Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:17 16.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Varicela-molia pomognete!!!  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 06:23



Zdraveite,skapi sanarodnici,s goliamo udovolstvie cheta vashia sait,kadeto vinagi namiram kompetentni otgovori i obiasnenia za vsichkite ni bolejki.Blagodaria vi che vi ima.Doide moment,v koito i az se nujdaia ot vashata pomosht,saveti,opit...V Canada sme i na puk na surovia i zdrav klimat-bolesti kolkoto shtesh.V ushilishtata i detskite gradini neprekasnato ima zarazi ot skarlatina,varicela i dr.takiva infekcii,koito spored mestnite medici ne sa povod deteto da otsastva ot uchebni zaniatia.Sinat mi e na 4 god.i predi 3-4 dni se sabudi s bezbroi mnogo papki po tialoto,zavedoh go na lekar,koito potvardi samneniata mi za varicela.Iavno ia kara v tejka forma,zashtoto ima mnogo papki i po liceto,koito prilichat pri zaviahvaneto si na ranichki,no ne tam e problemat:tova,koeto mnogo me pritesniava e che limfnite mu vazli po vratleto,ingvinalnite ganki i na tila sa silno ugolemeni.Moli vi kajete tova normalno li e za tova zaboliavane i koga shte otshumi tozi proces?Moga li kogato papkite mu izcheznat da mu dam niakakav imunnopovishavasht preparat,tuk pone ima bezbroi-kato Aloe Vera,Ehinacea?Predvaritelno blagodaria na vsichki vi.



Тема Re: Varicela-molia pomognete!!!нови [re: Alex]  
Автор kate_ (maniac)
Публикувано24.11.03 09:42



Здравей!

Не се притеснявай.
Сега поред: "na puk na surovia i zdrav klimat-bolesti kolkoto shtesh." Това е заблуда - точно, защото е студено, сурово, променливо време, има много болести. Колкото до варицелата - тя е много заразна, на епидемии, има я навсякъде...
Нормално е да са му уголемени лимфните възли - това е мястото, където се размножава вирусът първоначално.
Много съм учудена, че има варицела по това време -обикновено пиковете са март - април...
За препаратите (ехинацея и алое) не мога да кажа нищо - предполагам няма да навредят, но по-добре попитайте педиатъра следващия път като гледа детето.
Температурата може да достигне 39.5 С и да трае 3-6 дни след появата на обрива. Усложненията са рядкост. (много рядко - пневмония, 1:400).
Какво можете да направите:
- хигиена на кожата, чисти чаршафи, памучни дрешки и одеала (за да се предпази кожата от вторична /бактериална/ инфекция)
- за температутрата - Тайланол
- пиене на повече течности
- изрежете ноктите на детето, за да не се драска по кожата

НЕПРЕМЕННО се обадете на доктора, ако

- забележите инфекция на кожата
- се появи промяна в поведението на детето
- се появят мехурчета в очите му
- ако дишането се влоши (може да има пневмония)
- ако го боли главичката или има трудности с ходенето
- ако темп. продължава след третия ден или ако изчезне и после пак се появи.

Скорошно оздравяване!

Can't be cool, 'cause I'm hot.


Тема Re: Varicela-molia pomognete!!!нови [re: Alex]  
Автор kate_ (maniac)
Публикувано26.11.03 03:58



хей,
какво става с детето? падна ли му температурата?

Can't be cool, 'cause I'm hot.


Тема Re: Varicela-molia pomognete!!!нови [re: kate_]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 04:09



Blagodaria ti ,mila Kate,za proiavenoto vnimanie i izcherpatelnata informacia.Malkia,da chukam na darvo,veche se opravi i daje hodi na detska gradina.Miclia,che i limfite sa po-malko poduti,za shtastie dobre che ima medikament ,s koito tretirahme papkite i se nadiavam da ne ostanat belezi.Blagodaria otnovo i badete shtastlivi!



Тема Много се радвам,нови [re: Alex]  
Автор kate_ (maniac)
Публикувано28.11.03 05:25



че детето е оздравяло!
Не се притеснявайте, няма да му останат белези (аз нямам - изкарах варицела в 3-ти клас)

====
Kate is great!


