ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 24.07.14 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема rak na gardata  
Авторscary (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 22:01

Predi godina sama si otkrih buchka.
Parvata konsultatzia beshe po skoro okurajitelna--fibroadenom,ne izglejda da e zlokachestven.
Loshoto e che na mamograf nishto ne moje da se vidi-takava mi bila takanta na gardite.
I mi kazaha da si napravia biopsia.A az ne iskam.I taka-ota blizo godina jiveia v postoianen ujas i koshmar che moje bi imam rak a ne go lekuvam.
Posle mi otkriha oshte pet po malki buchki .Kazaha mi che vsichko prilicha na fibroadenom no moje i da ne e

Molia vi,hora koito znaete neshto po vaprosa,daite mi kuraj
Dali tova sa metastazi?
Loshoto e che imam leki bolki(nesvarzani s tzikala) i naistna ne moga da go zabravia.
A mai nikoga niama da se resha na biopsia i terapia.Moje i veche da sam propusbala momenta?

Тема Re: rak na gardataнови [re: scary]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.06.05 00:08

Щом е минала една година - споко. Обикновено, ако е злокачествено за шест месеца ще разбереш.
Разбира се, направи си биопсия!

АвторEлeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 11:05

Отговарям ти, понеже майка ми се оперира преди 2 седмици от образование в гърдата. От нейния лекар знам, че вече има противоречиви мнения за биопсията и някои препоръчват да не се прави подобна интервенция.
Защо не се консултираш с поне още един мамолог. Говори се, че д-р Монева от 25 п-ка е много добра. А съм чувала, че д-р Марков от онкологията може само чрез опипване (мисля, че му се казва палпация) да установи какво е образованието - злокачествено или не.
Успех, и не отлагай консултацията!

Тема Re: rak na gardataнови [re: Eлeнa]  
Авторlra (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 11:18

A mislja,4e ne e zle da pie6 Muzhik koren-samo mozhe da pomogne pri takiva obrazovanija.Uspeh!

Тема Re: rak na gardataнови [re: lra]  
Авторveni (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 11:56

Napravi si tumorni markeri i palna kravna kartina.Na rentgen, sachto makar i ne tochno moge da se opredeli/ rentgena e oblachvane /.Moge i skener.

Автор jam (уверено сладко)
Публикувано20.06.05 13:24

не ви съветвам да възприемата политиката на щрауса - да си заравяте главата в пясъка и да си се страхувате тихичко, без да правите нищо по въпроса.
така няма да си помогнете, а обратното - ако случайно имате злокачествено образувание, ще се лишите от възможността за излекуване.
отидете в онкологията при специалисти.
не живейте в кошмари.

Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 14:03

Направия, бе жена, направия тази бипсия, поне за собствено успокоение.
Няма лекар, който да каже със сигурност от какво естество са бучките, без
цитология, и те не могат само да гадаят, ако можеха, нямаше да има толкова врачки, гледачки и други шарлатани.
По зле не може да стане, освен да се увериш, че е доброкачествено и да спиш спокойно, ако пък, недай Боже, се окаже че страховете са си за страх, от теб зависи, дали ще приемеш някакво лечение, ама не ми се вярва да е
да е най лошото, заради теб не ми се вярва.
В съседник клуб медицина има една тема "често срещани въпроси и там един гинеколог е писал доста подробно за рака на гърдата, прочети, може и да ти помогне да разсееш съмненията, ли страха ли, ама от повече информация, глава не боли.

Тема Re: rak na gardataнови [re: №]  
Публикувано20.06.05 16:56

Blagodaria na vsichki za savetite.

Znam che ne e pravilno tova che nishto ne pravia no ne moga da go preodolea-mnogo me e strah ot hemoterapia i bolnitzi.

A i ot biopsiata se strahuvam ne samo ot polojitelnia rezultat a i ot tova che moje da predizvika raznasiane na rakovite kletki po tialoto i obrazivane na metastazi

blagodaria vi vse pak

Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.06.05 16:57

Да пренебрегваш проблема за мен си е абсолютна безотговорност към живота.

Автор jam (уверено сладко)
Публикувано20.06.05 18:07

моята майка почина от рак на гърдата. страхувала се е да отиде на лекар, за да не се окаже, " че е нещо лошо".
е... такова се оказа, но ако беше отишла навреме, още да е жива. а тя отиде едва когато беше неоперабилно

прави си изводи!

