Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 02.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Зъби, кариеси, пасти, ренген, пломбинови [re: PPP]  
Авторmiavita (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 10:33



Искам да кажа на всички ,че има по света медицински пасти за зъби ,които запазват от кариес.Такава паста е Elmex.Препоръча ми я моята зъболекарка ,тъй като при мен процесите се развиват много бързо и трябва да се спася от кариеси.Не се внася в България,за съжаление, но някои заболекари ,явно, се интересуват и зная какво става по света.
Сега ще дам линк на интернет магазин, в който я има.
www.pharma-shopping.de
В ляво на страницата има стрелка за избор на праизводителя.Отваря се прозорец с имена .Даваш GABA....
Ползвам я 1 месец и усещането ми е много приятно.За кариесите ще се разбере поне след 3 месеца,но и приятелка ,която живее в Австрия каза,че всички родители купуват за децата си от тези продукти.



Тема Re: Зъби, кариеси, пасти, ренген, пломбинови [re: miavita]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 14:12



Абе хора, моля спрете с тази некомпетентност!!! Да идва от пациенти-добре, ама някакви хора тук със знания смес от стари лекции и опит, придобит незнайно къде и как-това вече не се търпи. Вие измислихте и написахте нови неща в стоматологията, недостойни да бъдат изречени и от кандидат-студент, камо ли от там докторки ли сте, студентки, мечки и т.н. и т.н. Не поливайте излишно полето на форума с меко казано странните си схващания, защото израстват само бурените на срама ви, сред които се заплитат питащите. Не знам просто откъде да започна... и най-неукият студент знае, че кариеса в начален етап е ОБРАТИМО състояние. Как може да пишете, че кой се пазил като дете-пазил, останалите-късно е либе за китка. Ако при мечките от горичката е така, при хората е по-иначе. Някакъв друг тъмен субект пък написал сто страници глупости за пастите за зъби. Въобще и не подозирах, че може да има толкова болни хора сред нас. Докато скролвах тъпотийте, попаднах на твърдението, че хлорхексидина нямал отношение към устната хигиена???!!!??? Направо го приех като лична обида. Човек, способен да напише това е... не знам какво да кажа... Разни други хора разправят, че пародонтит е кървене на венците???!!!??? Или пък, че ще го излекувате с Лакалут??? Искам да видя как ще стане. Единствен пародонтита може да се СПРЕ, а не излекува, от правилната намеса на стоматолог. Не ми е известно действие на тази паста, при което да ви порастне алвеоларната кост отново-а пародонтита е точно НЕОБРАТИМАТА и загуба. Нещо друго-а, да че ръката на госпожата е толкова точна, че ще свали стара пломба без да отсрани и минимална част от зъба??? И това искам да го видя... При всяка подмяна, било то и само по естетични показания се отслабва зъба при подготовката му за полагането на новата обтурация. Друг е въпросът, че това може да се компенсира с различни техники при обтурирането. Латералната кондензация била нова технология-така е в твоята гора, където старите книги идват със закъснение. Нови технологии за обтуриране на коренови канали са т.нар. "топли техники". Но няма да ти ги обяснявам, като виждам нивото на познанията ти по стоматология, драга ми мецано(навярно беззъба). Един смел войн от племето на затъпяващите от стоене без работа пък формулира недостойната за споменаване идея, че амалгамата се завръщала славно???!!!??? ДА, приятелю, само че под формата на ФОТОПОЛИМЕР с положителните качества на амалгамата, разработка на 3M ESPE. Спокойно-още няколко години няма да го има на световния пазар. А кои са положителните качества на амалгамата, любители на странните съвети? Ами сега?-се казваше в едно популярно тв-предаване:)) Задачката е с цел да ви занимава и да нямате време да пишете глупости тук. И последно-научете се веднъж за винаги мечки ли сте там от гората, че девитализираният зъб не се изсушава. Дали един зъб се храни само от пулпата??? Прост въпрос... за прост човек/мечка като теб... Чао за сега и до скоро невиждане!



Тема Re: Зъби, кариеси, пасти, ренген, пломбинови [re: Дokтopa]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 21:43



О, да, забравих. Моля, не е тук мястото разни хора с четирибуквени прякори да си правят реклама. Първо, има достатъчно други неща, които да внасят смисъл в думата "пошлост", и второ-да рекламираш сред такава некомпетентност, без да се разграничиш от нея означава само едно...



Тема Re: Зъби, кариеси, пасти, ренген, пломбинови [re: Дokтopa]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано29.09.07 10:23



Никак не ти прилича да ми се правиш на велик или велика.Опитваш се да ни зашеметиш с тъпите си терминологии.Ако не ти харесва разговорът тук и ти се вижда непрофесионален-отиди другаде на професионално ниво и там се фукай.



