Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 01.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Черепна травма-последствия? Моля бързи реакции :(нови  
АвторAurin (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 20:54



Преди три часа в офиса стана инцидент.
Исках да погледна какво има над гардероба в килера и за целта подкочих.
Скока беше с засилка и мерак. (търсех си ценен диск)
Съответно удара беше потресаващ за мен.
Не бях виждал от малък звезди посред бял ден.
После започнах да се чувсватм странно та и до сега.
Не мога да мисля правилно, не схващам какво ми говорят, забравям.
Нямаше да пиша това ако не започнах да чувстам болки в главата и сърдечната област. Прилоша ми сериозно преди малко. И двете ми ръце посиняват засега леко, чувствам ги като вкочанени, въпреки че мога да пиша с тях по клавиатурата. Инак почерка ми се е промени - към по-лошо :)
Писмената ми реч и мисъл тече добре. Но имам леко затруднение да разбирам за какво ми говорят и да се изразявам устно.
Това вече го споменах мисля или....?
По принцип съм много спокоен, трезв и уравновесен, така е и в момента (изключете момента на притеснението в мненията си, моля)
Ето сега стана едно момиче - сметката му е 50 цента маркирах ги, но и в двете тетрадки където се отчитам написах 40 и върнах 10 погрешка! На друг редовен клинет му забравих името.
Моля някой ако има опит да ми каже може ли да очаквам някакви сериозни последици след такъв удар, ако е имал наблюдения и по-важно какво мога да направя в домашни условия - офиса ми е на затънтено място без отоврени аптеки и без болница на 80 км от тук. Мисля че в къщи (ще се прибера след час имам само аспирин).
А забравих да кажа - целостта не черпа ми не е нарушена - няма кръв.



Тема забравих да уточнянови [re: Aurin]  
АвторAurin (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 20:56



Ако се чудите къде съм се ударил - бях застанал точно под рамката на вратата без да знам - та там, след подскока



Тема Re: Черепна травма-последствия? Моля бързи реакции :(нови [re: Aurin]  
Авторcлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 22:18



Веднага иди и си купи хомеопатичното лекарство Арника 30 СН и изсмучи няколко гранули и утре пак сутринта и вечерта. Надявам се да ти помогне. На много хора е помагало при подобни инциденти!



Тема Re: Черепна травма-последствия? Моля бързи реакции :(нови [re: Aurin]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 23:34



пич, хомеопатичните на горния си ги купи непременно и му ги заври , надявам се размерът да го удовлетвори
сега за ударът и комоциото:
вероятно ще оживееш, въпреки че може да си изповръщаш червата ... гадене главобол, дезориентация, бели петна в паметта ... тези и други симптоми могат да си се появяват разточено във времето ... мен са ме държали в болница без никакви симптоми 5 дена ... чакаха нещо ... всъщност..можеш да умреш след 2 седмици, когато си забравил вече за инцидента ... има късни форми на травмена болест на мозъка ... консултация с неврохирург, снимка на кратуната ...
надявам се да си ОК с дебела българска глава и пий течности да има какво да повръщаш

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Re: Черепна травма-последствия? Моля бързи реакции :(нови [re: ha!]  
Авторcлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 01:43



Съжалявам, че трябва да ти го кажа, но си доста глупавичък и ограничен в мисленето Ти виждал ли си ефекта от хомеопатичното лекарство при подобни случаи?! Защото аз съм го виждал многократно! Виждал съм как човекът забравя за травмата за часове! Виждал съм как се съвзема за отрицателно време за учудване на лекарите, които се почесват и не знаят какво да мислят защото с това, което разполагат, такива мигновени подобрения не познават. хайде трай си като не разбираш и не обърквай човека, защото въпросът му е сериозен



Тема Re: Черепна травма-последствия? Моля бързи реакции :(нови [re: cлyчaeн]  
АвторБyлдoзepa (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 08:43



Мдааа- никак не е лесно да си тъп като галош ....



Тема Re: Черепна травма-последствия? Моля бързи реакции :( [re: cлyчaeн]  
АвторБyлдoзepa (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 08:45



Извинявай ама при като чета тъпотията която си написал, която освен всичко е и опасна за здравето (я да ми обясниш кво правим ако има хематом и си гълтаме хомеопатична водичка)- е не мога да се сдържа да не ти кажа: ТИ СИ АБСОЛЮТЕН ОЛИГОФРЕН



Тема Re: Черепна травма-последствия? Моля бързи реакции :(нови [re: ha!]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 10:14



смотана клавиатура затри ми писаното!
та...както го описваш удара, отдолу нагоре - дано не си направил нещо на прешлените. изтръпвания на крайници - такива неща ...
и моля те, ако оживееш, информирай
[нежно гали по главата]

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Re: Черепна травма-последствия? Моля бързи реакциинови [re: ha!]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано02.03.05 14:04



(здравейте, случайно минавам, а имам какво да кажа по въпроса)

до Aurin: аз имам две фрактури на черепа и съм лежал два пъти в болница за това. и двете са били съпроводени с комоцио.

съветът ми е веднага да идеш в Пирогов, да си снимаш кратуната на рентген, да види неврохирург резултата и да каже дали си за хоспитализиране или не.
не искам да те плаша, но в някои случаи се налага обездвижване и лекарко наблюдение, особено щом не се чувстваш добре и с ясно съзнание.

може и само болнични да ти даде, но във всички случаи не трябва да седиш прав, да четеш, да гледаш монитор и да пиеш възбудителни напитки като кафе!
очите и умът ти трябва да почиват.

до онзи с хомеопатията: само ще му кажа, че имам приятелка-практикуващ хомеопат, и дори и тя не смее да дава категорични препоръки без да е видяла човека на живо и да го е разпитала хубаво. в някои случаи се налага да се намеси чисто традиционната медицина, за да се справи фрактури, хематоми и т.н., за които хомеопатични мерки няма.
и ако човекът е достатъчно неразумен да послуша твоя съвет и - недай си Боже - нещо му стане, ти ще носиш съдебна отговорност, пич.

my soul swims gently in her pool

Редактирано от the_bomb на 02.03.05 14:16.



Тема Re: Черепна травма-последствия? Моля бързи реакциинови [re: the_bomb]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 14:29



препоръка - като четеш,ЧЕТИ, преди да "отговаряш" :-)))))))))

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.