Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 05.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Как да напълнея?нови  
АвторИзaбeл (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 17:25



Знам, че трябва да ям много, ама много, ама и това не е работа да знаете. Просто понякога си хапвам повечко, но наистина не мога да се тъпча непрекъснато.
Какво бихте ме посъветвали, какво, кога да ям. Какво да не ям. Вече не знам. Просто искам да кача още 4 кг. защото съм слабичка. Сега, не съм никак грозно кльощаво нещо. Просто съм 169 см висока и съм малко под 50 кг.

Помагайте



Тема Re: Как да напълнея?нови [re: Изaбeл]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 17:30



Hehe, poznawam edin chowek kato teb - mnogo qde, i pak e pod 50kg .



Тема Re: Как да напълнея?нови [re: Xexo]  
Автор sarsaparila (истинска)
Публикувано10.05.05 19:05



Яж повече зърнени храни.Ако обичаш сладко и от него си хапвай.Изобщо наблегни на въглехидратите.



Тема Re: Как да напълнея?нови [re: Изaбeл]  
Авторaroma (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 22:49



Ако нямате заболявания сте в групата на хората, които са с такава обмяна на веществата, за която мнозина ще Ви завидят:))
Подобряване на състоянието може да стане с приемането на висококалорична храна-2500-3000 ксаl дневно. Храната трябва да бъде пълноценна, приготвена от качествени продукти. Трябва да бъде пъстра и според индивидуалните Ви вкусови желания. Тлъстите храни от животински произход не се приемат добре и потискат апетита. Трябва да се повиши количеството на белтъците - напр. риба, крехко месо, яйца, пиле, вътрешности, мляко, сирена, кашкавал, сметана. Препоръчва се пълнозърнест хляб и печиво. Пчелният мед е за предпочитане пред бялата захар. Препоръчва се голямо количество пресни плодови и зеленчукови сокове. В по-малко количество се препоръчват храните, които предизвикват подуване и газове в червата. Препоръчват се ежедневно приемането на зърнени ядки - житни, овесни под формата на каши, десерти. Препоръчва се консумацията на пресни плодове и зеленчуци. Препоръчват се растителни масла. Храненето е добре да става по 4-5 пъти дневно. Непременно трябва да се осигурява поне по 1,5 литра обикновена вода дневно.
Не се препоръчват: алкохол, кафе, кока-кола, газирани напитки, цигари, храни съдържащи "подобрители", консерванти, изкуствени подсладители.
Подобряващи апетита са пелина, ментата, шипката, лайката, мащерка и др. Много е приятно и полезно пелиновото вино в малки дози:))
Особено внимание трябва да се обърне на чесъна. Пълномасленото кисело мляко е незаменима храна.
Освен храната Ви препоръчвам да започнете ежедневни фитнес занимания съобразно физическото състояние, с повишаващи се във времето натоварвания. Това е най-доброто нещо. Избягвайте стреса, осигурявайте си достатъчен сън и разходки на чист въздух сред природата. Лошите мисли и настроение се отразяват лошо на метаболизма:))
Това са само препоръки:))



Тема Re: Как да напълнея?нови [re: aroma]  
Автор sarsaparila (истинска)
Публикувано10.05.05 23:35



Да,да и с тази пълноценна храна и с фитнеса едва ли ще напълнее.Аз съм на такъв режим и си стоя 45кг/ама аз се ги харесвам/.НАпълнява се само от въглехидрати и то дори да скъсваш от тренировки.Това го казвам от личен опит естествено.Но да не забравяме,че всеки организъм е индивидуален



Тема Re: Как да напълнея?нови [re: Изaбeл]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.05 07:51



Нямаш нужда да дебелееш .Тънката фиданка е по-красива.Важното е да си здрава!



Тема Re: Как да напълнея? [re: Изaбeл]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано11.05.05 09:36



Ама за къде ще дебелееш. Тъкмо си хубаво слабичко маце.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Как да напълнея?нови [re: Julian]  
Автор pupi81 (бебето)
Публикувано11.05.05 09:42



И аз така мисля!



Тема Re: Как да напълнея?нови [re: Изaбeл]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано11.05.05 17:05



А пък аз съм 160 см и тежа 44-45 кг....

Не ти препоръчвам да се храниш 4-5 пъти дневно, храни се в нормалните установени закуска, обяд, вечеря, останалото е бля-бля и товари организма да се блъска да преработи изяденото.

Хапвай кифлички, банички, хлебче, марули обилно :))

И си направи един-два курса бирена мая и рибено масло.

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: Как да напълнея?нови [re: Изaбeл]  
АвторDebel (Нерегистриран)
Публикувано11.05.05 20:05



Спри цигарите, ако пушиш. Аз бях страшно кльощав, висок съм 190 см. и мечтаех малко да напълнея. Като ги спрях, напълнях 15 кг. и сега съм готин 80-килограмов пич. Без цигари апетитът става наистина зверски, в началото човек яде през 1 час и наддава по кило на месец. После нещата се нормализират и ядеш само по 5-6 пъти на ден... Интересно, но като станах 80 и ги заковах, явно толкова трябва да съм, тъй че не се плаши от прекомерно напълняване, а пък ако се появи, ще опиташ и другата мъка - на отслабването...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.