Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 19.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема РАК??? ИЛИ ВЪЗПАЛЕНИЕ?нови  
АвторCПEШHO (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 10:40



тази тема я бях пуснала в МЕДИЦИНА, но има застой и затова искам да ви помоля и вас за мнение Благодаря ви предварително.Ето и линка:
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=medicine&Number=1943848378&page=0&view=collapsed&sb=5&vc=1
МОЛЯ ВИ помогнете на мен и семейството ми



Тема Re: РАК??? ИЛИ ВЪЗПАЛЕНИЕ?нови [re: CПEШHO]  
АвторCПEШHO (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 17:19







Тема Re: РАК??? ИЛИ ВЪЗПАЛЕНИЕ?нови [re: CПEШHO]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано22.06.05 17:31



Ми вземи обясни с няколко думи какво точно те интересува, не ми се отваря, тва чудо дето си го изписала, де................... пък навярно и не само при мен е така.
Това чудо досега не е било...........този иначе бърборив клуб за си трае групово.



Тема Re: РАК??? ИЛИ ВЪЗПАЛЕНИЕ?нови [re: kem.kem.]  
АвторДokи (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 17:54



Абе аз го отворих,ама там попаднах на много лют спор за проф.Гайдарски(някой някого определяше като кретен и тн.)Отделно останах с впечатление,че въпроса е решен,в смисъл адреса е намерен и вчера би трябвало да е имало среща с професора и някакво развитие.



Тема Re: РАК??? ИЛИ ВЪЗПАЛЕНИЕ?нови [re: Дokи]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано22.06.05 21:45



Тва е сигурно темата от Медицина, дето реших, че няма да отварям............

п.п. Отворих я обаче................ха да изчакаме до утре, да видим какво ще каже гастрото. Информацията е много малко, повечето е бла бла, не ми прилича на рак според тази анамнеза. Кървене може да се предизвика от много неща. Колегата ми почина преди три години от подобна история, ама изглеждаше ужасно в периода на кървенето и нямаше сили да стои на краката си.............та....

Редактирано от kem.kem. на 22.06.05 22:02.



Тема рецепта за ракнови [re: kem.kem.]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 23:48



http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=alternhealt&Number=1938977967&page=&view=&sb=



Тема Re: РАК??? ИЛИ ВЪЗПАЛЕНИЕ?нови [re: kem.kem.]  
АвторCПEШHO (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 12:38



главата ми е сякаш празна и затова ще копна това, което съм писала в "медицина"


МОЛЯ ВИ някои да ми даде контакти на проф.Гайдарски или на някой друг свестен лекар - баща ми е много зле - понеделник ще го приемат в Първа градска - изкараха го с метастази на черният дроб а тази седмица ще гледат къде е огнището - панкреас или дебело черво МОЛЯ ВИ, дайте ми съвет - той отпада от ден на ден МОЛЯ ВИИИИИ
извинявам се за 2-те теми -обърках се . Отчаяна съмммм


Аз търся начини, а не фантастичен хирург,PRN.]....и няма как да не е зареден емоционално, щом засяга близък човек за съжаление....би ли ми казал какви са останалите симптоми, при положение,че преди седмица му е правена ретроскопия и не е открито нищо на дебелото черво...оплакванията са му температура - предимно вечер, но и през деня също...38-38.5-38.8...отпадналост, но това става най-вече като е с температура и е разбираемо, кръв и съсиреци също в изпражненията, а от вчера наобяд хапна нещо и го заболя долу в средата корема...там не би ли трябвало все пак да са черва, панкреаса доколкото видях е по-горе, а там няма оплаквания....лекарката му натиска оттук, оттам корема и никакви болки....днес бяхме към Панчарево "на въздух" и не се оплака от нищо - ни болки от доста хапване, ни температура....възможно ли е това в черният дроб, което откриват с ехографа да не са злокачествени образувания....все ми се струва,че ако нещата са толкова напреднали ще е в доста отпаднало състояние, а той с тези малки изключения си е много добре....баща ми е доста силен и здрав /досега, а се моля и за в бъдеще да е така/ човек, който не пуши и не пие....моята /по-скоро на семейството ми - т.е. нашата/ надежда е,че това едва ли са сиптоми на толкова напреднал...надяваме се , но това не ми изглежда напразна надежда....възможно ли е това да е язва....искам да запазя спокойствие и трезва мисъл. но малко ми се удава....помогнете ми .МОЛЯ ВИ с мнения....каквито и да са те...


ще опиша случая сега - имам и снимки от ехографа - а колкото до метастазите - предполагам за какво става въпрос, но това е заключение на лекаря, който гледа баща ми на ехограф...

