Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 31.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Заслужава ли се да се запасявам ?нови  
Автор Kaбepнe (/ отлежало /)
Публикувано30.06.05 09:37



Моля Ви за съвет. Предстои ни заминаване след двайсетина дни. За дълъг период от време ще живем в USA. Наред с другите приготовления си мисля дали да се позапася с някой медикаменти, най - баналните имам впредвид.
Дайте акъл, да купувам ли предварително лекарства от тук, какви да са и дали си заслужава.
Изключително ще съм благодарна за всеки съвет.
PS - разчитам много на живеещите в чужбина.....става дума за лекарства и за деца и за възрастни :)

Можеш да продължеш напред много след като си се предал......


Тема Re: Заслужава ли се да се запасявам ?нови [re: Kaбepнe]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано30.06.05 10:28



Напълни си кутия с всички медикаменти, които смяташ, че биха били потребни.
Аз съм лекар и въпреки това понесох едно време цяла чантичка с медикаменти, които първата година ми бяха изключително полезни, дори и антибиотиците.
Нищо не се оказа излишно, да не говорим, че цените на лекарствата тук бяха на светлинни години от българските и освен това почти всички медикаменти се оказаха с рецепта, даже капките за уши.



Тема Re: Заслужава ли се да се запасявам ?нови [re: kem.kem.]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 10:43



Аз пак да се обадя. И са прави хората за рецептите. Аз дълги години ползвах ксилометазолин - капки за нос. Купувах ги на кг и не можех да дишам без тях. И точно във Виена ги свършвам. Показвам шишенцето, жената рови в 1 дебела книга, намира заместителя и не ми го дава. Да не ти казвам докъде се докарах с това безотговорно тъпкане с капки за нос. Докторът ми каза, че ако не престана веднага, ще си се оперираме всяка година.



Тема Re: Заслужава ли се да се запасявам ? [re: мъpмopaнa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано30.06.05 11:10



Ами, то като ползуваш медикаменти се предполага, че знаеш как, дозировки, срокове, странични, противопоказания и т.н.
Даже и моят котарак знае, че капките за нос не се ползуват по дълго от седмица, защото съдържат съдосвиващи съставки. Отделен е въпросът, че голяма част от тях изсушават лигавицата на носа до разраняване.
Злоупотребата с който и да е медикамент, бива наказвана от собственият ни организъм.



Тема Re: Заслужава ли се да се запасявам ?нови [re: kem.kem.]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 11:15



И на цигарите ми пише, че пушенето убива, ама аз си ги пуша.



Тема Re: Заслужава ли се да се запасявам ?нови [re: мъpмopaнa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано30.06.05 11:41



И аз, и аз......................



Тема Re: Заслужава ли се да се запасявам ?нови [re: kem.kem.]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 11:52



Не знам дали знаеш какви некролози им сложиха на българските. Заемат половината кутия. И за това удоволствие ги качиха с 10ст.



Тема Re: Заслужава ли се да се запасявам ?нови [re: kem.kem.]  
Авторaroma (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 11:53



Ние без дизентерол, амидофен, тавежил никъде не тръгвахме. Но сега вече няма нито дизентерол, нито амидофен, а бяха чудесни лекарства.



Тема Re: Заслужава ли се да се запасявам ?нови [re: Kaбepнe]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 12:00



За мен задължителен беше сулфагванидина. Моят горкия беше голям посерко и смени ли климата, веднага го хващаше. Ако няма слф. аз съм виновна. А в чужбина ходи, търси, обяснявай.



Тема Re: Заслужава ли се да се запасявам ?нови [re: мъpмopaнa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано30.06.05 12:31



И на тукашните висят същите некролози.
Аз се поизхитрих и си купих красива кожена табакера, поне да не гледам тази грозотия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.