Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 21.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Невралгия на Тригеминус-а(Троичния нерв)нови  
АвторTpиreминyc (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 17:05



Има ли тука страдащи от това заболяване,да обменяме опит?



Тема Re: Невралгия на Тригеминус-а(Троичния нерв)нови [re: Tpиreминyc]  
Авторtwiggie (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 18:49



аз нямам невралгия,но имам един пациент от 5,5 години,който има.виждаме се често с него,какво конкретно те интересува?



Тема Re: Невралгия на Тригеминус-а(Троичния нерв)нови [re: twiggie]  
АвторTpиreминyc (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 19:26



Ами да започнем:защо конкретно боли?Аз знам, че кръвоносен съд упражнява натиск върху нерва.Защо боли след като зъбите,ушите и синусите са ми здрави.Има ли трайно лечение?Днес ми предписаха Неуронтин,като досега съм пил Неуротоп Ретард,Диклофенак,Диклак(т.е. всякакви карбамазепини под различни имена) и нищо не помага.При това имам пристъпи само през зимата или по-точно ако стоя на течение.Живея с тази болест от 6,7 години,като за първи път ме диагностицираха като бях на 16.Миналата година ми хвалиха акупунктурата и се подложих на един курс и наистина ми облекчи пристъпите,но при първия по сериозен вятър и пак почна да боцка зад окото(предполагам твоят пациент ти е обяснявал).Кажи ми как да се пазя,постоянно ходя с шапка,но пак имам пристъпи.При това е съвсем непредвидимо,например два дни може да няма и на третия ме почва.Четох в интернет за лечение с инжекции с глицерол,дай мнение?Има ли в България хирург,който отсранява кръвоносни съдове в близост до Тригеминуса?Направо те затрупах,ако на един въпрос отговориш ще съм ти благодарен....



Тема Re: Невралгия на Тригеминус-а(Троичния нерв)нови [re: Tpиreминyc]  
Авторtwiggie (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 20:14



утре ще напиша подробно,сега излизам



Тема Re: Невралгия на Тригеминус-а(Троичния нерв)нови [re: Tpиreминyc]  
Авторpatil (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 21:35



Brato, pyrvo moite sychuvstvia.

Men me bolia srashno silno v prodylzhenie na mesec. Nai nakraia doftorite se setiha che stava vypros za troichnia nerv. Prichinata beshe vyzpalenie sled grip i nelekuvan goren zyb (makar i ne v plachevno systoianie). Lekarstvoto - za da se stabilizirash - Tegretol (shveicarsko) ili po-evtinoto - Stazepin (polsko). Vinagi obache prichinitelia e vynshen i triabva da go otkriesh i premahnesh. Deistvai byrzo , zashtoto sledvashtata faza e vyzpalenie na licevia nerv, a togava vsichko do sega shte ti se stori detska igrachka. Pazi se ot izstivane, silni stresove i vodi mnogo spokoen zhivot.



Тема Re: Невралгия на Тригеминус-а(Троичния нерв)нови [re: Tpиreминyc]  
АвторTpиreминyca (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 22:01



Тегретол-а пак е карбамазепин и не съм го пил единствено,защото Неуротоп-а било по-ново лекарство.Де да знам вече.Ти дано си се оправил вече.Сега ще видя с това Неуронтин(било по принцип за епилепсия), то е габапентин и се надявам да ме облекчи.Аз мисля,че пак ще се наложи иглотерапия......



