Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 26.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Болест на Крон ?  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано18.10.05 19:56



Оперираха сестрата на моя приятелка. Диагнозата за сега е болест на Крон. Възможна ли е грешка? Ако тази диагноза е вярна, какви са прогнозите и какво е правилното лечение?

В провинцията сме. Има ли смисъл да се търси помощ в метрополията?



Тема Re: Болест на Крон ?нови [re: Гинec]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано18.10.05 22:20



Извинете за настойчивия въпрос, но тревогата в семейството е голяма.



Тема Re: Болест на Крон ?нови [re: Гинec]  
Автор ha! ((Нерегистриран))
Публикувано18.10.05 23:07



"Болестта на Крон е лечимо заболяване, но за жалост съществува висок процент на рецидивиране. Лечението е медикаментозно, диетично хранене, в някои случаи и хирургично."
"Болестта на Крон опустошава живота на страдащите от нея и представлява един от основните нерешени проблеми на съвременната медицина. Като хронично възпаление на червата, симптомите на болестта включват хронична диария, ежедневни стомашни болки, загуба на тегло, извънредна умора и психологични проблеми."
[urlhttp://64.233.183.104/search?q=cache:wKLvciJFWMMJ:www.bg-mamma.com/contents.php%3Fid%3D518+%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82+%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BD&hl=bg=]от тук[/url]
и общо взето гугъл препоръчвам против паника
а семейството си имат семеен лекар и могат спокойно да го питат!

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Болест на Крон ?нови [re: ha!]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано18.10.05 23:13



Ха, семейството на приятелката ми е в паника. Днешната вечер я посветих на гугълческо търсене и научих много за тази болест, но знаеш ли защо в някои сайтове е болест на тънките черва, а в други е болест на дебелото черво? Пълен шаш.



Тема Re: Болест на Крон ?нови [re: Гинec]  
Автор ha! ((Нерегистриран))
Публикувано18.10.05 23:36



е тъй де аз щото паниката по принцип не я разбирам
тая болест а и не е нещо дето изведнъж да притесни то си става постепенно ма нали съм лош човек и се обаждам та против истерия - шамарче уф наистина твоите хора щом са издивели чак да не питат хирурзите ни лекуващия лекар спокойно могат да си звъннат или да посетят личния лекар той не е като да не е запознат ни със случая ни със тази точно болест
я по-добре да млъквам!!

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Болест на Крон ?нови [re: ha!]  
Авторrинec (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 00:13



Ах, писах дълго и напоително, но нетът ми е адски скапан тази вечер и не се изпрати постинга ми. Накратко: 4-5 години болната е изтъркала прага на личния си лекар, правени са всякакви изследвания, а истината е лъснала минути преди операцията.



Тема Re: Болест на Крон ?нови [re: rинec]  
Автор steam (дерзаещ)
Публикувано19.10.05 16:39



zashto taka v poslednia moment. Znaesh li kak vsashtnost se diagnosticira taia bolest na Kron?



Тема Re: Болест на Крон ? [re: steam]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано19.10.05 18:50



Ми... Не знам как се диагностира, но болната са я извикали в болницата заранта за изследвания, а я сложили на операционната маса почти веднага след пристигането и. Явно бързо са я диагностирали.

Ама казвайте за прогнозите и евентуално лечение. НЗОК обмисля програма за лечение на 200 болни от болестта на Крон. Имате ли информация, дали програмата е пусната в действие и как може да се лобира за вкарване на болната в тази програма?



Тема Re: Болест на Крон ? [re: Гинec]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.10.05 13:16



http://www.bg-mamma.com/contents.php?id=518
Значи аз не съм спец - не само не съм ами бях и позабравил въобще какво представляваше тази болест.
Виж горния линк - знае ли човек - може и да помогне подобна препоръка.

Bеer? Mоre?




Тема Бира ако... [re: bira_more]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано20.10.05 15:07



ти се рови в клуба,преди 2-3мес. имаше питане за "ХУХК".Изкарай й го напред,там бяха обяснени нещата.

много сме,луди сме!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.