Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 27.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Месечен цикъл и групи ...нови  
Автор kotaranko ((хулиганко))
Публикувано09.11.05 17:01



Някъде бях чел ( отдавна ), че група жени поставени заедно при едни и същи условия и изолирани донякъде ( не е задължително ) от външни фактори , уеднаквяват за даден период от време циклите си ...
Дали е вярно това и ако има проведени подобни проучвания къде са правени ?
...
Къде мога да намеря нещо по темата ?
Засега само ровя безрезултатно в търсачките

Редактирано от kotaranko на 09.11.05 17:03.



Тема Re: Месечен цикъл и групи ...нови [re: kotaranko]  
Автор ha! ((Нерегистриран))
Публикувано09.11.05 21:42



ади бе! верно ли?
:-)))))) се ше има 1-2-3 майки с дъщери тук у форума, я веднага да си признаят!
(мен и мойта мама ни пиши към онез дет не са си изравнили цикъла)

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Месечен цикъл и групи ... [re: kotaranko]  
Автор CHERRY ()
Публикувано10.11.05 07:28



Вярно е, изравняват се. :)

Дори може да се случи на група колежки, които работят заедно няколко месеца и бюрата им са близо едно до друго, или работата им налага да стоят една до друга и обстоятелствата са такива, че работят задружно - в екип.
Това ги сплотява, хармонизира и действително изравнява времето на циклите им.
Ако обаче не се разбират и се карат една с друга, вече не знам какво се случва. Тогава е възможно нервното напрежение между тях да блокира синхронизацията, а може и да не я блокира.
Аз съм наблюдавала само първия вариант - този, при който се разбират.

Също важна предпоставка е в семейството да няма друга жена, тъй като тя също ще влияе върху цикъла.
:)

Редактирано от CHERRY на 10.11.05 07:30.



Тема Re: Месечен цикъл и групи ...нови [re: kotaranko]  
Автор orcad (съживил се)
Публикувано10.11.05 08:54



Края на шейсеттер,началото на седемдесетте. Изследвания на физиолози във Франция и Италия, или Испания. Млади жени във фертилна възраст, изолирани в дълбоки пещери и пр. После изследванията заглъхнаха и според клюката ги поели космическите програми за изследване на изменения във физиологията при продължително пребиваване в условия на умерен стрес и липса на ориентир за ден и нощ. Настъпило постепенно уеднаквяване на циркадните ритми и оттам и частично физиологично уеднаквяване. Чел съм го само в популярна литература и то много отдавна. Потърси в стари броеве на френското Сианс е ви, Нейчър, и е такива. Много отдавна съм срещал инфо за подобни изследвания и ти ме подсети. Май не ти бях от полза, ама мноого отдавна прехвърлих интересите си в диаметрално противоположна област.



Тема Re: Месечен цикъл и групи ...нови [re: kotaranko]  
Автор orcad (съживил се)
Публикувано10.11.05 09:58



Сетих се още малко. Експеримента бил прекратен поради изчезване на цикъла за повече от месец. Открили аналогия с жени, учавствали в реални бойни действия през Втората световна. Потърси доктор физиолог дето се върти около леководолази, парашутисти и пр. откачалки дето скачат от съвсем изправен самолет. Специалната физиология си е цял голям раздел и надали ще откриеш нещо повече в популярната литература. Иначе маска и яко тръскане на прах от стари годишнини по библиотеките



Тема Re: Месечен цикъл и групи ...нови [re: orcad]  
Автор ha! ((Нерегистриран))
Публикувано10.11.05 10:56



"...мноого отдавна прехвърлих интересите си в диаметрално противоположна област..."
сега изследваш мъжките цикли ли?
това мнение е проба на дир, имам увереността че ми приема само тъпите "мнения"

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Месечен цикъл и групи ...нови [re: ha!]  
Автор orcad (съживил се)
Публикувано10.11.05 11:20



Ами от 1988год. се занимавам само с физика, физикохимия, електроника, софт и хард. Специализацията ми след университетската биология беше точно физиология. Просто си давам сметка, че отдавна не се топя в биологически води и много внимавам в изказванията си. Отдавна съм забелязал, че колкото повече уча, толкова по-добре си давам сметка, че малко знам, а физиологията и сензорните системи са ми тайна любоФ, ама си трайкам.
Сега кажи, че физиология и електроника не са диаметрално противоположни като дисциплини и аз млъквам



Тема Re: Месечен цикъл и групи ...нови [re: orcad]  
Автор ha! ((Нерегистриран))
Публикувано10.11.05 11:50



не са

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Месечен цикъл и групи ...нови [re: kotaranko]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано10.11.05 15:14



Глупости!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.