Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:55 12.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Изтръпване на крайницинови  
Автор KeiSi (КЦ)
Публикувано20.07.04 16:26



През декември 2000г на мъжът ми започна да му изтръпва лявата ръка(непрекъснато). Правиха му ренгенови снимки(откри се ошипяване на врата), ПКК(кръвна захар 2,5-4), електромиофореза в "Свети Наум"(нормална проводимост). Пил е Milgama N, Кавинтон и Нивалин и до началото на февруари 2001 се оправи. Само че от февруари тази година са му изтръпнали дясната ръка и десният крак, като след около месец и половина кракът се оправи, но ръката още е изтръпнала. Правиха му нови ренгенови снимки( откриха ошипяване и на кръста), електромиография във ВМА(намалена проводимост на дясната ръка), физиотерапия- първа:радар и йонофореза, втора: ВЧ и йонофореза, трета: масаж+ултразвук+ йонофореза. Направиха му и скенер(на сканираните нива не се виждат КТ промени, КТ на шиен гръбнак на нива С3-4,С4-5 и С5-6. Паравертебрално пространство интактно). До сега пиеше Милгама(първо на инжекции после на таблетки), Неуробекс, Нивалин, Преднизолон и Магне Б6.

Мъжът ми твърди, че има намалена чувствителност в цялата дясна част на тялото. За сега провежданото лечение не дава резултат. Какво друго можем да предприемем?

Диагноза от последния амбулаторен лист: Цервикбрахиален плексит. Какво означава това?



Тема Re: Изтръпване на крайницинови [re: KeiSi]  
Авторalygator (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 17:37



не съм доктор и ще ти отговоря според опита, който имам

не искам да те плаша, но нека отиде на невролог. Преди време сестра ми имаше подобни проблеми и се оказа Множествена склероза. Дано да не е това, но все пак нека го изследват и за тази болест!!



Тема Re: Изтръпване на крайницинови [re: alygator]  
Автор KeiSi (КЦ)
Публикувано20.07.04 21:13



Лелеееееееееееее!
Ами той всъщност е ходил при 2-3ма невролога, но за това не са го изследвали. В петък е пак на лекар и ще исла да го изследват и за това...А какви други признаци има болестта? Защото той май от друго не се оплаква.



Тема Re: Изтръпване на крайницинови [re: KeiSi]  
Авторбиpa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 23:04



Ако е множествена склероза трябва да има и други оплаквания-например с очите, слуха. Освен това изтръпванията на крайници са преходни и пристъпни. Това ми прилича на обикновено ошипяване или комбинирана шийна и лумбална дискови хернии. При всички случаи да отиде на невролог. Не е толкова страшно. Първоначалния преглед е с чукче, после може да го накарат да си направи рентгенова снимка и скенер, ако вече не е направил.
На колко години е мъжът ти? Това също определя вероятността да е множествена скроза-МС?



Тема Re: Изтръпване на крайницинови [re: биpa]  
Автор KeiSi (КЦ)
Публикувано21.07.04 00:19



Всъщност има проблеми с очите(замъгляване), но рядко. Това може и да се дължи на работата му - поне по 10 часа на ден е пред монитор. Със слуха няма никакви проблеми. На 30 години е. Притеснява ме това, че от 5 месеца вече ръката му е непрекъснато изтръпнала! Миналата седмица го беше отпуснала за 1-2 часа, но това е единственото изключение. Има ли някаква вероятност това ошипяване да доведе до парализа или до нещо друго по-сериозно? Ще ходи пак при невролог в петък.



Тема Re: Изтръпване на крайницинови [re: KeiSi]  
Авторбиpa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 00:26



Рано е за ошипяване, но какво ли не съм виждала, та се въздържам. При всички случаи е необходим обстоен преглед. Само кажи дали изтръпванията имат пристъпен характер? Ако нямат пак е възможно, но много по-в малка степен да има мс. Говориш за няколко месеца-постоянно ли? Ако е постоянно, вероятно се касае за дискова херния-получава се при резки натоварвания. От дистанция не мога да кажа много-затова невролог, какъвто съм и аз, но току що взех специалност и не се вземам за капацитет.



Тема Re: Изтръпване на крайницинови [re: биpa]  
Автор KeiSi (КЦ)
Публикувано21.07.04 09:26



Няма пристъпен характер. Посоянно е. И други са казвали, че му е рано за ошипяване, но е факт. Лошото е, че досегашното му лечение не дава резултат...



Тема Re: Изтръпване на крайницинови [re: KeiSi]  
Авторбиpa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 15:13



Ако наистина са шипове, оправия нема. Туй не се лекува. Само симптоматично, което ще рече болкоуспокояващи, миорелаксанти. Облекчава се състоянието за момента и после пак



Тема Re: Изтръпване на крайници [re: биpa]  
Автор KeiSi (КЦ)
Публикувано21.07.04 15:58




А разпространяват ли се по тялото? Защото той първо имаше само на врата, а сега вече и на кръста...
....а парализа възможна ли е?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.