Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 06.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема KISELINI...!!!!нови  
АвторAClDman (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 14:16



Zdraveite...
Dulgo vreme se chudih dali da pisha ili ne..ama nai-setne se reshih..ta eto kakuv mi e problema-ot njakolko godini sum sus neprekusnati kiselini v stomaha i hranoprovoda...v nachaloto te zaviseha samo ot opredeleni hrani, cigari..kafe-sprjah cigarite..pikantnite hrani...no kiselinite produljavaha...Dva puti mi e pravena gastroskopia no ne otkriha nishto...njamam bolki.no kiselinite sa zverski..i osobeno noshtem...ponjakoga chak ne se iztraivat...Ot samoto nachalo na pojavata im sum pochti non-stop na Famotidin ili Ranitidin+ stopacid ili Talcid,Almagel... i dr...Ne gi li vzema dori i za edin den kiselinnostta v stomaha e koshmarna..
Naskoro hodih da se gledam na Rentgen i se okaza che sum s gastroezofagialen refluks+ezofagialna hernia na diafragmata...i variantite koito mi bjaha posocheni sa dva-ili da karam taka dokato moga da izdurja..ili da se podloja na operacia,kojato obache ne reshava problema tui kato sled vreme problema se pojavjava otnovo...Izpisaha mi Coordinaks i Costi...obache kiselinite i origvanijata produljavat i chesto se nalaga da pija i hlebna soda..kato kraina mjarka....ne znam veche kakvo da pravja...Ako njakoi znae njakakvo lekarstvo..alternativen metod ili neshto druga shte sum mnogo blagodaren ....!!!



Тема Re: KISELINI...!!!!нови [re: AClDman]  
АвторAClDwoman (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 08:34



Не, че мога да ти пиша нещо повече,но и аз съм на същия хал от повече от годинаПри мен обаче се получава и нещо много неприятно(не,че останалото е приятно,де).Ако малко съм прекалила с яденето,и си легна по-рано от 3-4 часа след вечеря,и ако пропусна да изпия 2 фамотидина,или 1 квамател,някъде около2-3 часа през нощта,както спя,изведнъж се събуждам с храна в "кривото гърло",и около половин минута се боря за въздух.Имам чувството,че някой път няма да успея да вдишам,и ще умра от задушаване,което си е напълно реално.Не съм си правила снимка,защото не мога да понеса да погълна тази противна каша,също нямам и ендоскопско изследване.Ако отида на гастроентеролог,той 100% ще ми ги предпише,и затова не отивам.Имаш ли същите оплаквания,и ако да,как постъпваш,и какви лекарства взимаш?



Тема Re: KISELINI...!!!!нови [re: AClDwoman]  
АвторAClDMAN (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 12:01



Da i na men mi se sluchi 4-5 puti i e adski neprijatno..daje ediniat put hodih posred noshtite v speshnia kabinet..ama tam sa tolkova v chas che prosto "mi pomognaha"...vsichko si mina ot samosebe si malko po-kusno..no ako iskash da si spokoina mojesh da probvash s Koordinax, Costi(taka se kazva lekarstvoto)-koito se piat malko predi hranene i spomagat za po-burzoto asimilirane na hranata i nezadurjaneto i v stomaha..a drugiat variant koito mi predpisaha tova e Degan ili Cerucal-koito sa otchasti protiv povrushtane no ne razreshavat na hranata da se vrushta v gurloto....Dokolkoto mi kazaha pravilo se njakakva kombinacia ot Cerucal i Ranitidin..obache pri men njamase efekt....



Тема Re: KISELINI...!!!!нови [re: AClDman]  
АвторAClDwoman (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 17:09



А опитвал ли си някаква алтернатива,напр.билколечение,разделно хранене и други такива?



