Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 21.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Можете ли да ми кажете какво е туй ...нови  
Автор martyr (CyberShit)
Публикувано18.11.03 16:57



... от 14 ноември започнах "коледни пости" и около 3-4 дни съм ял само напълно постна зелева салата с 2-3 моркова, даже без сол . На обяд на 17-ти ми стана МНОГО зле ... започнах да се чувствам като гостенин в тялото си - гледах ръцете си и ми изглеждаха все едно не са мои . Зрението ми отслабна и започнаха да ми браждят очите от вътре, все едно има леко електричество в ретината . В последствие се почувствах много слаб и ми изтръпнаха пръстите на ръцете и устните . Около половин час бях неадекватен . Вечерта ми се случи нещо подобно, но в по-малка степен - само изгубих периферно зрение и се почувствах слаб и глупав (буквално).

... и оттогава не е спряла да ме боли главата . Само да се наведа и да се изправя или пък да я разклатя леко и се чувствам все едно ми набиват пирони в челото .

Помагайте ... знам, че кръвното ми е естествено ниско, но досега толкова грозна криза не съм получавал .

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !


Тема Re: Можете ли да ми кажете какво е туй ...нови [re: martyr]  
Автор Taйнa (загадъчнааа)
Публикувано18.11.03 21:22



Прилича на класическа мигрена с аура така както го описваш.И не е задължително да е от постенето,може и кръвното да ти е паднало.А гадене или повръщане имаш ли?Това което описваш си е чист мигренен пристъп - изтръпването,нарушеното зрение,чувството че ръцете ти не са твои и т.н.Има много и най различни прояви на мигренозните пристъпи,но точно този го водят класически и трае от 25 до 45 минути,а при някои и час,после всичко изчезва и започва адско главоболие,неповлияващо се от никакви лекарства и траещо от един ден до седмица.Отиди на невролог ,той ще ти изпише лекарства.Мога да те посъветвам ,но за всеки човек е различно.Аз при пристъпи загубвах и зрение,и слух и говор.Ако ти се случи не се паникьосвай,а легни в хладна и тъмна стая и изчакай да мине пристъпа,като може да вземеш веднага нещо за главоболие(което на теб ти действа)и после не боли толкова силно главата.Понякога и повръщането помага да мине главоболието ,но поне аз не можех изобщо да повърна,само ми се гадеше жестоко.Много често се получават пристъпи при силни магнитни бури,земетресение,пълнолуние, и при употребата на шоколад,кафе,ядки,алкохол,стрес,цигари и други.Просто трябва да следиш след какво получаваш пристъп и да го отбягваш.Понякога са много често понякога -много рядко,но винаги след мигренен пристъп се чувстваш като изцеден лимон няколко дни.Ааа и компютъра допринася за по-честите пристъпи.Желая ти успех и никакви пристъпи.



Тема Re: Можете ли да ми кажете какво е туй ...нови [re: Taйнa]  
Автор martyr (CyberShit)
Публикувано19.11.03 10:46



Значи съм в рискова група . На мене по цял ден ми се налага да съм пред компютъра - с него си изкарвам хляба . И кафета пия поне по 3 на ден ... още повече, че не се и храня нормално в момента . Обречен съм ! А за кръвното какво да правя ?

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !


Тема В момента правиш глупостинови [re: martyr]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.11.03 13:37



Работиш стресова работа. Малко движения. "Странна" диета.
Препоръките ми са:
Движения - спорт, планина каквото решиш.
Кафето не ти е много и би трябвало да помага на кръвното ти.
Преоцени си диетата. Може да си остане вегетарианска, но определено трябва да я разнообразиш. Имай предвид, че Тайна може да е права, но аз реших (преди да прочета писаното от Тайна) че най-вероятно правиш хипогликемична криза, в следствие на диета и начин на живот.
Опитай нещо много просто, ако не влиза в някакви противоречия с религиозни или други твои виждания. Когато усетиш първите признаци на главобол или нещо подобно - хапни нещо сладко, а най-добре още преди да си усетил каквото и да е било.
Може да е нещо тестено, но може да е мед, плодове (круши) или каквото решиш.



Тема Re: Можете ли да ми кажете какво е туй ...нови [re: martyr]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 14:24



ама човече, коледните пости не означават, че трябва да нагъваш само суров зеленчук без сол! личи си, че си неопитен постещ :))
иди в клуб Готварски рецепти, там сега се обсъждат много идеи за това, какво да ядем през коледните пости.
само да ти дам една идея - ако ядеш морски дарове, те се водят постно ядене по църковния канон - щото нямат кръв. това са миди, скариди, калмари, октоподи...



Тема Re: Можете ли да ми кажете какво е туй ...нови [re: martyr]  
Авторdona (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 14:30



horata sa pravi-ne iaj samo zele.........
vij(moe mnenie),chrez hranata chovek si nabavia jizneno vajni za organizma mu veshtestva.Priemay dopalnitelno vsichko,koeto gubish ot hranata-vitamini,enzimi,minerali......abe vsichko ,koeto mu triabva na tialoto ti.Taka pone shte izbegnesh vaprosnite krizi.Pak si posti,no badi i zdrav.I se dviji,za da ti se "hraniat" muskulite i t.n.



Тема Re: Можете ли да ми кажете какво е туй ...нови [re: dona]  
АвторFlower (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 14:49



И аз да добавя - такива диети са огромно заблуждение!!! Най-вредните храни са захарните и хлебните изделия! Зеленчуците и плодовете, ако не са откъснати на момента, губят почти всичките си ценни качества...
А белтъчините, като месо, яйца, млечни продукти съдържат най-важните съставки за организма...Нищо чудно, че така си се почувствал.....
А ако се поровиш за историята на вегетарианството, ще разбереш, че причините за възникването му са икономически, а не здравословни!



Тема Re: Можете ли да ми кажете какво е туй ...нови [re: martyr]  
Автор PPP (една)
Публикувано19.11.03 15:13



Проблемите ти са дошли чисто и просто от гладуване.
Постът изключва храните от животински произход, но можеш да ядеш всякакви растителни сготвени и сурови неща, хляб, баници с постен пълнеж /тиква, праз, ябълки/. ядки, сладкиши без яйца, масло и мляко - напр. обикновени бисквити, меденки, бисквитките favory, вафли - локумени, морени, баклави, локум, боза и т.н.
Човек пости според силите си. А истински важен е духовният пост. Тоест въздържането от лоши мисли, лоши дела. Смисълът на физическия пост е да се ограничи тялото, за да се закали духа. Това е важното, ако можеш наблегни на него. Иначе постът се превръща в една диета...

Най-хубавото се вижда само със сърцето!


Тема Re: В момента правиш глупостинови [re: bira_more]  
Автор Taйнa (загадъчнааа)
Публикувано19.11.03 16:11



По признаците които описва ми прилича точно на ''класическа мигрена'',а го знам понеже 25 години се боря с нея.Но може и ти да си прав,поне за хипогликемията нищо не мога да кажа,защото нищо не знам.



Тема Re: Можете ли да ми кажете какво е туй ... [re: PPP]  
АвторFlower (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 16:18



Това са АБСОЛЮТНИ глупости! Просто се дразня от такива препоръки - банички, меденки, морени........Това е възможно най-противопоказно за всички видове заболявания. И напротив, трябва да се ядат предимно белтъчини!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.