Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 28.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Черен списък за...  
АвторДokи (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 16:11



Пациенти!!!Като видях долната тема,реших че мога да задам и обратния въпрос:Защо пациентите имат права,а нямат задължения(да си пият лекарствата,да спазват предписания режим,да се явяват на ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ профилактични прегледи и имунизации)?Защо лекарите винаги са длъжни да....(да дават направление,да направят изследване,да посетят "болен" в къщи и т.н. и т.н.)Защо винаги е виновен някой лекар,а никога пациент(било че не е изпълнил рецепта,или не е спазвал указания ит.н.)И колко биха признали за това?И в крайна сметка на какво се дължи появата на теми като:"Убий доктор,спаси пациент" или сегашната тема???
Аз съм в тотален потрес от такова отношение,при положение че всеки САМ,АБСОЛЮТНО САМ И ДОБРОВОЛНО!!! е отишъл и го е избрал,било за личен,било за друга медицинска дейност.Да,съгласен съм че има и лекари,които не изпълняват съвестно задълженията си.Но нали вие сте отишли при тях,а не те са дошли при вас.!!Сами сте ги избрали,нали?????



Тема Re: Черен списък за...нови [re: Дokи]  
Автор femina (различна)
Публикувано30.06.05 22:30



Доки, защо се впрягаш толкова?
Забелязала съм как от време навреме някой пуска подобна тема, за да му олекне на душата, а останалите се включват, за да си почешат езиците и да пооплюят някой лекар. После следва затишие и пак нова активация. Българинът никога от нищо не е доволен. Дори когато навремето всичко беше безплатно пак бяха недоволни и пак лекарите им бяха длъжни и виновни за всичко.
И аз съм недоволна от поведението на една администраторка днес, която се беше подпряла на бюрото си и гледаше безцелно в нищото. И не пожела да ми приеме едни документи, защото била в "полагаема обедна почивка". След 10 минути, когато свършела почивката, щяла да ми вземе документите. Ставаше въпрос за елементарна човещина, но тя не пожела. Провали ми се денят, но какво от това. Пак ще ида. Аз друга работа си нямам. Утре може и да почука на кабинета и ще настоява да бъде приета веднага и безотказно, защото "имала проблем". И аз имах днес проблем, но на нея не й пукаше особено. Има ли значение дали става въпрос за здравословен проблем или друг.
А дали всички пациенти, които се оплакват тук и там някога са се замисляли за своето поведение и за отношението си към хората, които зависят от тях, дори за нещо минимално.
Оплаквам се тук, защото няма клуб на заспалите чиновници, където да се развихря. Ако така бе постъпил някой лекар, сигурно щяха да го дават по новините още същата вечер и да му лепнат страшно заглавие в някой вестник. Просто ... такъв си е българинът.

Държавата България - невъзможни неща няма!

Редактирано от femina на 30.06.05 22:35.



Тема Re: Черен списък за...нови [re: femina]  
АвторДokи (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 10:39



Ами защото не ми е ясен критерия за НЕКАДЪРНОСТ!!!!Ако дойде телевизионен техник(водопроводчик,ел.техник и т.н.) в къщи му се слага кафенце,плаща се колкото поиска и стига ТВ-то да проработи-той е велик!Ако след седмица спре да работи-викаме го пак и пак теманета и пак пари и НИКАКВО МРЪНКАНЕ,щото следващия път няма да дойде.Нас ни посрещат като безплатни прислужници,а след това обясняват че и работа не вършим!Добре де,как разбрахте!!!Отивате при друг лекар и той ви обяснява колко предишния е некадърен,или имате медицинско образование за да прецените????Първото е адски некоректно и аз,лично, не бих се доверил на човек,който обяснява колко той е велик,и колко другите некадърни,защото по-вероятно е той да е некадърния.За второто-то има моменти когато аз самия не съм наясно със ситуацията и за това се доверявам изцяло на колегата при който съм отишъл.Просто защото не мога да знам всичко!!!
Хубаво,така на хората им олеквало.А на нас???Къде да ми олекне на мен???Или да изкопая и аз една дупка в земята и да викам(както оня с магарешките уши на царя) за всичко което ми тежи????Защото иначе може да се оплачат от мен ,или да ме санкционират,или и мен да изтипосат в някой черен постинг!!!!
Е затова,защото подтискаме всичко и сме ВЕЧНО добри,усмихнати,разбиращи,смъртноста в съсловието до 45-50 год. възраст е с пъти по-висока от останалите професии!!!!