Тема Re: Невралгия на Тригеминус-а(Троичния нерв) [re: Tpиreминyca]  
Автор princ (няма ме)
Публикувано21.10.05 17:25



АЗ направих такава невралгия на 18г от простиване на главата. Бях на море и навремето много плувах, главата непрекъснато ми беше мокра. Излизах от водата , качвах се на колата /мястото до шофьора/ на отворен прозорец и така 15дена на вятъра. После като се върнах в София и ела да видиш какво става. Така ми се ококори окото , че не можех да заспя. Натисках го върху възглавницата за да може да се затвори. Навремето се лекувах с тегретол, който според мен не дава никакъв резултат ,освен че при мен даде като страничен ефект- треперене на ръцете и тикове /мигане/ на болното око. След това ми изписаха индометацин на хапчета. И него пих без особен ефект, но поне малко намали болката по време на приема в слепоочието . Е получих гастрит от него, но това е друга тема.
Аз се оправих с иглотерапия. Преди много години в комплекса Червено знаме в София имаше китайски медицински център. Там ходех за други проблеми, но споделих че и това ме мъчи. Китаецът ме убоде два пъти с две много дълги игли- едната в слепоочието вкара почти до края ,а втората я заби някъде отзад на тила/ не знам колко дълбоко е била забита/На третия ден като му казах да продължим с иглите , защото имам видимо подобрение, той ми каза , че следващо такова забождане ще има фатален изход и не бива да го правя.Да чукна на дърво след тази интервенция аз повече проблеми не съм
имала. Вярно е че имам малко по различен усет в дясната половина на лицето и тила, но това е просто нищо в сравнение с ужасните болки , които търпях месеци наред.
Не знам обаче дали ще успееш да намериш толкова добър иглотерапевт като моя , за да ти помогне по същия начин както на мен. Ти като си ходила преди с колко игли те бодяха и на колко места?



Тема Re: Невралгия на Тригеминус-а(Троичния нерв)нови [re: Tpиreминyc]  
АвторTpиreминyca (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 18:25



Ами аз съм той:-))) Днес поне нямам пристъп.На иглотерапия ходих миналата година презфевруари/март при Д-р Коцева - невролог с 30 годишен опит в иглотерапията.Боде ме 14 дни само през делничните дни като един сеанс(друга дума не се сещам не се смейте) протича за 25 мин по следния начин - забожда към 20 игли по главата на ръцете и няколко на краката.Лежиш си така и ти е хубаво,защото приспива,отделно тя с лазер третира отделни точки по главата.Споменах,че това е само през делничните дни.В петък като извади обикновенните игли,на ушите слага по 4 много малки и ги залепва с нещо като левкопласт,което дори позволява къпане.И тези малките си ги носиш постоянно дори спиш с тях.Те като постоят и почват да болят.Накрая след курса изкарах и една допълнителна седмица с малки игли.И пристъпите наистина спряха.Обаче един ден духаше малко по силно,през март беше,аз си бях шапка и пак изкарах един лек пристъп.След това се стопли аз си се пазя и не съм имал ппроблеми.Обаче не позвалоявам да стоя на течение,камо ли да си показвам главата от движеща се кола,не карам дори колело,резките промени в налягането също ми се отразяват зле.И така допреди месец,когато пак започна и вчера изкарах най-дългия си пристъп и със сигурност от най-болезнените.И аз като теб при силен пристъп натискам окото колкото мога,движа си краката(все едно имам конвулсии) обаче го правя умишлено,защото направо ми идва да си откъсна главата.И сега да видим с Неуронтина(габапентин) какво ще стане,обаче ми казаха да го пия само при пристъп.



Тема Re: Невралгия на Тригеминус-а(Троичния нерв)нови [re: Tpиreминyca]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 16:40



А, защто не опиташ с Акупресура /масаж с акупресура/, при опитен масажист. Той може да те научи, как сам да си помагаш с притискане на точките...Ти най-добре чувствуваш каде са те...:)))
Освен това, когато времето е ветровито, излизай навън подготвен, като се намажеш предварително със загреваещи кремове в/у акупунктурните точки...??? Така ще поддържаш енергията в тези места на необходимото ниво...



Тема Re: Невралгия на Тригеминус-а(Троичния нерв)нови [re: Tpиreминyca]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано23.10.05 21:51



Пий си Carbamazepine и не се бой.....

Primum non nocere!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.