Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:00 26.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Отново гинекологични проблеми и последицинови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 17:08



Здравейте!
Изчетох всички теми, свързани с гинекологични проблеми, но не успявам да идентифицирам никой от тях с моя собствен :
Преди няколко седмици ми откриха mycoplasma, ureaplasma, trichomonas vaginalis и аз не знам какво още, цяла зоологическа градина... Предписаха ми Augmentin и Fasigyn за което. До тук добре, но лошото е, че със сигурност имам тази инфекция от години (понеже партньорът ми е един и същ, а гинеколожката ми твърди, че се предават само по полов път), а и междувременно съм вземала и двете лекарства, макар и по други поводи, но явно не са помогнали... Още не съм се изследвала, за да видя дали има резултат от това лечение, трябва да изчакам да мине месец... Междувременно прочетох купища статии в Интернет по въпроса и съм меко казано доста уплашена. Гинеколожката, която посещавам за жалост не е от най-разговорливите и не получих много обяснения от нея, което прави чакането още по-мъчително. Наясно съм, че трябва първо да се изследвам повторно и че само лекар може да ми предпише ново лечение, ако се налага, но все пак молбата ми е, ако някой е имал сходен проблем, да ми каже какви смята, че са шансовете да се излекувам с един курс антибиотици и ако инфекцията не изчезне (какъвто много се опасявам ще бъде случаят), какво да правя, т.е. дали може да ми препоръчате лекар/болница, където да отида и да съм сигурна, че ще ми направят всички необходими изследвания и ще ми обяснят като на пълен невежа, защото, знаете, на страха очите са големи .
Благодаря ви предварително!



Тема Re: Отново гинекологични проблеми и последицинови [re: Tя]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано15.06.04 20:43



1.Фасижинът се надявам да е метронидазол.
2.Аугментинът не е показан за нито една от посочените инфекции-така че не знам защо го пиеш въобще.
3.Ако имаш трихомонас,мъжът ти задължително трябва да се лекува също...и ако пак се появи..съжалявам че ще ти го кажа..но или той или ти ахм..и т.н.
4.ако имаш микоплазма или уреаплазма и нямаш намерение да имаш деца...и да си я пипнеш пак ,не е голяма работа..( сори за "профанския език",но е така)
5.Смени си гинеколожката.
6.имаш ли деца?.на колко години си?..и т.н куп въпроси.Аз Гинеколог не съм...и нямам намерение да съм.Но съм обучавана и съм работила с болести предавани по полов път и т.н...А за антибиотиците да не говорим.



Тема Re: Отново гинекологични проблеми и последицинови [re: Tя]  
Авторизлekyвaнa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 12:01



Здравей, колкото повече четеш за проблема си, толкова повече се шашакаш:)))) Затова ще ти препоръчам един доста "разговорлив" доктор, който е лекар ПО ПРИЗВАНИЕ - това е Д-р Чаламанов в болницата Шейново! Знам го от опит - аз също имах сходен с твоя проблем и много четях по въпроса и накрая отидох в болницата - същата - Шейново, която ми е по район - никой не ми е препоръчвал никого - просто се очаровах от отношението на всички лекари там.



Тема Благодарянови [re: излekyвaнa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 10:05



Ще го потърся. Много ти благодаря!



Тема болеститенови [re: Tя]  
Авторkukumi (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 12:06



Докторът наистина е добър макар и млад. Мен ме оперира преди два месеца, но заради киста. Когато открих, че имам проблем и аз се втурнах да търся информация и много се притесних, но спокойно - всичко ще се нареди. Просто времето трябва да мине, а ти през това време си намери някакво занимание, за да не мислиш за болести. Чалманов преглежда в кабинет N 18, обикновено до обед и е хубаво да имаш направление от личния лекар.
Не съм чувала за твоето заболяване, но от опит ти казвам да се посъветваш с поне още един лекар. Когато стигнах до Шейново беше минала цяла година, в която уж ме бяха лекували с всевъзможни лекарства. Част от тях се оказаха безполезни.
А повече информация можеш да намериш на сайта www.zachatie.org или в клуба Проблемно забременяване - момичетата там са преживели много неща и могат да ти помогнат за специалисти и психическа подкрепа.

Мисли трезво - щастието е пред теб



Тема Re: Благодарянови [re: Tя]  
АвторKakaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 17:58



и извади здрава пачка. аз не бих отишла там.



Тема Re: Благодаря [re: Kakaтa]  
Авторeй тaka (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 18:25



И що не би отишла там?
Докторите са много добри в тази болница, а що се отнася до парите, не знам вече къде е безплатно. Както сигурно знаеш Безплатен обяд няма!!!
А това, че ти не би отишла там никой не го вълнува



Тема Re: Отново гинекологични проблеми и последицинови [re: doktorka]  
Авторeti (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 14:36



kakvo predstavliavat mikoplazmite i ureoplazmite imat li simptomi, kak se izsledvat ,gonoreiata ima li simptomi i kak se izsledva?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.