Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:06 24.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема възпалено ухонови  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано27.05.04 12:18



дъщеря ми е на 9 г. и от снощи е със силни болки в дясното ухо. предишните няколко дни беше със затихваща хрема, джапа "без да иска" в една река, ходи на урок по кларинет и за капак снощи се размотава навън доста леко облечена. болката е само в дясното ухо.

сложих й капки - berlicitin (надявам се, че го изписвам правилно) - предписани са ни от лекар за такива спешни случаи в извънработно време. дадох й също и обезболяващо - tylenol cold. днес бабата продължава лечението по същата схема: капки и болкоуспокояващи.

въпросите ми са следните:
1. ако се получи трайно подобрение (т.е. ако днес вече не я боли), необходима ли е непременно консултация със специалист унг?
2. как стои въпросът със студените храни и напитки? тя яде и пие всичко студено, дори и когато е болна. в този случай, студеното (сок, мляко, сладолед) може ли да влоши състоянието на ухото?
3. кларинетът - тя свири отскоро. възможно ли е напрежението при духане да е допринесло за болките в ухото? трябва ли да спре да свири за известно време, докато премине проблемът с ухото?

благодаря ви предварително за мненията.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: възпалено ухонови [re: yanita]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано27.05.04 19:11



ако продължавате в този дух детето скоро ще престане да свири на кларинет.
мисля че по този груб начин отговорих на повечето въпроси.

виждам, че не знаеш за какво говориш, но не виждам, защо да коментирам точно тази ти некомпетентност


Тема Re: възпалено ухо [re: yanita]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано31.05.04 01:59



1.не.Ако няма болка и температура.Няма нужда от специалист или от антибиотици.
2.Студенотто няма нищо общо с това дали ще има ушна инфекция или не.Всичко е започнало от "хремата" където се създават предпоставки за навлизане на течност в евстахиевата тръба и после в средното ухо.оттам и инфекцията.
3.Увеличаването на налягането в средното ухо ,когато там има течност,ще увеличи болката.Помисли си ,като се напънеш да си издухаш носа,не те ли заболява повече?( ако си имала някога ушна инфекция)...Абсолютно си права да задържиш за 4-5 дена с кларинета.
4.освен това ,което си направила...топъл компрес на ухото помага з аболката...

А на Ха!...
"ха-ха на теб и дано се задавиш!"..(заради грубиянщината към една майка)
(цитат от "Стрихнин в супата")



Тема Re: възпалено ухонови [re: doktorka]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано31.05.04 08:37



doktorka, с всичкото ми уважение към теб ( включително и за загрижеността ти за душевния комфорт не една майка...) .... ти си ми най-уважителния нет доктор....
да ти обърна внимание - казваш :"1.не.Ако няма болка и температура.Няма нужда от специалист или от ан......"
ако НЯМА БОЛКА ....... в целия постинг милата майка повтаря че има болка и че дават нещо за болката...... това променя ли ... нещата??
дано не съм била права. дано не съм права. за грубост няма да се извинявам - тя е като темперстурата - сигнал за нещо си
хайде и живи-здрави!

1 от 8 жени ще направи рак на гърдата, независимо какво е пила


Тема Re: възпалено ухонови [re: ha!]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано01.06.04 23:51



Ха,
Затова съм учила толкова години...за да мисля 5 пъти преди да напиша нещо или да дам съвет.

Майката ме е разбрала отлично...или е вече е отишла при лекар.При всички случаи,крайният резултата е детето да е добре..




Тема Re: възпалено ухонови [re: doktorka]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано02.06.04 08:23



4 dena sled posta на майката?? успокоих се, значи не е имало нищо сериозно

1 от 8 жени ще направи рак на гърдата, независимо какво е пила



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.