Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 21.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема не ми се пие воданови  
Автор бoйнa oвцa (непознат )
Публикувано19.07.05 20:58



Не разбирам какъв съм такъв човек.

Значи навсякъде чета че трябвало да се пие поне по два литра вода на ден. Било полезно и едва ли не задължително.
Обаче не ми се пие. Пия вода веднъж на 2-3 дена по няколко глътки. Повечето дни ям по едно кисело мляко и това е. Така съм от години, никога не съм се обезводнявала, не страдам от жажда. Опитвала съм да пия тези 'два литра', обаче после ми е некомфортно и непрекъснато притичвам до тоалетната.

Има ли ми нещо? Непоемането на течности може ли да е вредно,т.е. трябва ли да се принуждавам да пия, макар да не ми се пие?



Тема Re: не ми се пие воданови [re: бoйнa oвцa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано19.07.05 21:05



Вероятно си доста млада и затова не чувстваш проблемите от дехидратацията.
Приемането на малко количество течности, визирам тези мин. 2 литра питейна вода, която не е включена в храна ти може да доведе като начало редица странични оплаквания и доста по сериозна е опасността от бъбречни заболявания.
Това с честото уриниране е само преходен период, докато организмът привикне да задържа течностите, така че, препоръчително \и задължително\ е да си наложиш пиенето на вода.



Тема Re: не ми се пие воданови [re: kem.kem.]  
Автор бoйнa oвцa (непознат )
Публикувано19.07.05 21:15



Благодаря за отговора!

Хубаво ме изплаши... ще ттрябва да гушвам бутилката, тогава.
Не съм 'доста млада', на 25 съм.

Колко според теб трае такъв приспособителен период?



Тема Re: не ми се пие воданови [re: бoйнa oвцa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано19.07.05 21:28



Доста млада си.............
До 30 ако имаш късмет, не чувстваш последиците от неприемането на течности. След това ще усетиш.
По правило аз не съм от тези дето плашат, а от тези дето успокояват, ама в твоя случай няма да го бъде..........

Гушвай бутилката и ще си я влачиш с теб, докато не привикнеш да изпиваш поне два литра в денонощие.

За около две до три седмици нещата с пишкането ще се нормализират.
Да не говорим пък, че е редно жената да уринира по често от мъжа, поради специфични анатомични причини..........



Тема Re: не ми се пие воданови [re: kem.kem.]  
Автор бoйнa oвцa (непознат )
Публикувано19.07.05 21:34



Мерси ти! Наздраве!


А аз си мислех, че ставам за бедуинска невяста! Тъй де, няма да им харча водата.

Редактирано от бoйнa oвцa на 19.07.05 21:35.



Тема Водата е здраве и живот!нови [re: kem.kem.]  
Авторaroma (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 23:26



