Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 24.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема хеликобактерия  
Автор _tq_ (непозната)
Публикувано22.06.05 19:52



Някой може ли да ми разкаже нещичко за тази хеликобактерия пилори. Какво я е провокирало да се засели в мен, до колко е опасна, за какво е предвестник....... искам да се запозная с нея преди да я изгоня от там.



Тема Re: хеликобактериянови [re: _tq_]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано22.06.05 20:56



Мдаааа, гадничка бактерия е това Хелико пилори.
Човек може да я пипне дори при ръкостискане, при контакт с домашни животни, при целувка, при употреба на обща посуда и т.н., това си е нещо като семейна бактерия.
Гнусотията е открита през 1983 г. от двама австралийски учени. Забелязали при изследване, че стомашната лигавица на язвено болен е фрашкана с някаква бактерия, която противно на всички теории до момента, оцелявала и се развивала точно в изключително киселинната среда на стомаха.
Геномът на бактерията е напълно разшифрован едва през 1998 г., когато се и установява, че бактерията се разнася с кръвния ток и може да поразява не само стомашно чревния тракт, но и сърдечно съдовата ситема, нервната, пикочополовата, ендокринната, способствува разрушаването на костната тъкан, предизвиква появата на бронхиална астма или специфичен хеликобактериален стерилитет, синдрома на хроничната умора или инфаркт на миокарда.
Хеликобактерията е класифицирана като канцерогенна опасност от първа категория при рак на стомаха.
.............................................................................
Много е опасна....гастрит, язва, рак на дванадесетопръстника или стомаха....
все такива ги върши......
Ако искаш да знаеш как изглежда...........прилича на наденичка с камшичета от единия край и едно камшиче от другия.

Унищожава се с подходяща комбинирана антибиотична терапия. Опасно е ако не се "изтрепят" хеликото до крак, защото са склонни към резистентност.



Тема Re: хеликобактериянови [re: kem.kem.]  
АвторBъпpocитeлeн (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 10:04



В частните лаборотарии срещу 17лв. правят изследване на кръвта за тази бактерия, това достатъчно надежден тест ли е или гастроскопията е задължителна?



Тема Re: хеликобактериянови [re: Bъпpocитeлeн]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано23.06.05 10:27



Аз бих препоръчал и двете изследвания.
Колкото по рано се отркрие и колкото по бързо се изтреби, толкова рискът да се разнесе с кръвния ток е по малък..........



Тема Re: хеликобактериянови [re: kem.kem.]  
АвторBъпpocитeлeн (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 10:48



Но какви са признаците, че може да я имаш? Чувство на гадене, особено около 10 минути след храна?



Тема Re: хеликобактериянови [re: Bъпpocитeлeн]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано23.06.05 11:09



Може и никакви симптоми да няма, или да се повят късно, когато бацилът вече започне разрушенията.........



Тема Re: хеликобактериянови [re: kem.kem.]  
Автор _tq_ (непозната)
Публикувано23.06.05 11:14



kem.kem. много благодаря за информацията. Определено си е гадна бактерия, но се надявам с антибиотичното лечение да я изтребя до крак, пък дано да не ми е направила много поразии до сега.



Тема Re: хеликобактериянови [re: Bъпpocитeлeн]  
Автор _tq_ (непозната)
Публикувано23.06.05 11:17



аз отидох на лекар за да разбера дали си нямам някое гастритче, защото все ми пареше на стомаха и поне 1 път месечно повръщам по цял ден. Описвайки всички симптоми, лекарката ме изпрати да изследвам първо това и за съжаление се оказа че си имам компания.



Тема Re: хеликобактериянови [re: _tq_]  
АвторBъпpocитeлeн (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 11:25



Аз имам гадене след храна, появи се тази година, все едно че имам руфлукс И от време на време някаква болка отпред, която е точно в областта на стомаха или дванадесетопръстника



Тема Re: хеликобактериянови [re: Bъпpocитeлeн]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано23.06.05 12:26



Ми, бягай при гастрото де, какво чакаш.............даже и адрес се подаде.
Както четеш, пациента преди теб е доволен. "Засечен" е звярът хелико и сега ще му видят сметката................




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.