Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 19.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема rak na gardata  
Авторscary (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 22:01



Predi godina sama si otkrih buchka.
Parvata konsultatzia beshe po skoro okurajitelna--fibroadenom,ne izglejda da e zlokachestven.
Loshoto e che na mamograf nishto ne moje da se vidi-takava mi bila takanta na gardite.
I mi kazaha da si napravia biopsia.A az ne iskam.I taka-ota blizo godina jiveia v postoianen ujas i koshmar che moje bi imam rak a ne go lekuvam.
Posle mi otkriha oshte pet po malki buchki .Kazaha mi che vsichko prilicha na fibroadenom no moje i da ne e

Molia vi,hora koito znaete neshto po vaprosa,daite mi kuraj
Dali tova sa metastazi?
Loshoto e che imam leki bolki(nesvarzani s tzikala) i naistna ne moga da go zabravia.
A mai nikoga niama da se resha na biopsia i terapia.Moje i veche da sam propusbala momenta?



Тема Re: rak na gardataнови [re: scary]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.06.05 00:08



Щом е минала една година - споко. Обикновено, ако е злокачествено за шест месеца ще разбереш.
Разбира се, направи си биопсия!



Тема Re: rak na gardataнови [re: scary]  
АвторEлeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 11:05



Отговарям ти, понеже майка ми се оперира преди 2 седмици от образование в гърдата. От нейния лекар знам, че вече има противоречиви мнения за биопсията и някои препоръчват да не се прави подобна интервенция.
Защо не се консултираш с поне още един мамолог. Говори се, че д-р Монева от 25 п-ка е много добра. А съм чувала, че д-р Марков от онкологията може само чрез опипване (мисля, че му се казва палпация) да установи какво е образованието - злокачествено или не.
Успех, и не отлагай консултацията!



Тема Re: rak na gardataнови [re: Eлeнa]  
Авторlra (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 11:18



A mislja,4e ne e zle da pie6 Muzhik koren-samo mozhe da pomogne pri takiva obrazovanija.Uspeh!



Тема Re: rak na gardataнови [re: lra]  
Авторveni (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 11:56



Napravi si tumorni markeri i palna kravna kartina.Na rentgen, sachto makar i ne tochno moge da se opredeli/ rentgena e oblachvane /.Moge i skener.



Тема Re: rak na gardataнови [re: scary]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано20.06.05 13:24



не ви съветвам да възприемата политиката на щрауса - да си заравяте главата в пясъка и да си се страхувате тихичко, без да правите нищо по въпроса.
така няма да си помогнете, а обратното - ако случайно имате злокачествено образувание, ще се лишите от възможността за излекуване.
отидете в онкологията при специалисти.
не живейте в кошмари.



Тема Re: rak na gardataнови [re: scary]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 14:03



Направия, бе жена, направия тази бипсия, поне за собствено успокоение.
Няма лекар, който да каже със сигурност от какво естество са бучките, без
цитология, и те не могат само да гадаят, ако можеха, нямаше да има толкова врачки, гледачки и други шарлатани.
По зле не може да стане, освен да се увериш, че е доброкачествено и да спиш спокойно, ако пък, недай Боже, се окаже че страховете са си за страх, от теб зависи, дали ще приемеш някакво лечение, ама не ми се вярва да е
да е най лошото, заради теб не ми се вярва.
В съседник клуб медицина има една тема "често срещани въпроси и там един гинеколог е писал доста подробно за рака на гърдата, прочети, може и да ти помогне да разсееш съмненията, ли страха ли, ама от повече информация, глава не боли.



Тема Re: rak na gardataнови [re: №]  
Авторscary (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 16:56



Blagodaria na vsichki za savetite.

Znam che ne e pravilno tova che nishto ne pravia no ne moga da go preodolea-mnogo me e strah ot hemoterapia i bolnitzi.

A i ot biopsiata se strahuvam ne samo ot polojitelnia rezultat a i ot tova che moje da predizvika raznasiane na rakovite kletki po tialoto i obrazivane na metastazi



blagodaria vi vse pak



Тема Re: rak na gardataнови [re: scary]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано20.06.05 16:57



Да пренебрегваш проблема за мен си е абсолютна безотговорност към живота.



Тема Re: rak na gardataнови [re: scary]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано20.06.05 18:07



моята майка почина от рак на гърдата. страхувала се е да отиде на лекар, за да не се окаже, " че е нещо лошо".
е... такова се оказа, но ако беше отишла навреме, още да е жива. а тя отиде едва когато беше неоперабилно

прави си изводи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.