Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 28.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема лекарски грешкинови  
Авторdar (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 18:58



Някой чувал ли е лекар да е осъден за лекарска грешка в България???



Тема Re: лекарски грешкинови [re: dar]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано11.04.05 20:20



Да!
Осъждани са лекари, ама не от пациентите лично.
Не се шуми по въпроса, тъй като "колегиалната етика" го забранява.
Лекарите могат да бъдат съдени само от лекари, не от адвокати.

КОЙТО Е БЕЗГРЕШЕН ДА ХВЪРЛИ ПЪРВИЯТ КАМЪК!!!



Тема Re: лекарски грешкинови [re: kem.kem.]  
Авторdar (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 21:42



Дайте имена. Аз разбрах че например ако отидеш на лекар със счупена ръка и той не види това и ти я дочупи, той е невинен. И това е законно защото в НК няма текст за това. На какво основание има осъдени лекари просто се чудя. Затова ако знаете дайте имена, години или каквото знаете.



Тема Re: лекарски грешкинови [re: dar]  
Авторpandela (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 21:57



това прочете ли го





Тема Re: лекарски грешкинови [re: pandela]  
Авторdar (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 22:12



Прочетох го / само текста на български/. Какво искате да кажете - че лекарите по цял свят са еднакви?
Не съм убеден. Чиновниците навсякъде си приличат.
Мисълта ми беше за защитата на гражданите от лекарските грешки.Струва ми се, че не е редно/меко казано/ да отидеш на лекар, да си платиш колкото ти поискат, да те осакатят, да имаш документи и да се сблъскаш с "лекарската колегиалност" и да обявят за невинен виновника за твоето осакатяване.



Тема Re: лекарски грешкинови [re: dar]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано11.04.05 22:35












Бе, аз ти пиша, а ти пак "рупаш"
Никой няма да линчува шивача например, ако оня не успее да ушие желаната дреха, ама лекарят ще бъде "разкъсан" от тълпата моментално, без съд и присъда, вярвай ми
Продължавам да не вярвам, че има лекар дето умишлено ще ти дочупи ръката, та той се заема с лечението и след рентгенови снимки
Не познавам лекар, който с умишлени действия, ще причини увреждания и болка на пациент, а ако в стадото има такава "мърша" тя не е лекар.
Страшното е, че на днешно време все повече лекари, вместо действие, предпочитат бездействието, това го виждам като проблем, ама
и пак повтарям, непознавайки професиите ви и това дали допускате грешки в работата си
"КОЙТО Е БЕЗ ГРЕШКИ ДА ХВЪРЛИ ПЪРВИЯ КАМЪК"???!!!



п.п. забравих да допълня... по правило лекарят осъден от лекари губи лиценз и няма право да практикува повече прфесията лекар

Редактирано от kem.kem. на 11.04.05 22:44.



Тема Re: лекарски грешкинови [re: kem.kem.]  
Авторdar (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 22:46



Изобщо нямам предвид умишлени действия на лекар /способностите на повечето лекари /не на всички/се изчерпват само да ти намерят парите /. Тук става въпрос за най-обикновенна некадърност, небрежност, самовлюбеност и безотговорност/толерирана от държавата/.


Всички са грешни, но ако осакатяваш живи хора и ги увреждаш за цял живот и на всичкото отгоре съдебната власт ги обявява на невинни, е това може да ти дойде малко повече от търпението ти.



Тема Re: лекарски грешкинови [re: dar]  
Авторпocтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 00:54



още повече когато - това ще струва пари на отделението - дайте да се оттървем от тоя пациент. Той май ще мре, да го прехвърлим на други. ..
е кажете ми какво е това.
Часът е 19:10. Събота. Спешен център в средно голям град. Карат пациент с дебелочревен илиус. Снимката за нива показва и тънкочревен илиус. Пациента отива в спешния център защото има адски болки в корема и не е ходил по голяма нужда 2 седмици. Извикват дежурният хирург който преглежда пациента и го изпраща за домашно лечение с хикс-преп и думите - като се изчистиш ела в понеделник да те прегледам. Та на вапросният лекар му оставаха 20 мин от работното време и не му се цапаше с лайна да направи клизма на човека. Естественно от хикс-преп-а този човечец за малко да си замине ... на следващия ден в друга болница цялата манипулационна беше в лайна.. а човека изкара и панкреатит и това увреди бъбреците му.
Този лекар какво заслужава ?



Тема Re: лекарски грешкинови [re: dar]  
Авторsnixa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 10:52



да, чувала съм и съм виждала.
също така съм чувала и виждала пациенти, които съдят просто, защото така са ги подкукуросали, да измъкнат пари.



Тема Re: лекарски грешкинови [re: dar]  
Авторcниkca (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 10:53



основанията са различни, като започнеш от непознаване на професията до престъпна небрежност. зависи от случая.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.