Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:25 21.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема моля за съветнови  
Автор bugi_bugi ("лошата")
Публикувано04.07.05 15:24



Имам доста неприятен проблем, предполагам хормонален. Вече съм на 25, но продължавам да имам ужасно акне. А кожата ми е нормална към суха. Пъпките са винаги подкожни и само по изключение с бяло гнойно връхче, предимно по коста на челюстта, слепоочията и по-рядко брадичката. Правих хормонални изследвания, само прогестерона ми беше нисък и ми дадоха Дуфастон. Пих го 6 мес. и общото неразположение, нередовния цикъл, високото кръвно и др. симптоми изчезнаха, но не и гадното акне. Много се грижа за лицето си и в зоните, където няма пъпки, кожата е много хубава, дори козметичката ми се чуди, но акнето си е упорито и си стои. По предписание на дерматолог пих трихомонацид с разни витамини и минерали по някаква схема, мазах се със Зинерит и Скинорен, но ефекта беше временен - до следващия цикъл. Лекарите, при които ходих вече се отчаяха от мен и се отказаха да решават проблема ми. А аз не мога да се търпя вече такава, работата ми изисква да се срещам с много хора и да изглеждам добре, но това е извън моя контрол. Утре пускам отново изследвания на 6 хормона и на секрет от пъпка, ако имам такава, от която да вземат. Но после не знам при какъв/кой лекар да ходя и какво да правя, ясно е, че сама не мога да се лекувам.
Помогнете ми, моля ви. Предварително благодаря.

Усещаш ли жегата зад ъгъла?


Тема Re: моля за съветнови [re: bugi_bugi]  
Авторmira (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 09:40



Здравей,
Предлагам ти да ползваш крем за лице Clarina на Himalaya.Той е за черни точки и акне вулгарис.Продава се в билковите аптеки.Желая ти успех.



Тема Re: моля за съветнови [re: bugi_bugi]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 11:44



Дъщеря ми я оправи Д-р Кадурина. Преди това употребих всички възможни мазила. Тя и даде някакво безумно скъпо лекарство, пи го няколко месеца и ефектът е поразителен.



Тема Re: моля за съветнови [re: mira]  
Автор bugi_bugi ("лошата")
Публикувано05.07.05 17:13



Мерси, опитала съм, не става само с мазила, трябва си лечение "отвътре" предполагам. А и днес си взех изследванията - завишен пролактин и занижен прогестерон. Чакам резултат от изследването на ранен секрет от пъпчица. Търся лекар засега, който да се заеме. Не вярвам вече на чудодейни кремчета, лосиончета и т. н. Но ти благодаря за отзивчивостта и пожеланията.

Усещаш ли жегата зад ъгъла?


Тема Re: моля за съветнови [re: мъpмopaнa]  
Автор bugi_bugi ("лошата")
Публикувано05.07.05 17:14



Как може човек да се свърже с д-р Кадурина и какъв специалист е тя? И какъв точно е бил проблемът при вас? Хормонален?

Усещаш ли жегата зад ъгъла?


Тема Re: моля за съветнови [re: bugi_bugi]  
Автор Arлиka (просто Аглика)
Публикувано05.07.05 20:44



А с какво се храниш, тоест, какво включва дневното ти меню!? Това е въпрос, който често лежи в основата на проблемните кожи. Хъъм, задаваха ли ти този въпрос всичките тези доктори при които си ходила?

Аглика


Тема Re: моля за съветнови [re: bugi_bugi]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 22:55



Дъщеря ми ходеше във Военна болница., но това беше преди 2-3 г. Не си спомням точно какви изследвания й правиха. Спомням си, че лечението завърши с противозачатъчни - Даяне 35. При нея е наследствено - баща й също е бил много зле. Храната няма никакво значение. Ще се опитам да издиря някакви координати.



Тема Re: моля за съветнови [re: bugi_bugi]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 16:44



Д-р Кадурина - тел. 9225002. Не знам къде се намира, но мисля, че ще я издириш. Помотнала е на много мои познати. Успех!!!



Тема Re: моля за съветнови [re: Arлиka]  
Авторbugi_bugi (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 19:45



За щастие всички ме питаха, но поначало аз съм много запалена по здравословния и природосъобразен начин на живот и спорта, а менюто ми засега само провокираше лекарски учудвания и възторзи.
Но както ме осветлиха, по последни проучвания храненето има твърде малко общо с акнето .... на пук на всички.
Все пак ето днешното ми меню:
6.00 - билков екзотичен чай Ройбос, богат на антиоксиданти - 300мл
8.00 - 250 г кайсии
10.00 - 200 мл кис. мляко 0.1% с 1 с.л. овесени трици, 1 с.л мляно ленено семе и 1 ч. л. мед
12.00 - 150 г пилешко филе на скара със 100 г зеленчуци със зехтин
14.00 - 50 г суров бадем
16.00 - 50 г суров лешник
18.00 - 100 г печена скумрия със 150 г зеленчуци със зехтин
предстои 20.00 - инка-фе (цикория) 300 мл

Това покрива калорийните ми нужди, доставя ми необходимото като витамини и минерали, протеинът е достатъчно, фибрите също, омега 3 и тя, въглехидратите и мазнините са в нормата. Но плюс това пия 2-3 бр. ексимо-3 (най-доброто риб. масло). Това е.



Тема Re: моля за съветнови [re: мъpмopaнa]  
Авторbugi_bugi (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 19:45



Много благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.