Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 28.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Изморени очи - от работа с ПЦнови  
АвторNK (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 16:01



Проблема ми е такъв - работя пред компютър по 10ч на ден (е имам и почивни дни) - и оттам очите са ми изморени . Като гледам монитора проблеми няма (ако не прекаля)- но ако се пробвам да почета книга на изкуствена светлина - и на 5-тия ред - буквите се размазват . Ако е през деня на силна естествена светлина - проблем няма - е след няколко минути четене се поумарят малко - но чета . А вечер не става . Давал съм им и 10дена почивка никакви монитори и четене ... и 1 седмица по-късно пак е така :-( . И това е от 4 години.
Ходих 2 пъти на очен лекар през този период - те ме гледаха - и думите бяха -очите са ти добре - евентуално на лявото 0,5 - но след време -сега само умора - давай почивка - но това не е съвсем възможно. Мен работата ми изисква да чета и да стоя пред ПЦ-то . Някой да е вземал витамини ? - слушам реклами - околут , Vitaluks .... но не мисля че е от липса на витамини . Около месец и половина вземах - Боровинка + - за очите - без да има ефект .Наскоро (1 седмица) си купих и "Тренажорни очила" - и има някаква промяна , но не и с четенето . Направо не знам какво да правя - пак ще се ходи на очен лекар и ще се купуват витамини. Някой да се е справил с такъв проблем ?
Благодаря ви !



Тема Re: Изморени очи - от работа с ПЦнови [re: NK]  
Автор мъчeниk (fallen)
Публикувано09.06.05 16:17



Изкуствени сълзи (Lacrima Artificiale) - 3 лв.
Антирефлексни очила - от15 (китайски) до 250 (отигинален Zeiss) лв.

Всеки кръгъл час, поглеждай за 10-15 минути през прозореца (една цигара, няколко глътки кафе)

Навий си шефовете за LCD монитор. Обикновената Сони тръба е оптимизирана на 85 Hz, луминсцентния мехур на LCD монитора на 130 MHz ... колкото повече, толкова по-малко дразни окото.



Тема Re: Изморени очи - от работа с ПЦнови [re: NK]  
Автор akupunkturist (и Лекар)
Публикувано09.06.05 16:18



Опитай с акупунктура и билки, особено ако имаш и сухост и зачервяване на очите.

Иглотерапевт и Фитотерапевт


Тема Re: Изморени очи - от работа с ПЦнови [re: NK]  
АвторГинka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 17:27



Изключителен добър ефект върху очите има хранителната добавка Лутеин (Lutein). Прочети повече за нея в интернет, че днес ме е размързяло да пиша.



Тема Re: Изморени очи - от работа с ПЦнови [re: Гинka oт Гинци]  
Автор noir_corinthes (кисело)
Публикувано09.06.05 17:51



За локална употреба препоръчвам VISINE/капки за очи/, определено успокояват раздразнени и уморени очи, както и студени компреси



Тема Re: Изморени очи - от работа с ПЦнови [re: NK]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 19:59



Гимнастика с очите, кръгови движения, погледи нагоре-надолу, вляво-вдясно, свиване и отпускане, вглеждане в далечината. Прави си промивки на очите със студена отвара или лапи (пакетчета от марля с билки) на мащерка, лайка, липа или по кръгче краставичка върху всяко око, когато почиваш за десетина минути легнал. Ползвай по възможност монитори с течни кристали и очила с рефлекторни стъкла. И ако работата на компа ти е изнервяща и нежелана, наистина може и да получиш дори сълзене. На времето трябваше да работя нежелана работа с AUTOCAD с голям монитор и получих очно възпаление и сълзене, щом седнех на работното място. А преди това и след това вече двайсетина години без почивни дни, денонощно стоене на компа не съм имала никакви очен дискомфорт, дори постоянствам на 3 диоптера през всичките тези години...



Тема Re: Изморени очи - от работа с ПЦнови [re: NK]  
АвторNK (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 21:05



Благодаря ви ! Наистина не очаквах толкова много отговори .
То си ми е навик на - 15-20мин. да поглегдам в далечината и да правя упражнения за очите - иначе сигурно щях да сложа вече лупи . Пред монитори редовно стоя от 96г. . От 2001 задържам на това ниво - с упражнения и почивки .
Ще проуча въпроса с Lutein -а - много добри неща пише за него - а и е част от Vitalux - а има и други препарати - определено ще пробвам с него .
Както и рефлекторни очила не съм ползвал - очен лекар ми каза че не помагат много - и няма смисъл да се дават толкова пари на вятъра - въпреки че ако си намеря китайски на приемлива цена ....
С акупунктура не съм пробвал - и се съмнявам от нейния ефект - а и не знам в Русе къде може да се пробва или поне да се консултира . Но мен не ме болят очите и едва ли е до релакс - просто когато ги натоваря ...
С билки е добре - но с какви билки ?
Благодаря още веднъж !



Тема Re: Изморени очи - от работа с ПЦнови [re: NK]  
АвторHK (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 21:18



Както и очите ми не са нито сухи нито зачервени . Е понякога ми се е случвало да са сухи и да дразнят - но ползвам Visine в този случай .
Монитора на който работя е на 100HZ - за съжаление TFT скоро :-( няма да има .



Тема Re: Изморени очи - от работа с ПЦнови [re: noir_corinthes]  
Автор femina (различна)
Публикувано10.06.05 00:08



Да, и освен това допълнително ги изсушават. Страшно са "подходящи". На никого не ги изписвам за дългосрочно прилагане.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: Изморени очи - от работа с ПЦнови [re: HK]  
Автор femina (различна)
Публикувано10.06.05 00:14



Не ползвай Визин, а изкуствена сълза.
Както те чета си за плюсов диоптър за близо. А може да имаш и инсуфициенция на конвергрнцията (не ме питай какво е, защото е дълго за обяснение, звучи страшно, но е нещо често срещано). Иди при свестен очен лекар.
Във Виталукс, доколкото си спомням, има много неща, но не и Лутеин. Но си пий витамините, няма лошо.
Това за почивката на очите също е много важно ... ако не и най-важното. Освен това разстоянието от монитора, осветеността на помещението и разни други подобни също са от голямо значение. Да не говорим за качествата на монитора, но виждам, че вече е станало дума за тях.

Държавата България - невъзможни неща няма

Редактирано от femina на 10.06.05 00:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.