Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 22.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема повишено кръвно наляганенови  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 14:30



До преди 2-3 месеца имах следните показатели за кръвно налягане - 90-100/50-60. Напоследък се промени 120-130/85-90.
На 26 год. съм.Преди пиех по 3 двойни кафета, за да не заспя през деня.Просто аз съм човек, който силно усеща липсата на съня си и единствено кафетата ми нормализираха кръвното.А сега пия само по 1 кафе, адски ми се спи по цял ден и това пречи на работата ми и вечер имам завишено кръвно налягане.Снощи беше 110 на 90.Някой може ли да каже нещо по темата?Последните кръвни изследвания бяха правени наскоро и бяха напълно нормални.



Тема пропуснах да кажанови [re: LlLl]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 14:39



че от 10 и повече дни ме боли глава в следобедните и вечерните часове.



Тема Re: пропуснах да кажанови [re: LlLl]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 17:16



главата те боли от вдигнатото кръвно
защо си мериш кръвното?
защо не спиш?
какви би могло да ти повиши кръвното?
тегло, хранене, домашни?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: пропуснах да кажанови [re: ha!]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 18:28



Не спя достатъчно, просто защото разполагам с малко време за сън и не съм почивала това лято. Натрупах умора. Имах и доста напрежение през последните месеци. Меря си кръвното, защото това е първото, за което се сещам при нехарактерно главоболие. Имам и сърцебиене, но доста рядко. Един доктор се опита да ме изплаши, като каза, че може би имам проблеми с щитовидната жлеза. Но то с просто око не се установява. Те са един куп от изследвания.



Тема Re: повишено кръвно наляганенови [re: LlLl]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано20.09.05 18:31



Никъде не виждам нито повишено, нито високо кръвно налягане.

Кървното не е константа и нормално сутрин е по ниско от привечер.


За да се говори за високо, ниско или каквото и да е, е необходимо налягането да се мери за по продължителен период от в едно и също време \всяка сутрин\ и тогава говорим за отклонеия, ако има такива.

п.п. Просто всеки човек силно усеща липсата на съна си......




Тема Re: повишено кръвно наляганенови [re: kem.kem.]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 18:45



Е, не е високо като за 50-год. човек. Но аз от пубертета имам доста ниско и сегашните стойности са по-високи от преди. Не мога всяка вечер да пия по 2 нурофена, за да се спасявам от главоболието. Доста често съм си мерила кръвното налягане и то е било само вечер. Няма как да е през деня.



Тема За повишено...нови [re: LlLl]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано20.09.05 19:25



кръвно налягане си има критерии,които не са обвързани с възраст или пол.Приема се ,че от 130/80 до 140/90е нормално,от 145/95 до 155/105 е гранично към повишено и над тези стойности е високо.Ако искате да разберете какво е налягането,трябва да го мерите сутрин 10мин. след събуждане,но без да сте станали(т.е. в леглото и в легнало положение) и вечер- горе-долу по едно и също време.Поне за седмица.

много сме,луди сме!


Тема Re: За повишено...нови [re: Дokи]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 19:57



Не съм лекар естествено.. Иначе нямаше да задавам въпроси в този клуб. Но чета доста медицинска литература. За съжаление е малко остаряла.
Но ми се струва, че ако няма специфично заболяване, то младите жени са предимно с ниско кръвно. Най-малкото - значение има менструацията!
На мен моите стойности не ми се виждат нормални. Аз затова писах завишени стойности. Да не говорим, че 110 на 90 са твърде близки граници.
Пиша тук, защото не мога да отида на лекар и да кажа, че страдам от главоболие. Някак изглежда несериозно...А никак не ми е леко.



Тема Re: За повишено...нови [re: LlLl]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано20.09.05 20:28



В момента отбелязвам, че оспорваш мненията на двама лекари.

Главоболието не е несериозно оплакване, така че все пак иди на лекар, колкото и да не можеш.

Причината може да е доста по различна от тази, дето си се хванала за нея, само защото разполагаш с апарат.



Тема Re: За повишено...нови [re: kem.kem.]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 20:55



сори ама докторите май хич ама хич
както и да е
ок кем виж аз бях 14 години с кръвно 60/80 ... и сега като кажа на лекаря че ми е зле ама ЗЛЕ уморено вие ми се свят боли ме зверски и непрестанно с дни глава мержелее ми с епред очите диоптрите танцуват румба .... а кръвното ми е 120/80 .... м?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.