Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 28.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема То си е направо смешно,нови  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано30.08.05 18:51



но боли здраво
Ухапа ме и ме одра котка по крака / отзад долу на прасеца, на 3-4 пръста от глезена/в събота вечерта. Тече доста кръв, измих с вода и сапун, полях обилно с йод и реших, че е нормално да боли.
Да, ама то се зачерви, естествено се и поду, усещането е сякаш е свита на топка тъканта на мястото на ухапване-одирането. Известно облекчение има ако е бинтовано, допирът е силно болезнен, а пък току-що забелязах, че зачервяването е тръгнало нагоре и настрани... При ходене, куцам от болка.
Сега го намазах обилно с някаква маз за рани, приготвена в хирургичен кабинет /следователно не зная какво съдържа/.
Някой да има опит в тази насока?
Благодаря на отзовалите се.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: То си е направо смешно,нови [re: anbra]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано30.08.05 18:53



Бързо да ти бият една инжекция против тетанус. При джипито.



Тема Re: То си е направо смешно,нови [re: little_rabbit]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано30.08.05 19:03



Мислиш ли? То мина доста време оттогава, а и джипито е в отпуска, заместникът - на края на света, неясно къде...
А не мога ли да си купя от аптеката, или не се продава?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: То си е направо смешно,нови [re: anbra]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано30.08.05 19:17



Анбра, отиди на лекар. Не е шега-работа.

Като четях първия ти постигн, останах с впечатлението, че се е случило вчера или днес



Тема Абе то е ....нови [re: anbra]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано30.08.05 19:24



трагично,обаче се занасяш при заместника,вземаш талон за хирург,който ти слага тетанус,промива раната и започваш антибиотици.Ухапването и одирането от котка е гадно,защото има един куп болести в слюнката и по ноктите,ко ито тя редовно ближе.Не говоря за тромбофлебита който правиш.Така че не си прави майтап,ами действай!

много сме,луди сме!


Тема Re: слушам,нови [re: Дokи]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано30.08.05 19:46



уговорих се да вървя утре в болница
Дано не е късно, все пак...
Това с тромбофлебита звучи ужасно стряскащо за немедици...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Докладвамнови [re: Дokи]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано31.08.05 15:58



Ходих при хирург, ужасих го тотално /явно човекът подобно нещо не беше виждал и не спря да се чуди/, промива, маза, обработва докато не ми разкървави всички дупки по крака ми, съветва се с колеги дали да ми сложи нещо против тетанус и накрая дружно решиха, че е минало твърде много време, не ми изписа антибиотик, но ми поръча в петък да му се явя отново, като дотогава да не пипам и не мокря превръзката и промълви ужасната дума тромбофлебит...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: а казаха ли ти?нови [re: anbra]  
Автор LlRA.. ((съзвездие))
Публикувано31.08.05 17:04



Да следиш котката до 2 седмици какво и е поведението...за бяс де...
И въобще каква беше тая мачка?



Тема Re: слушам,нови [re: anbra]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 18:03



Тетануста може да е още по стряскащо - дори и за медици . Така че бягай в болницата !



Тема Re: а казаха ли ти?нови [re: LlRA..]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 18:08



Верно че и мацараните може да носят бяс. Ма май е по опасно ако я беше ухапала май.

Стига сте плашили момичето. Ако имаше съмнение за бяс хирурзите сигурно щяха да го вземат на предвид. Все пак бяса не е шега работа, не ми се вярва да не са го обмислили ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.