Тема Re: Зъби, кариеси, пасти, ренген, пломбинови [re: koko]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 13:54



Оопс, някои се е обидил. Тъкмо бях се обзаложил на кой ще му кипнат комплексите и ще възроптае с някоя поредна простотия-и познах-(четирибуквеното анонимно същество, автор на долнопробни самореклами, което междувпрочем е забранено във този форум) Извинявай, но никого и не съм посмял да нарека професионалист тук. Това е единственото, което не намерих сред вашите ''мнения''. Ако мойте сложни терминологии те плашат, означава че нивото на което се работи при теб е лечение на кариеси с аромотерапия(виж статията по-горе), и че стоматологията като наука и изкуство ти е толкова далечна колкото добрите обноски и познанията по български език-Доктора е м.р., т.е. аз не съм тя. Дано малко да ти се е изяснила картинката. Ако и други неща не са ти ясни-попитай ме ЛЮБЕЗНО и ще получиш отговор, като обещавам специално за теб да не използвам сложна и плашеща терминология... Поздрави от клуба на знаещите:)))



Тема Re: Зъби, кариеси, пасти, ренген, пломбинови [re: Дokтopa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано30.09.07 16:01



>> Доктора е м.р.

Яааааа... като си говорим за познания по БЪЛГАРСКИ език, би ли превел това непонятно буквосъчетание на родния (ни?) език?



Само за протокола - нямам нищо общо с четирибуквеното образувание по-горе. Не го нападам, не го защитавам. Само че, когато някой критикува някого, е (най-малкото) смешно той самият да попада под ударите на същата тази критика... Както по отношение на езика, така също и за анониимността...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Зъби, кариеси, пасти, ренген, пломбинови [re: walkman™]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 09:41



виж сега какъв си ми смешник ти-нали уж нещо знеш повече български пък не можеш да напишеш правилно ''анонимност''. това е, заяждане на дребно с теб, като с него искам да ти покажа, че и ти си от разните псевдо разбирачи, дето се мотаят безцелно из форума, увлечени в псевдо величието си и не забелязват как се излагат. ако с вирнатия си нос не си забелязал, че темата е за зъби, а не за български език, проблема си е изцяло твой. на темата стоматология не знаеш повече, а след като прочетох и "задълбочените" ти познания за нивото на захарта в кръвта, остави в мен доста неприятно впечатление и за познанията си в медицината. ...което ме навежда на мисълта, че ти не си нито дентален, нито хуманен медик, а то какво остава... че си всичко, само не и медик. кое тогава ти дава право да поставяш диагнози от разстояние. ами ако жената развива намален глюкозен толеранс, а ти и казваш, че всичко и е наред. но не, нашият отхвърля веднага стойностите по СЗО и отсича-здрава е. винаги съм казвал, че ако не разбираш нещо напълно и се чудиш какво да си правиш ръцете, по-добре си ги пъхни в гащите. българинът е изключително неблагодарен пациент, съгласен да даде 15 лв за смяна на свещи на колата, но 35 лв за една пломба му се виждат много. и веднага, за да не плаща, търси евтини съвети в нет-а. и попада на такива като тебе-псевдоразбирачи и им вярва. като онази в темата за пародонтозата, дето ще се излекува със студенопресован зехтин, защото това е първият и единствен съвет, който получи... пожелавам и успех с тази наивност. но явно тук кой каквото търси-това и намира. лъха на евтино от хора като теб. само на двама тук ми е било истинско удоволствие да им чета съветите, защото бяха написани с вещина и професионализъм, но отдавна не съм ги виждал да се намесват. явно по бързо от мен са се ориентирали за това, колко струват ''разбирачите'' тук.



Тема Re: Зъби, кариеси, пасти, ренген, пломбинови [re: Дokтopa]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 12:39



Докторе,докторе, изкара ме зъболекар и съзнанието ти ,явно , е на друга вълна ,защото ме изкара рекламаджия ,а аз ,просто, съм художник и искам да информирам и помогна.Те това не е забранено ,нали ?!



Тема Re: Зъби, кариеси, пасти, ренген, пломбинови [re: koko]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 13:27



абе как да ви знам какви сте тук с това извратено самочувствие. това, което помня е че ви изкарах комлексари, а от там нататък всичко отгоре добре дошло:-) ти като гледаш рекламите по телевизията, какво си мислиш, че плащат ??,??? лв. на минута, за да съчувстват на жените, че имат цикъл или че гледат да си пробутат хигиенните им там продукти. което какво означава..., че освен комплексар си и... това, което ти правиш е долнопробен начин на реклама. тука има една ортодонтка, която пише, че ще помогне с адрес, но да и пишат на лични. чат ли си? ако не си ето още една причина аз да съм "докторе, докторе", а ти да си... и престанете да пишете извън темата. повече знам от вас и по- и извън нея, както имахте шанс да се убедите(впрочем точно това ви натежа много). преспокойно вместо да си разменяме такива стрелички, можехте да ме използвате да ви разясня нещо, но както е казал народа-ъкъла ваш и зъбите ваши(или липсата на такива)...



Тема Re: Зъби, кариеси, пасти, ренген, пломбинови [re: Дokтopa]  
Авторtwiggie (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 02:28



хехе,чета ви мненията,колега ,и честно по- ми се смее.един въпрос от интерес-по кой точно топъл метод за обтуриране на КК вие работите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.