Тема Pomognete,mi moliaнови [re: kate_]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 18:47



Predi, dve sedmici sinat mi beshe bolen ot varicela,no vsichko mina.Sega az,koiato sam na 30 godini,sam bolna tai kato se zarazih ot nego i iavno ne sam boleduvala kato dete.Niamam sili da vi napisha kak se chuvstvam,po tialoto ,liceto,kosata ,ushite ,ustata i izobshta navsiakade niama nezasegnato miasto.Otvratitelna sam za gledane,i umiram pri misalta che pone 20 dni niama da moga da si pokaja nosa navan.Vsichkite mi limfni vazli sa bolezneno poduti,imam treska ot neponosimite sarbeji.Karam bolesta v nai-tejkata i forma,raziadena sam i prilicham na "GOLIAMA KRASTAVA JABA".Strahuvam se da se pogledna v ogledaloto.
Molia vi daite mi savet s kakvo moga da oblekcha gadnite sarbeji i s kakvo moga da tretiram kojata si,za da ne ostanat grozni belezi i porajenia.
Blagodaria vi mnogo predvaritelno.



Тема Re: Pomognete,mi moliaнови [re: Alex]  
Автор kate_ (maniac)
Публикувано03.12.03 20:45



ако не се чешеш, няма да ти останат белези.
горката
съчувствам ти, моят брат изкара варицела на 27 години, едва оцеля.
няма белези - да те успокоя.
за лекарство за мазане - нека мъж ти (или някой друг) да попита в аптеката, трябва да продават нещо over the counter.

стискай зъби! ще се оправиш! не контактувай с бременни жени (предполагам знаеш, но за всеки случай).

и пиши скоро как си!

====
Kate is great!


Тема Re: Pomognete,mi moliaнови [re: kate_]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 21:47



Blagodaria ti Kate,che me okurajavash zashtoto sastoianaieto mi vmomenta e naistina takova che moga da poludeia.V poslednite chasove pochnaha da se poiaviavat i po ustnite mi boleznenite mehurcheta takova neshto ne sum si predstaviala che mozhe da sashtestvuva.Bezsunieto i adszkite sarbeji koito te karat da se razdirash ne mi pozvoliavat dazhe i da spia noshtem koeto dopulnitelno sasipva nervnata mi sistema.Kaji mi imash li predstava do kolko dni produljavat da izlizat novi i novi pupki,zashtoto shte umra.Shtastlivci sa onezi koito sa karali varicelata kato deca.Dashteria mi koiato e na 9god.v momenta sashto e bolna,no sastoianieto i e mnogo po-dobro i obriva znachitelno malak



Тема вие всички сте се натръшкали...нови [re: Alex]  
Автор kate_ (maniac)
Публикувано03.12.03 22:18



мъж ти боледувал ли е?
щото моят не е и много ме е страх за него...
детето го ваксинираха ( в САЩ, преди година-две).
на вас не ви ли казаха да си имунизирате децата (педиатъра - там, където ги водите).
тук от варицела боледуват само неимунизираните мексиканчета (нелегални). поне така ми каза педиатърът, не вярвам да ме лъже, с него сме приятели.

на въпросите ти:

нови лезии се появяват още 3-5 дни;
обикновено хващат корички до 6. ден (но е различно, от 2 до 12);
оздравяват напълно до 16.ден (може и над месец, обаче )

колко ти е температурата? падна ли?
дано ти мине по-скоро, без усложнения.

====
Kate is great!


Тема Re:Boleduval e ,slava bogu... [re: kate_]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 23:51



Da,oshte kato dete v Bg.Samo az sam "shtastlivkata"i poviarvai mi che poludiavam i ako naistina taka shte e oshte4-5 dni,to sigurno shte umra.Prosto se razskasvam,kogata siakash shte mi se prasne.A,otnosno vaksinata,edva kogato se razbolia malkia,razbrah che ima takava.Nie sme v Canada ot godina i polovina i kogato govoria s priateli ,niama dete,koeto ne e boleduvalo v Bg.i da ne se zarazi tuk.Prosto izobshto ne spirat zarazata sas nishto,nikoi ne im e predlagal vaksini,daje si hodiat taka papchivi na uchilishte za da se zaraziavat vse poveche i poveche ,kazvat che e normalno.Popitah i az za vaksinata i mi kazaha che davala samo vremenen imunitet t.e.za izvesten period ot vreme i ako sled iztichaneto na tozi perio se razboleesh,karash bolesta mnogo po-tejko.
No taka ili inache za nas veche e kasno,mi pomagai s neshto za oblekchavane,zashtoto poludiavam...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.