Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 25.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Защо ми мръзнат ръцете?нови  
АвторStudeno mi e (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 01:20



През лятото няма проблем, но сега когато почват да падат темеперетурите става все по-зле. Мръзнат ми ръцете когато темперетурата е под 20 градуса. През зимата немога да ги използвам изобщо, не ги усещам от студ и посиняват. Тази ще е 3 тата зима от както е така. Освен това ми мръзнат и краката и носът:(
Не мога да си обясня защо se получава така. Възможно ли е синузитът който имам да е виновен за тези неща. Не е тежък но немога да дишам през носа. Чел съм че когато въздухът мине през носът той се затопля....незнам дали има някаква връзка.
Ако някой има идея за какво става въпрос моля да ми каже.



Тема Re: Защо ми мръзнат ръцете?нови [re: Studeno mi e]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано30.09.04 11:07



Аз съм така от малък . Случвало се е да запаля спиртник и да си държа ръцете отгоре, докато стане нетърпимо . Един реаниматор ми препоръча спорт със топка (без футбол), при който оросяването по крайниците се подобрява и ефекта на измръзване намалява . Има и една гимнастика само за пръсти, която ме загрява добре ... във всички случаи трябва да ги движиш . При мене причината се оказа в щитовидната жлеза (ледено студен съм и през лятото между другото), но това не трябва да ти е отправна точка . Добре е да се видиш с личния лекар да ти препоръча (искай направление) специалист .



Тема Re: Защо ми мръзнат ръцете? [re: Studeno mi e]  
Автор Mylenia (L'autre)
Публикувано30.09.04 21:20



Sigurno imash problemi s kryvoobrashtenieto.I az sym malko studena pri t* pod 20-tina gradusa...rycete,krakata i nosleto-ne e mnogo priqtno.

"Si c'est ton souhait
Je peux t'accompagner..."


Тема Re: Защо ми мръзнат ръцете?нови [re: Studeno mi e]  
Автор femina (различна)
Публикувано02.10.04 14:59



Проблем с кръвообръщението. Трябва да се вземат мерки, защото през зимата може да се появят т.нар. перниони, а също и да получиш измръзвания. Освен това се нарушава трофиката на кожата и ноктите, което води до атрофични промени, по-лесни инфекции, трудно заздравяване и т.н. Ако искаш иди на съдов хирург. Окончателно излекуване на проблема няма, но се приемат съдоразширяващи (изписани от лекар), витамини, които подпомагат състоянието. Основното е профилактиката - още отсега слагай ръкавици, дори да не ти изглежда много студено, не мий със студена вода, избягвай да пипаш сняг и други студени неща, прави си масаж на местата, които ти мръзнат, може и със загряващи спиртове, стой зимата повече на топло и избягвай дълъг престой навън, защото ръкавиците и ботушите не са всесилни. Аз имам подобен проблем и го решавам по този начин. Проблем е само зимата, през лятото всичко е О.К.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: Защо ми мръзнат ръцете?нови [re: Studeno mi e]  
Автор Diana^ (::Spring::)
Публикувано02.10.04 18:14



и аз имам този проблем от малка!
ръцете и краката вечно студени..ледени направо, какво ли не съм опитвала защото е страно некомфортно и трудно се работи, но нищо не ми помага.



Тема мерсинови [re: femina]  
Авторstudeno mi e (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 18:25



Това все едно си го писала за мен. През зимата не че ми имзръзват ръцете ами незнам къде се намирам от студ.
Налице са всичките неща които си опсала. Кожата ми става много гадна - като на гущер. Ходя с двойни ръкавици, за сняг не си и помислям. Проблема е че нито имам възможност всеки път да се мия с топла вода(защото тук такава има само ако си си пуснал бойлера), освен това ми трябват по 40 минути до час за да се прибера праз зимата.
Ако имам някаква рана на ръцете през зимата тя зараств за около месец-два, то това при такава темперетура на ръцете е нормално.
Избощо всичко е на 6:)

Благдояря ви.



Тема Re: Защо ми мръзнат ръцете?нови [re: Studeno mi e]  
Авторi az (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 22:13



И аз имам същия проблем и вечно ми е студено. Много вероятна (почти сигурна) причина е слабо оросяване на крайниците, но не е страшно. Помагат масажи на засегнатите части. Много се препорьчва движение по прнцип (фитнес и вс. др. спортове).



Тема Re: Защо ми мръзнат ръцете?нови [re: i az]  
Авторcтyдeнo ми e (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 12:56



там е проблема че това не е решение на проблема. Ходя на фитнес, когато тренирам няма никакъв проблем. ръцете ми се загравят че почти парят, но това е само повреме и малко след тренировка. после пак става същото




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.