Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 24.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Какво трябва да ми изследват?нови  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано18.11.04 21:59



Какво трябва да ми изследват в кръвта за да се види дали имам проблеми с щитовидната жлеза? Трябва ли да е хормонално изследване, или с нормално ве4е може да се провери? Какви симптоми се появяват при такъв проблем?
Мерси

Omnia vincit amor


Тема Re: Какво трябва да ми изследват?нови [re: Лyничka]  
Авторmanika (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 10:52



Ima specialen aparat,s pomo6ta na koito se ustanoviava uveli4enite vazli na 6titovidnata gleza.Mislia 4e se kazva ehograf,no kogato iska6 napravlenie ot li4nia si lekar mu kagi 4e stava vapros za 6titovidnata gleza.Napravi go!Tova e problem,koito ne biva da se prenebregva!
Uspeh!



Тема Re: Какво трябва да ми изследват?нови [re: manika]  
Автор mari_e (новачка)
Публикувано19.11.04 11:26



Първо трябва да отидеш при ендокринолог за преглед!Той ще прецени дали трябва да ти се правят някакви изследвания,но обикновено се изледват хормоните на жлезата T3 и Т4, и TSH,които се плащат от здравната каса иначе са доста скъпи.А ехографията на щитовидната жлеза не се поема от здравната каса и си я плащаме от джоба!
Дано нямаш проблеми!



Тема Re: Какво трябва да ми изследват?нови [re: mari_e]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано19.11.04 16:14



Не знам дали имам проблеми или не, но се 4удя, дали с едно изследване на кръвта може да се установи такъв проблем. Нямам симптоми, ама не знам и какви може да са Проблемът е 4е не съм в БГ и тук лекарите са доста необразовани ( поне по мое мнение), говоря за GP. Ина4е може да имат много добри световни специалисти. Та въпросът е, 4е искам да ми пусне изследване на кръвта, но понеже искам да провери и за този проблем, та да му кажа какво трябва да напише, 4е ми е писнало ве4е. Уверявам ви, 4е тук е по зле и от България. От тукашната им здравна каса, само те мотаят, а 4астните лакари са безбожно скъпи. В БГ, поне един 4астен лекар е поносимо скъп и като не ти изнася GP, поне можеш да си позволиш един преглед на 4астно.

Omnia vincit amor


Тема С еднонови [re: Лyничka]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано20.11.04 00:02



изследване може и да може, може и да не, зависи. Ако покаже примерно високи стойности от първия път начи има проблем, но може и да покаже нормални стойности, а пак да има проблем, затова е добре да се направи още едно поне, ако имаш симптоми де, а пък те са толкова много и различни.

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: С еднонови [re: me]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано22.11.04 18:43



Ама кажете ми поне някакви симптоми, най 4естите, знам ли? Лекарят ми ме обвини 4е преувели4авам, но все пак ми пусна изцледвания на кръв и орина, но не успях да го убедя да ми изследва вси4ки хормони, каза категори4но, 4е нямало нужда

Omnia vincit amor


Тема Re: С еднонови [re: Лyничka]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 19:00



ох, ще ти кажа няколко сиптома ( само за които се сещам, иначе не ми е в ресора това заболяване)
косата "омеква" особено над и зад ушите даже леко се накъдря. това личи особено при по-правите коси. друго което се сещам е че поради някакво стягане на гърлото гласът изтънява леко и звучи по меее-ее-кащо. но това не винаги се забелязва от околните като нещо ново.

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Re: Какво трябва да ми изследват? [re: Лyничka]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано23.11.04 07:01



най-елементарното ,достъпно и не много скъпо скрининг-изследване е ТСХ-тироидно стумилиращ хормон
навсякъде го правят.достъпен е.
Достатъчен е да се "открие " евентуален проблем и оттам нататък да се "задълбава"...
Успех.
(още не са го пуснали на пазара-трябва да идеш на лекар)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.