Баща ми е 59 годишен човек, който не е страдал от никаква сериозна болест досега...има една операция преди 2 години фисура ани /не знам как е налатински и дали е правилно изписано/ и миналата година - простата - операция, която е била заради увеличена простата и според лекарите е успешна. С доста добър апетит, висок и здрав човек. Преди 20-тина дни започна да губи сила и тогава е видял в изпражненията си кръв или както той твърди съсиреци. Започнал е да ходи по 5 -6 и повече пъти почти веднага като хапне нещо и изпражненията са му били кашкави....пил е някакви хапчета за затягане, от които не се е оправил въобще...започва да дига температура и започва да пие по лекарско предписание антибиотик /като го лекуват от настиване/...оплакваше се преди 2-3 седмици ,че има болки в стомаха, но това е било 2-3 пъти....оригванията и досега си ги има, а преди това е имал и киселини, които засега са спрели...правят му ректоскопия и лекаря заключава,че е колит....предписва му отново хапчета като му спира антибиотика, /а темп и досега си я вдига вече трета седмица/....кръвта не намалява и нищо не се подобрява...увеличава му дозата и сега в идната сряда трябваше да ходи на преглед...междувременно го заведохме в Първа градска и тогава му правеха това ехотомографско изслледване, на което самият лекар ми говореше за метастази и че трябва да се правят други изследвания...а лекарката ми каза,че било"напреднало, това били разсейки но трябвало да видят къде било огнището - панкреаса или дебело черво"....нощем сменя по 2-3 тениски мокри от пот, а температура не винаги има...студено му е дори когато е страшно горещо....това възможно ли е да е от кръвозагубата....когато е с темп е наистина здраво отпаднал, което е разбираемо, но през останалото време като изключим кръвта в изпр си е доста добре....не е отслабнал и има все същият вълчи апетит, но го е страх,че после ще го боли, а това засега е ставало веднъж /вчера/.....не знам какво друго да опиша - като се сетя ще пиша отново....няма къде да пратя снимки - ще те помоля да напишеш мейла си, да ги пратя....

МОЛЯ ТЕ кажи ми нещо повече за Болестта на Крон - лечима ли е , какво засяга, какъв лекар да търсим, къде мога да прочета за нея?

Поровихме се из инет за Болест на Крон и @ може да се окаже и прав...дано е така /от двете злини да е поне по-малката/...симптомите му се припокриват много повече с тези на Болест на Крон /възпаление, инфекция на червата/ отколкото с тези на 4-та степен на панкреас или останало / загуба на тегло, болки в гърба и след това във всички кости, психическа умора, загуба на апетит, анорексия, жълтеница - това са симптомите на 4-та степен дадени тук http://pathology2.jhu.edu/pancreas/symptom.cfm а баща ми не е загубил както апетит , така и тегло....
....ако имаше нещо лошо в черният дроб не би ли се отразило в кръвните изследвания като повишено ниво на билирубина, а ако е панкреас - увеличена кръвна захар, поради невъзможността да се произвежда инсулин?... моля ви дайте ми мнения и съвети...след малко тръгваме за болницата да го приемат и се моля с цялото си сърце да не е злокачествено и "метастазите" на тоя лекар, видял ги на ехо граф, да не са всъщност такива......


ГЛЕДАЛИ СА ГО ДНЕС ПАК НА ЕХОГРАФ И НЕ СА МОГЛИ ДА ОГЛЕДАТ ПАНКРЕАСА......А ТОЙ КАТО ИЗКЛЮЧИМ,ЧЕ Е СТРАХЛИВ - ДА НЕ БИ ДА Е НЕЩО ЛОЩО - СИ ИЗГЛЕЖДА ДОБРЕ - ХАПВА, ПИЙВА, НЕ Е ОТСЛАБНАЛ, НЕ ГО БОЛИ НИЩО....


за момента са само на ехографски изследвания и са категорични а видими симптоми освен кръвта в изпр. и темп. няма....утре ще е гастроентероскопията и после - някакви други


ние имаме надежда.....и вярваме,че тя ще се оправдае...днес ще му правят гастроентероскопия и ще му вземат кръв....и след това някакви други изследвания...не знам дали има връзка със всичко това, но и единият крак го боли, подува се и има температура ....възможно ли е да е нещо свързано....тази температура го обезсиля, но слава Богу, само тя е кръвта са лошите признаци /като изключим това, което лекарите "виждат" на ехографа си/....


Не са му предложили още, защото не са му правили никакви изследвания освен ехографа, на който видяха нещо в черният дроб и днес - стомаха мисля,но не съм говорила с лекарите още, а те понеже си "знаят",че е лошо и "крият" от него, така,че това което са му казали може въобще да не е така.....едната лекарка дори вчера се озъбила на майка ми,че ако е на черният дроб дори не се лекувало....и щяло да се види на кой стадий било и дали въобще може да се оперира /предният ден ни го каза това/......объркващо е и всички сме паникьосани и тъкмо си дадем надежда и някоя такава лекарка ни закопае...все пак ние продължаваме да се надяваме и вярваме


Благодаря ти,@!!!досега наистина ми помагаш страшно много!Бог засега е решил да му помогне без тази рецепта да е по-добре /спи повече, хапва, движи се и не се изморява като преди седмица/, макар лекарите да са категорични в черните си заключения.Ако се наложи 100% ще правим и тази рецепта.Благодаря!


