Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 13.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема хронична кашлица?нови  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано11.12.03 15:46



дъщеря ми е на 8 г. и половина и от няколко дни отново кашля ужасно. кашля предимно вечер, след като си легне. кашлицата е суха и дълбока, на силни пристъпи, снощи дори стигна до повръщане. нищо не я боли. няма други оплаквания, освен почти постоянно сополив нос.

миналата година по това време беше същото. всички прегледи показваха спокойно гърло, чисти дробове. консултирахме се с алерголог - не било алергия. ходихме на унг - леко увеличена трета сливица, предписаха противоалергични лекарства и на контролния преглед казаха, че третата сливица си е съвсем наред. тогава имаше толкова силни пристъпи, че понякога се успокояваше само на много влажен въздух (до 90% в стаята, в която спи!!!) постепенно отмина, но сега започва отново.

направи ми впечатление, че и през лятото носът й често беше сополив. личната лекарка не може да се справи - според нея всичко е наред и не може да обясни хремата и кашлицата.

какво да правим? към кого да се обърнем?

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: хронична кашлица?нови [re: yanita]  
Авторminavasht (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 17:54



S homeopatia se lekuvat mnogo uspeshno hronichni kashlici, eto ti tel. za spravka ako se interesuvate. Асоциация на Лекарите Хомеопати: 8-43-93-26



Тема Re: хронична кашлица?нови [re: minavasht]  
Автор mirage ()
Публикувано11.12.03 19:53



аз ще ти препоръчам Хустажил сироп и пастилите на д-р Тайс за кашлица

а в момента в който се възстанови детото започнете Рибомунил (а най-добре е по принцип да го започнете септември-октомври)



Тема Re: хронична кашлица?нови [re: yanita]  
Автор kate_ (дива)
Публикувано12.12.03 07:18



правена ли му е снимка на детето? ако има синузит, може да кашля така продължително...
ако и това не е, може да я тестувате за алергии.
ако и това не е, и направете Манту.
евентуално може да се мисли и за астма.

====
Kate is great!


Тема Re: хронична кашлица?нови [re: yanita]  
АвторAn (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 10:12



kakto go opisvash - az bqh syshtata predi godini. btw, kato poporasnah opitvah da obqsnq na roditeli i lekari kakvo chuvstvam, no ne mi obryshtaha vnimanie.
- imah "hronichna hrema" koqto drazneshe gyrloto i kashlqh..sindjir marka - ot tova kashlqne mi se razdrazvashe cqlata traheq i kashlqh oshte po-uzasno. ot mnogoto kashlqne, poluchavah spazmi i povryshtah, ot povryshtaneto otnovo i po drug nachn mi se razdrazvashe gyrloto i pak kashlqh ... tova beshe zlatnoto vreme na antibioticite i syotvetno me "lekuvaha" s antibiotici....do pylna rezistentnost(ako upotrebqvam dumata pravilno)
sled godini kashlqne, uspqvah da se spra edinstveno na more - ot morskata voda(gmurkane) nosyt mi spirashe da se hremavi, vlazniqt morski vyzduh be kato mehlem za gyrlo, traheq, drobove ...
celiqt tozi koshmar svyrshi izvednyz, kato zavyrshih uchilishte. ne znam dali zashtoto naj-setne bqh samostoqtelna i samootgovorna i prosto si "izlekuvah" hremata



Тема Re: хронична кашлица?нови [re: minavasht]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано12.12.03 15:11



може и да бъркам, но при нея кашлицата тръгна точно след хомеопатични експерименти. преди две години при редовните есенно-зимни настинки се обърнахме към хомеопат. за 2-3 дни положението се подобряваше, после рязко се влошаваше и докторицата казваше, че се "чисти". това продължи няколко месеца, след което ми писна и отидохме на традиционен преглед в поликлиниката. три поредни антибиотика, купища сиропи и капки и закрепихме положението. на следващата есен (т.е. миналата година) се повтори същата криза. сега започва пак.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: хронична кашлица?нови [re: mirage]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано12.12.03 15:17



честно да ти кажа, вече на всички ни призлява от сиропи. какво ли не опитахме. ще пробваме и тези. по-важното според мен е да открием причината, че това нещо не се търпи всяка година.

за рибомунил никога не бях чувала. какво е?

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: хронична кашлица?нови [re: yanita]  
Автор mirage ()
Публикувано12.12.03 15:47



тези неща които съм написала не са от хомеопатичните

хустажила е много приятен сироп и го давай така - щом се закашля - една глътка, на следващото закашляне - пастил.

пастилите също са много приятни. залепят се на небцето от където с нищо неможеш да го махнеш докато не се разтвори.

а рибомунил е антибактериална ваксина на Фирмата Пастьор, Франция. Преди да се реша да я дам (аз лично съм много против противогрипните ваксини) на мойте 3 деца, изчетох купища литература за клинични проучвания от цял свят. Убедих се в нейния ефект и в началото на октомври започнах да я давам на децата. Хич не искам да предизвиквам дявола и затова ще оставя многоточие .....
Само ще допълня, че миналата зима и тримата боледуваха по 4 пъти, вкл. 4 пъти лежане в болница - този ужас, тази година все още (чукам на дърво) и пак многоточие .....

горещо го препоръчвам на всички малки деца, които често боледуват. Спестявате си хиляди нервни клетки и техните разклонения. Рибомунила плюс това е единствената ваксина, която е на прах и се разтваря в чаша вода и се изпива без да има никакъв вкус (изключително подходяща форма за малки деца). Лошото е, че е от най-скъпите: 1ви месец - 34 лв и всеки следващ по 8.70 (още 5 месеца). Тази схема на приложение - всеки месец е най-удачната за развиване на имунитет. така, че аз съм убедена.

Ще ти кажа аз какво подържам винаги в къщи (за случаите на кашлица)- пастилите, хустажила, АСС и либексин.

Посъветвайте се с личната лекарка. И направете посявка на секрет от носа и гърлото (кой знае какво ще изолират) - ако не сте го направили разбира се.



Тема Re: хронична кашлица?нови [re: mirage]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано12.12.03 20:25



за да подкрепя mirage за Рибомунила, и аз ще оставя само многоточие.... че ме е шубе да не разваля магията само ще кажа, че от 1.09. досега сигурно детето ми е единственото, което не е отсъствало по болест от детската градина, и за същия период миналата година имаше в пасива си няколко ринофарингити, два или три отита, и поне 3 антибиотика, които тази есен са ни спестени. Цената на рибомунила е нищо пред удоволствието да гледаш детето си жизнено и здраво.



Тема Re: хронична кашлица?нови [re: yanita]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 23:00



Може би не сте се обърнали към когото трябва С хомеопатия се засилва имунната система много добре, от опит го знам. Не винаги обаче е лесно това да стане, защото е важно да се намери правилното хомеопатично лекарство за всеки случай (или понякога са две или три). Случва се и някои колеги да зациклят и понеже не познават други алтернативни методи, продължават да упорстват с хомеопатия, макар и да не им се отдава да решат проблема по този начин. Аз лично не съм "за" ваксините, но за Рибомунил лично съм чувал добри отзиви от няколко възрастни и родители на деца. И както пише ellion "Цената ... е нищо пред удоволствието да гледаш детето си жизнено и здраво" И според мен цената си заслужава имайки предвид цената на антибиотиците и страничните им ефекти и безспокойствата. Много добър резултат често дават и някои хранителни добавки на различни западни фирми. Разбира се, те са малко по-скъпи, но също си заслужава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.