Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 26.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Бутане, занасяне, главозамайваненови  
Авториa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 18:14



Моля за компетентно мнение. Баща ми е на 67 г., диабетик е, захарта му е около 5-6. Кръвното му е добре 130/85. Оплаква се че особено вечерно време нещо го бута и занася и а да падне. Това е вече 4- 5 дена след като го изписаха от болница. Там беше 5 дни защото като е отишъл в гората за дърва му се е завило свят и е паднал на главата си и е останал в безсъзнание 10 мин. Свестил се, е слязъл е на пътя и се е прибрал шофирайки кола. Учудвам се как го е постигнал. Заведох го в болницата, там лежа 5 дни като му беше включена система за 24 часа. Кръвното му преди системата и след нея не се е покачвало 130/85. Лекарите определят диагноза сътресение на мозъка. Сега си е в къщи, но казва че от време на време му се завива свят. Това му е ставало и преди около 5-6 месеца. Аз синът му имам високо долно кръвно 125/95, започнах да взимам от вчера след преглед при кардиолог разбира се престариум по едно хапче и сега съм с нормално кръвно. Но имам леко главозамайване. Въпросът ми е на какво се дължи това при мен и при него. Дали има някакъв грип. Опасно ли е това състояние. Благодаря.



Тема Re: Бутане, занасяне, главозамайване [re: иa]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано08.10.04 06:27



какво точно е генеричното име на лекарството?
може да имаш замай заради лекарството...

а за баща ти...диференциалната диагноза е широка.

във всеки случай ,последното би било "вирус".



Тема Re: Бутане, занасяне, главозамайваненови [re: doktorka]  
Авториa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.04 13:24



Не съм наясно какво значи това генерично, на кутията пише още че се казва perindopril. От вестник лечител разбрах, че имало някакво лекарство цитросепт което помагала за оросяване на мозъка, дали пък това да не го взема за да помогно на баща ми, аз вече разбрах за страничните действия на престариума и сигурно от това се чувствам като пиян.



Тема Re: Бутане, занасяне, главозамайваненови [re: иa]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано10.10.04 21:19



Не ти препоръвам да четеш вестник лечител и др подобни че много глупости пишат. АЗ не съм лекар и но като разкажа на някпй лекат клакви глупости съм чел в тези вестници се смеят. А за страничнито действие на прстариум се консултираъ с кардиолог. Иначе има лекарства за подобравяне на оросяването но трябва да се изпише от лекар след съответния преглед, а не от в. лечител.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Julianнови [re: Julian]  
Авториa (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 09:33



Разбирам че трябва лекар да си каже думата. Баща ми след като падна на главата си и след като беше на система за 24 часа, като излезе от болницата и си остана в къщи да се лекува започна да се оплаква, че му се завива свят. В момента пие по едно хапче сутрин за кръвното Berlipril 10 и за сърцето Metoprolol Stada 100. След 10 дни, вече минаха 6 ще взема от доктора епикризата за да се види какви лекарства трябва да му се предпишат да пие. Мисля, че това от време на време виене на свят не е добре и трябва да се вземат мерки. Моля за компетентно мнение. Дайте адрес на специалист за да го прегледа и предпише лечение. Благодаря.



Тема Re: Julianнови [re: иa]  
Авториa (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 09:37



Забравих да спомена нещо, баща ми си беше взел лекарството SAMENTO струващо 40 лв. на капки, от София, но го свърши. Казва, че от него се е чувствал много добре. Дали да го взема, но при това състояние знаеш ли как ще му подейства. Благодаря.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.