Тема Re: Черен списък за...нови [re: Дokи]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано01.07.05 11:03



Когато доктор ми е клиент, аз си върша работата, когато аз му стана пациент искам същото от него. Нищо друго!



Тема Re: Черен списък за...нови [re: nikol78]  
АвторДokи (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 11:15



Никога и по никакъв начин не съм го отричал!Всеки е ДЛЪЖЕН да си свърши работата.Говорех за отношението.



Тема Re: Черен списък за...нови [re: Дokи]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано01.07.05 11:46



Давай, колега...............пускай парата.
Преди известно време имаше една гнусна тема "Всички лекари в затвора".
Бше се нанизала безкрайна опашка от готови да линчуват.
Някакъв колега побесня и пусна друга тема "Всички пациенти в лудницата".
Майтапа беше, че всички се прехвърлиха във втората тема на пряк диалог...........ама като станаха много се намесих аз и го помолих да не ги прехвърля всичките, защото тогава на всички останали лекари ще им се наложи да се преквалифицират.......................................е, падна смях разбира се и нещата се затишиха.



Тема Благодаря!нови [re: kem.kem.]  
АвторДokи (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 11:52



М-да!Като пуснах парата и прочетох пак писаното ,май че ми е време да отида за риба за ден-два.Не че не става с хапчета(предписани от психиатри)Пък и ще има с какво да се хваля и послъгвам.



Тема Re: Благодаря!нови [re: Дokи]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано01.07.05 11:58



Иди за три.....................

После да ни разправиш как си хванал Ееееееееееей такаваааааааааааааа
риба.....................

То и аз потропвам вече доста нетърпеливо..........
Ще яхвам аеропланчо и на морееееееееееееееееее



Тема Re: Моето мнение е....нови [re: Дokи]  
Автор LlRA.. ((съзвездие))
Публикувано01.07.05 12:24



...че виновни в цялата тая какафония общо взето няма!))) Всичко е субективен израз на обективната действителлност през погледа и съзнанието на съответния индивид!))) А действителността е доста напрегната и хаотична...имам в пред вид сегашното прохождане на новата система на здравеопазване...просто трябва да бъдем повече философи, за да преминем през бурите...Защо го пишс това..защото до преди 1 месец бях извън схемата)))...но сега работя в Здравната каса и мога да погледна нещата по-отвътре и определено виждам доста неща, които ме и успокояват и шокират...Имах навремето един познат, който казваше "Комунизмът е идеалната с-ма...но за ангели, за съжаление ние сме просто хора..." Така е и сега с новите неща по здравеопазването... Нови за нас де, докато се намери правилната форма! А как да стане това, като все има някой да опъва конците и да тегли на е-...м ти страна, дали пациенти или някои недобросъвестни медици ))) Всеки ден чета бюлетините и ту се радвам на добри неща ту настръхвам...Разбирам, че като принцип с-мата би трябвало да работи, но има много фактори, които я възпрепядстват и от там рефлекса е към крайният потребител...пациент или лекар...много жалко...но така е за сега...
Аз поне за сега от доктор не мога да се оплача, но и човек трябва да знае как да си получи необходимото. С нерви не става, става с общи усилия...и от двете страни. Когато системата не удовлетворява нуждите на двете страни, нека те сами за конкретния случай имат разума да разрешат проблемите...защото природния закон е, че никой на никого не е длъжен! А обществения закон (написаните правила) уреждат взаимотношенията ни в хаоса))),(е, понякога го правят и по-голям))) и за това трябва да става въпрос за взаимност за да си помогнем и от двете страни... Импулсите обаче за съжаление преобладават...
Така , че повече философия, защото тепърва ще става по напечено)))...май...



Тема Re: Черен списък за...нови [re: Дokи]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 13:24



Искам да изкажа възхищението си от двете детски докторки, които лекуваха децата ми като малки. Едната пред пенсия идваше всеки ден да преслушва дъщеря ми с пневмония, а когато беше дежурна и през нощта. Другата беше млада, току-що започваща. По-неопитна и страхуваща се. Но с невероятен усет за диагнози.

Мразя да се обобщават нещата. Има прекрасни лекари. За съжаление има и не толкова съвестни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.