Много важен въпрос! И аз не чувствам жажда и до момента, когато разбрах колко е важно пиенето на вода имах редица оплаквания. Сега да чукна на дърво съм о.к. Започвам деня с чаша вода, в която слагам сока на половин лимон. През нощта организмът загубва вода чрез кожата, чрез дишането, чрез бъбреците. И непременно трябва да се възстанови. Още повече, че това помага за "изплакването на стомаха":)) С лимоновия сок се внася витамин С и се подпомага нормализирането на рН-то. Така човек се ободрява и се чувства енергичен. Не чувствам нужда от никакво кафе! Понеже не чувствам жажда си напомням и свикнах да си пия вода. За мен 2 литра са много, но 1,5 е достатъчен. Намерила съм си една вода, която е трапезна с много малка минерализация(тъй като от чешмата при нас водата не е добра). Трапезна е водата, която съдържа под 600 мг. минерали на литър. Тя може да се пие постоянно, докато минералните води(в България са слабоминерализирани) обикновено са над 1000 мг. на литър. и не е хубаво да се пият непрекъснато. Пиенето на минерални води се причислява към питейното балнеолечение.
Водата е основната среда, в коята се извършват всички жизнени процеси в организма. Когато се приема по-малко количество вода, отколкото е необходимо, организмът , за да запази съществуването си започва да пести. Изсмуква водата от чревния тракт, появава се запек, урината се концентрира и става по-тъмна, кръвоносните съдове се свиват и това довежда до повишаване на кръвното налягане(предпоставка за развитие на хипертония), образува се повече холестерол, който като лепило защитава клетките от обезводняване, апетитът се повишава, енергията в мозъка намалява, появяват се болки-в мускулите, ставите,в гърба, появяват се храносмилателни оплаквания-възпаление на стомаха, на дебелото черво, главоболие, болки в сърдечната област, предпоставка за алергии, наднормено тегло, кожата става с лош вид и тургур, появата на целулит и т.н. Едва ли може да се опише всичко, което се нарушава в организма. Оплакванията са така различни, че хората започват да посещават различни специалисти и започват да пият различни лекарства, с което картината на обезводняването се влошава и се замъгля. Ето например: човек има запек и най-напред му идва на ума да пие разхлабващи таблетки, с което обаче се изсмуква от така необходимите количества вода и организмът се обезводнява още повече(да не говорим за появата на хемороиди)! Или човек става сутрин и се чувства уморен - пие кафе, за да се"освежи", но кафето е диуретик(да не говорим за зависимостта към него) и с това се задълбочава обезводняването, което са проявява с умора и ето следващата чаша кафе! Или има болки в ставите, мускулите и започва да пие аналгетици, противовъзпалителни лекарства, за главоболието също лекарства, за безсънието и т.н. Хроничното обезводняване е стрес за организма, а стресът пък води до обезводняване. Това е един порочен кръг.
Ролята на водата в организма е многостранна и не до край проучена. Петър Димков например е употребявал дестилирана вода в определено количество. Разбира, ако се пие дестилирана вода трябва да се приемат повече минерали чрез повишената консумация на плодове и зеленчуци. В литературата се съобщава за хора, които използват система за хранене нар. Маздазнан като пият редовно дестилирана вода и се чувстват здрави, младолики, енергични и не посещават лекари:)), но обилно пият зеленчукови сокове и се хранят вегетариански. В литературата се среща информация още за т.нар. "пи-вода", за "жива вода", за "мъртва вода" и т.н.
Горещо препоръчвам на всичките си пациенти да пият нормално количество вода-поне 1,5 литра дневно, да внимават с дехидратиращите напитки (съдържащи кофеин), да не заместват водата с безалкохолни напитки, да не разчитат на количеството на супите, млякото, чайовете, защото водата не може да се замени с нищо друго. Тя трябва да се приема така чиста, за да изпълни важните си задачи и предназначения за здравето и красотата ни.
Много е хубаво и майките да знаят тези важни неща при отглеждането на децата си. И да им създадат здравословните навици.



Тема Re: не ми се пие воданови [re: бoйнa oвцa]  
АвторГopнaБaня (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 00:11



И аз не пия вода. Най-много 2-3 глътки вечер но през деня хич не се сещам за вода. Обаче пия по две кафета. До тоалетна ходя 2-3 пъти на денонощие. Е ако ям диня или пия бира може и по-често. И съм на почти два пъти повече от твоите години но не знам да имам някакви проблеми от непиенето на вода. Да чакам да стана на мумия ли за да разбера че ми липсва вода



Тема Re: не ми се пие воданови [re: бoйнa oвцa]  
Автор Mъppp (минаващ)
Публикувано20.07.05 14:31



По някои последни изследвания се оказва, че не е нужно. Организмът знае какво му е необходимо. Моите деца се наливат като смоци. На приятелката ми синът почти не пие вода. Всичките са еднакво здрави.



Тема Re: не ми се пие воданови [re: ГopнaБaня]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано20.07.05 14:32



същото и при мен...



Тема водата е здраве и живот!нови [re: бoйнa oвцa]  
Авторaroma (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 22:29








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.