АвторAнaлorичeн cлyчaй (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 13:02

Имам същия проблем. На въпроса ми към лекаря, защо е толкова сигурен, че въпросното образувание не е злокачествено, ми отговори, че ракът има неправилна форма, докато моята бучка е с правилна форма - от там заключава, че не е нещо страшно. Отиди на изследване с ехограф - ехографското изследване било с по-добри възможности за диагностика при по-млади жени, тъй като гърдите им били по-плътни, и мамографията не помагала особено при диагностицирането на плътни гърди, според това което ми казаха. На мен за съжаление ми направиха мамография, която уж не облъчвала много, а впоследствие се разбра, че особено за по-млади или нераждали жени била доста вредна.

Автор katerinat (грешно нова)
Публикувано21.06.05 13:20

Незнам дали това което ще ти кажа ще ти помогне,но и аз съм на мнение,че е безотговорно от твоя страна да стоиш и да чакаш...Още повече,че вече открит в ранен стадий ракът на гърдата се лекува-чувала ли си за Золадекс?Така че действай докато е време и дано се окаже,че всичко е наред!УСПЕХ!

Тема Re: rak na gardataнови [re: Aнaлorичeн cлyчaй]  
Публикувано24.06.05 11:43

Moiat lekar obache ne e siguren.
Prichinata-ima tumori koito sa pravilni i IZGLEJDAT dobrokachestveni a imalo okolo 20% risk da se okajat zlokachestveni.

I zatova me prashtat na biopsia.
Niakoi pravil li si e?

Naistnina li ne e tolkova strashno?

АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 21:41

Миналата година ме оперираха от рак на гърдата. Имах и метастази в 2 лимфни възела. След това минах през химиотерапия, лъчетерапия и сега съм на хормонотерапия. Всичките терапии са повече от ужасни, но когато става въпрос за живота ми съм решена на всичко. Това, което мога да кажа на всички е, че рака на гърдата е лечим в начален стадий и че задължително веднъж в годината трябва да се ходи на мамограф. От нехайство аз закъснях... И все пак никога не е късно, защото надеждата умира последна! Не повтаряйте моята грешка...

Тема Re: rak na gardata [Кирилицата]нови [re: Aнaлorичeн cлyчaй]  
Авторpetko (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 19:25

е задължителна - за нови теми и мнения.

Редактирано от bira_more на 10.11.07 19:56.

Автор aз-R (същата)
Публикувано11.11.07 00:55

Да си направиш една биопсия няма нищо страшно, напротив само можеу да се успокоиш. Аз съм оперирана 2 пъти от фиброаденом на гърдата и в момента имам още два, но не предприемам операция по простата причина че не сам раждала. Та, отиди си направи една биобсия и виж какъв е резултата. Рака на млечната жлеза е напълно излечим ако се лекува в началните стадии.
Почти на 100% съм сигурна че при теб не е рак, но трябва да се потвърди с хистологична диагноза.
Поцента фшбржаденом да премине в злокачествено заболяване и минимален.

Тема Re: rak na gardataнови [re: aз-R]  
Авторkeиcи джoyнc (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 17:35

Мили момичета и жени!Няма гаранции за нищо когато говорим за злокачествени заболявания.Ходете на прегледи всяка година и при най-малките съмнения се консултирайте със специалисти.Не ''забравяйте '' проблема в страха си,защото времето може да ви направи само лоша услуга.И ако се касае за рак само бърза реакция може да спаси живота ви!!!Така че не се колебайте ,а действайте!!!

Автор* (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 17:58

През май, след като ме заболя изведнъж, си опипах бучка на едната гърда - с големината на яйце. При прегледа на ехограф я диагностицираха като киста и без никой да ме пита, ми направиха пункция и успяха да източат две големи спринцовки някаква течност, която пратиха на изследване. За щастие се оказа ок, но аз, вече достатъчно наплашена, хукнах и при други лекари, още повече, че не бяха категорични какво следва оттам-нататък - можело да се оперира, можело и не. Попаднах в онкологията, където след преглед при проф. Дудунков се потвърди диагнозата, но каза, че кисти не бива да се оперират - максимумът бил да се пунктират. Отидох и при д-р Свещаров, който направи още две пункции, тъй като не била доизточена, прати ме на мамограф и потвърди диагнозата киста, както и това, че не трябва операция. Оттогава на два месеца ходя на контролни прегледи в онкологията, а на три - при Свещаров, както самите те ми препоръчаха. Няма начин, въпреки че съм била винаги по-скоро нехайна към здравето си. Искрено те съветвам да се консултираш поне с още един лекар и да предприемеш онова, което ще е най-разумно в случая.

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.