Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 29.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за мнение как да лекувам коксартроза  
Авторинтepecyвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 13:34



На 43 г. съм и имам коксартроза на лявата тазобедрена става. Напоследък кракът ме боли постоянно за разлика от преди години когато като ме заболи и ми мине чак след 2-3 месеца. Сега ме боли вече откакто времето стана горещо. Миналата година ме боля през зимата когато беше студено, а пък настина ли или хване ли ме грип така ме сковава, че вървя и куцам. За един месец взимах картилазин на хапчета, който е предназначен специално за коксартроза, спрях го защото счетох, че едва ли не съм се излекувал. След около 3 месеца кракът ме заболя пак и сега вървя с постоянни болки. Нещо повече, трудно нося 90 - те си килограми. Когато не ме боли кракът вървя леко дори и да нося нещо тежко, вървя стабилно без натоварване. Чувствам се като парализиран. Днес взех глюкозамин. Та въпросът ми е, дали глюкозамина е по добър от картилазина. Благодаря.



Тема Re: Въпрос за мнение как да лекувам коксартрозанови [re: интepecyвaщ ce]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано15.07.05 19:45



Аз не съм ортопед, но не съм чувал за друго излекуване, освен опреативното.

Иначе леченията, облекчаващи болката са според индивидуалното повлияване на пациента. Медикаментозно, физиотерапвтично и балнео лечение.
Важно е да се намали теглото.



Тема Re: Въпрос за мнение как да лекувам коксартрозанови [re: интepecyвaщ ce]  
АвторГинka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 23:12



Зависи колко милиграма глюкозамин взимаш.



Тема Re: Въпрос за мнение как да лекувам коксартрозанови [re: Гинka oт Гинци]  
Авторpeни (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 22:54



Преди 2 години ми откриха и на мен коксартроза......проблемите ги имах докато не свалих12кг офт теглото си сегс съм 72...не че не ме боли , но е по слабо.
Опитаите с плодова диета...трудно е , но не невъзможно



Тема Re: Въпрос за мнение как да лекувам коксартрозанови [re: peни]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 20:16



добре де, съветвате го да свали кг, но аз съм на 44 г, висока съм 170 см и тежа 54-55 кг. /винаги съм била толкова, поне в последните 25 г/, какво да правя, ако отслабна още , ще взема да изчезна. на всичко отгоре съм с много ниско кръвно и събирам границите



Тема Re: Въпрос за мнение как да лекувам коксартрозанови [re: интepecyвaщ ce]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано26.05.07 20:40



Драги питащ, аз съм втрещена от вашата наивност. Това не се лекува. Могат само да ви сложат изкуствена става. Страдам от същото заболяване. Най-добре потърсете материали и четете. Зарежете обезболяващите. Те не лекуват нищо, но за това пък имат странични ефекти да гътнат кон.



Тема Re: Въпрос за мнение как да лекувам коксартрозанови [re: palatka]  
Автор!!! (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 22:03



На тебе кога ти смениха ставата и как се чустваш след операцията????



Тема Re: Въпрос за мнение как да лекувам коксартрозанови [re: !!!]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано27.05.07 00:44



Не са. Правя се на желязна.

Мои познати се чувстват добре. Не ми допада идеята обаче... Смятам да поодъртея още със старите кокали.



Тема Re: Въпрос за мнение как да лекувам коксартрозанови [re: интepecyвaщ ce]  
Автор DeciDida (новак)
Публикувано27.05.07 11:54



за мен безспорен лидер е хидролизираният колаген. след това вече идват на ред комбинациите хидролизиран колаген-хондроитин и хидролизиран колаген-глюкозамин. с хидролизирания колаген ще получиш много бързо облекчение и ще се подобри смазването на ставата, макар и в болен и лош вид да е тя.
надявам се не се засягаш, но и свалянето на килограми има значение. аз съм на твоите кг и в момента правя режим от диетолог, както и взимам хидролизиран колаген всеки ден. взимам по 8 г дневно в съчетание с витамини от група В, ликопен, витамин С и Е и магнезий. то си е всичкото в един препарат.

[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/10639.gif[/img][/url]<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от DeciDida на 27.05.07 11:55.</EM></FONT></P>

Редактирано от DeciDida на 27.05.07 11:56.



Тема Re: Въпрос за мнение как да лекувам коксартрозанови [re: ****]  
Автор DeciDida (новак)
Публикувано27.05.07 11:57



е при теб едва ли е нужно да сваляш. предполагам, че става дума за хора с наднормено тегло, при които и то играе голяма роля за износването на ставата, но естествено това не е единствената причина. има и много други фактори.

[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/10639.gif[/img][/url]



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.