Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 27.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Глисти ПРОБЛЕМ !нови  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано23.08.05 20:13



Малко неудобно, но да попитам.
С ужас останових,че си отглеждам глисти .
Дълго време се опитвах да си избия тази идея от главата, но вече всичко е налице.
Въпроса ми е трябва ли рецепта за изписване на хапчета за изчистване?
И разбира се Много ли са опасни тези гадории ?



Тема Re: Глисти ПРОБЛЕМ !нови [re: Lo]  
Автор166 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.05 20:22



Ако си отгледал острици, иди в аптеката. Фармацевтът е достатъчно компетентен да ти препоръча подходящ препарат.
Ако не си сигурен що за гадинки си завъдил, поискай изследване и назначаване на лечение.



Тема Re: Глисти ПРОБЛЕМ !нови [re: 166]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано23.08.05 20:35



Как мога да разбера каква порода са ?
Някакви малки, бели и тънички ..
Страшно минятюрни



Тема Re: Глисти ПРОБЛЕМ !нови [re: Lo]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 12:53



Най добре лекар може да разбере каква порода са . Ако са малки и кръгли май са глисти, ма не съм 100% сигурен. Глистите не са кой знае колко вредни, само дето човек трябва да ги храни.
Предполагам че в аптеката ще могат да ти дадат лекарство да ги избиеш. Сигурно е нещо подобно на това което дават на кучетата - ще ги изтреби за нула време.

Айде късмет, и май наистина ще е добре да отидеш на лекар да си сигурен че не е някой друг паразит.



Тема Re: Глисти ПРОБЛЕМ ! [re: Xexo]  
Авторskorpion (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 17:52



majka sam na dve deca-malki. naskoro ustanoviha, 4e bolkite okolo papa na goljamija mi sin sa ot glisti. predpisaha vermoks. pie se 3 poredni dni sutrin na gladno i se povtarja sled okolo 20 dni- tam si pi6e. dobre e i drugite okolo teb da pijat. lekuvaj gi i uspeh!



Тема Re: Глисти ПРОБЛЕМ !нови [re: skorpion]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 22:35



Питах в аптеката и ми дадоха това "ВЕРМОКС"/Vermox/
Като гледам листовката .. лекарството лекува всякакви възможни паразити .
Само пише,че ако са острици се пиело 1 таблетка , а след 2 или 4 седмици още една...за пълно изчистване.
При другите не знам си какви червеи пише че трябва да се взима два пъти дневно по една таблетка ...в продължение на три дни ?
Не знам какви са, но мисля да ги изпраскам три дни по едно хапче пък да видим.
Ако някой има идея как изглеждат тия "острици" да докладва



Тема Re: Глисти ПРОБЛЕМ !нови [re: Lo]  
Автор femina (отпускарка)
Публикувано24.08.05 23:01



Защо не отидеш на преглед при паразитолог? Правиш си експерименти със здравето си.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: Глисти ПРОБЛЕМ !нови [re: Lo]  
Автор gamina (someone)
Публикувано25.08.05 11:56



дребните и бели червейчета са острици... освен това предизвикват сърбеж около ануса... ако имаш такива оплаквания - острици са... те са 1-2 максимум см. дълги и много тънички. аскаридите (големите гисти) могат да станат огромни. но иди на лекар ако се съмняваш че може да не са острици.



Тема много хора нося паразити без дори да подозиратнови [re: Lo]  
Авторrлиcтoroн (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 23:56



Всъщност много повече хора, отколкото си мислим, носят паразити в тялото си. В повечето случаи това няма симптоми, само ако се размножат твърде много дават някакви симптоми.
Глистите съвсем не са безвредни, има такива, които се загнездват в панкреаса, да речем, и предизвикват с времето диабет. Други може да се загнездят в черния дроб. Прочети

. Нищо, че е за рака, вътре пише подробно за глистите, опасността от тях, как да ги унищожиш и как да се предпазваш.



Тема Re: много хора нося паразити без дори да подозиратнови [re: rлиcтoroн]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано26.08.05 10:23



А какво е "шлюпки на орех"?





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.