от днес /23.06.05/

като направят всички изследвания ще стигнем и до него най-вероятно, но засега изследванията на баща ми продължават - всеки ден доколкото знам вземат изпр. за посевки, кръв също. Днес му е като че ли "почивен ден",а в понеделник ще го гледат на скенер....слагат му желязо чрез системи веднъж на ден и засега дори е придобил леко розов цвят....все пак 30 ,а може и повече дни при всяко ходене до тоалетна е губил кръв...в момента не се и уморява или поне не много....днес изяви желане дори да слезе от 5-ятаж до долу и малко на слънчице се поразходихме 20-30 метра....сменят му антибиотиците и снощи не е имал чак толкова висока температура като друга вечер, но пък през ноща е сменил 3-4 тениски мокри дотолкова,че приличат на изпрани....ние продължаваме да се надяваме и вярваме в добрият изход на тоя кошмар



Тема Re: РАК??? ИЛИ ВЪЗПАЛЕНИЕ?нови [re: CПEШHO]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано23.06.05 13:20



Виж сега, това ходих и го четох в съседния клуб.
Въпросът е защо не е направена биопсия за цитологично изследване.
Няколко клетки от поразената тъкан ще покажат недвусмислено има ли видоизменение на клетъчно ниво или не.
Биопсия е могла да се вземе и при ректоскопията, пък и при гастроскопията.
Не виждам защо се гадае с ехографа. СТ на черен дроб е сравнително надежден метод за диагностициране и въпреки това, най сигурна остава биопсията.
Какво да ти кажа, толкова продължително кръвотечение наистина насочва към видоизменени тъкани на стомаха или дебелото черво, но и от двете места може и трябва да се вземе пробен материал, преди да се шушукат каквито и да е диагнози.
Нали каза "утре"....това утре е вече днес. Няма ли резултати от гастрото?

А ти междувременно си купи една книжка на Г.С.Малахов "Тумори и рак" и прочети малко какво алтернативно пише там. Медицината си е медицина, но всяко допълнително познание и информация не вреди.



Тема Re: РАК??? ИЛИ ВЪЗПАЛЕНИЕ?нови [re: CПEШHO]  
АвторДokи (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 13:30



Хайде да караме подред.1.Рака на дебелото черво се вижда при ректоскопията.След като такава е правена и не са видяли,вероятно няма такъв.2.Температура се вдига,когато има разпад(т.е.доста напреднал стадии,когато човек е на легло и почти не е контактен).т.е. при вас това го няма.3.Съжалявам,но на ехографисти не вярвам,защото всеки гледа,но не всеки разбира.т.е.поставям под много голям въпрос резултата.4.При разсейка или първичен рак на панкреас или ч.дроб,кожата и бялото на очите става лимонено жълто или жълто-зелено.При вас и това го няма.5.При толкова продължително кървене ,хемоглобина на баща Ви е много нисък и от там е отпадналостта и умората.Възможно е и тежко възпаление на дебелото черво,ако се е инфектирало вторично и от там да е температурата.6.Оригванията и стомашните оплаквания могат да говорят за гнойно възпаление на жлъчния мехур и от там да има температура.7.За Крон и ХУХК-две болести които се диагностицират много трудно,защото при ректоскопията не винаги се стига до увредените места.
В заключение:смятам че е нещо комбинирано,съвпадение м/у 2заболявания,но рак с разсейки-не.



Тема Re: РАК??? ИЛИ ВЪЗПАЛЕНИЕ?нови [re: Дokи]  
АвторCПEШHO (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 14:27



да kem.kem, това "утре" беше вчера, но на баща ми като ходят не му казват нищо, или го успокоянат и затова аз не вярвам на това което ми казва той /стомаха му бил чист", а когато ги питаме ние с майка ми, те едва ли не се мръщят затова "как може да се надяваме все още???? така ли не знаем,че това е злокачествено и трябва да се види кой стадий е и дали може да се направи нещо????".....затова и ние не се бутаме много да ги питаме - от инфото което имам за евентуален рак и това с което ме успокои ДОКИ /БЛАГОДАРЯ ТИ!!!!!/ си имаме надежда, която дори и не дай си Боже да е зле, ПАК ТРЯБВА да я имаме, а като говорим с тях ни подкосяват краката толкова сигурни и така намусени "как не проумяваме"...затова нека си правят идследванията, без които не могат да твърдят нищо 100% сигурно, а ние си знаем нашето и най-вече - резултата с баща ми е налице...
Доки, това което си писал/а допълва моята увереност,че при него нещата не са толкова зле, колкото ги изкарват - възможно ли е чак толкова, чавек, който едва ли не отписват да се държи като него????...и тук говореха за случаи в които хора в "неговото положене" са били далеч по-различни от него като поведение и състояние.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.