Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 22.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема LGL синдром на сърцето?нови  
Авторcъpчицe (Нерегистриран)
Публикувано23.09.05 13:43



Правих си ЕКГ и възникнаха съмнения за това нещо. Било вродено и общо взето - рядко. На ехокардиографията не излезе нищо, но аз се притесних... Дали някой може да ми разясни?



Тема Най-общо... [re: cъpчицe]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано24.09.05 10:17



казано,това е преждевременно възбуждане на камерите поради наличие на допълнителен (пряк) път между предсърдията и камерите.Това е най-безобидния синдром ,без някакви особенни проблеми.Понякога е възможно да получавате сърцебиене,но някакво специално лечение не се налага.

много сме,луди сме!


Тема Re: Най-общо...нови [re: Дokи]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 16:19



Правих си ЕКГ и възникнаха съмнения за LGL синдром на сърцето. На ЕКГто не излезе нищо, но аз се притесних... Дали някой може да ми разясни?
та ако някой може да ми задоволи любопитството кака хем не излиза нищо хем някакви съмнения ... за притеснението моля да не ми разяснявате

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: LGL синдром на сърцето?нови [re: cъpчицe]  
Авторlina (Нерегистриран)
Публикувано25.09.05 09:57



A този синдром същото ли е като израза: "Едната ти клапа пропуска"? Това ми го каза много стар лекар само със слушалка като бях на 20 год. Сега съм на 30г. Пулсът ми обиккновено е 100уд./мин в легнало състояние като най-малко от както се помня е бил 80уд./мин.(в училище по профилактиките все ми пишеха синусова тахикардия) Когато бях бременна в 9тиа месес беше 150уд./мин. в легнало състояние. По време на раждането (нормално) загубих съзнание за малко, но никой не ми е мерил пулс или кръвно. След горния израз на доктора съм си правила ЕКГ два пъти-едната докторка каза, че има малка вероятност от "вроден порок" и да отида на ехокардиограф. Другия доктор каза като чете 2рата ЕКГ, че съм имала "натрупване на колагена", но не било страшно. Като забременях отидох на Ехокардиограф-не откриха патологии, а само че сърцето ми имало по-малки размери от нормалното.

Как слушалката казва "Едната клапа изпуска", а ехото-нищо.? И постояноо високия пулс няма ли да ми навреди с годините? Правила съм опити като изкача 30 стълби пулса ми скача на 186уд./мин! (сто осемдесет и шест)



Тема Re: LGL синдром на сърцето?нови [re: lina]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано25.09.05 12:34



доколкото схващам не е същото. твоето (ако правилно съм разбрал) е механичен дефект, клапите трябва да задържат кръвта в едната посока, а при тебе изпускат. другото за което говорят има електрохимичен характер - сигнала за свиване на камерите идва по-рано отколкото трябва. нормално мисля закъснението между свиването на предсърдията и камерите е към една десета от секундата.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Физично ли е...нови [re: zaphod]  
Авторlina (Нерегистриран)
Публикувано25.09.05 17:01



Ами не знам, Доки говореше за "Пряк път между предсърдията и камерите" та за това го свързах с "ЕДНАта ти клапа изпуска". Нямам намерение да ходя по кардиолози, но пък си викам, че ако си изясня терминологията по моя случай няма да е добре:)))
Сега не ми пречи високия пулс, като остарея ще му мисля. А и четох някъде, че хората с тахикария живеели по-дълго...:)



Тема Re: Физично ли е...нови [re: lina]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано25.09.05 23:10



то и аз не съм нещо таман със сърцето, ама си карам така. ако беше нещо сериозно, досега да съм умрял.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.