Тема Re: KISELINI...!!!!нови [re: AClDwoman]  
АвторAClDMAN (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 17:51



S dietite..:)))))..kakvo da kaja-ne suvsem...a s bilkite-jult kantarion..razni ajurveda
tip-Tripala...i podobni indiiski...otchasti se chuvstvah dobre ama tezi pusti kiselini ne spirat..;(....primerno ako sum jal neshta koito draznjat stomaha i gi predizvikvat
a za razdelnoto hranene..-ne znam tochno kak da go praktikuvam



Тема Re: KISELINI...!!!!нови [re: AClDMAN]  
АвторAClDwoman (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 20:34



Чела съм доста за разделното хранене,това не е точно диета,а просто някои храни не трябва да се ядат по едно и също време.В книжарниците и при букинистите има достатъчно много литература по въпроса,например "Разделно хранене -основни принципи"от Владимир Леви.И в основата на разделното хранене мисля,че има логика.Смятам да опитам поне за 1 месец.Не е трудно за изпълнение,но трябва да се лиша от едни от най-любимите ми ястия,например мусака и пиле с ориз



Тема Re: KISELINI...!!!!нови [re: AClDwoman]  
Авторacid reflux (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 10:28



И аз съм на същия хал, без да се будя нощем обаче. Предписаха ми да Прилосек (omeprazole), който много помага, но не знам дали го има в България.

Казаха ми също, ако започна да се будя от киселини нощем, да си повдигна горната част на леглото (не с възглавници, а матрака да повдигна) така че киселините да не се качват по хранопровода. Иначе ми казаха, че вероятно цял живот ще съм така (а аз съм на 23, пракрасно), да избягвам стрес (хаха), да спра да пуша и да пия кафе. В момента се боря с цигарите.

Успех ви желая и на двамата!



Тема Re: Prav li...???!!!!нови [re: acid reflux]  
АвторAClDMAN (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 10:47



Ti pone znaesh koe da spirash...:))))))))..a az veche ne znam..zabeljazvam che s vseki izminat mesec..meniuto mi vse poveche i poveche se stesnjava i ogranichava,
v nachaloto bjaha samo liuto,kiselo,chesun,luk...silni podpravki a sega veche pochti ot vsichko imam kiselini-i banan da jam pak imam-a go predpisvat uj kato blagotvorno sredstva za stomah...vjatur i mugla...ne moga da svarja posle da pia antiacidnite hapcheta...vij za Omeprazola si struva da proverja....a shto se otnasja do povdiganeto na legloto...uj sum na visoka vuzglavnica..i to pochti izpravena ja durja..ama chak i legloto da nadigam...ujas..mi to napravo prav da zaspivam...;((



Тема Re: znam li...???!!!!нови [re: AClDwoman]  
АвторAClDMAN (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 10:55



...Kato poglednesh ima logika v taja rabota...obache mi se struva che az veche sum tolkova napred s kiselinite i problema che veche silno se sumnjavam dali shte imam efekt..ot razdelnoto hranene...Drug vupros e kak shte se opravja sus spazvaneto mu kato az cjal den sum v edin ofis..i jam spored vremeto...vuzmojnostite ...t.e...ne moga da spazja mnogo rejima....misleh si da si nosja hrana ot vkushti ama neshto...ne mi se nravi da se ponesa s burkancheta i kutiiki...njakak si ne vurvi tuk v rabotata...i predpochitam v povecheto vreme da jam kiseli mleka..aktivii..i dr.takiva...i nakraja kato se pribera vecher v kushti i
iam po neshto po-seriozno...



Тема Re: znam li...???!!!! [re: AClDMAN]  
АвторAClDwoman (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 16:18



Това е най-лошото-сутрин само едно голо кафе,на обяд каквото и да е,а може и без нищо,и вечер като се прибереш озверял от глад,се нахвърляш на готвено,и после страдашПравих наскоро една диета за отслабване,и с очудване забелязах,че и стомаха ми се пооправи.За съжаление успях да издържа само 1 седмица.Не,че отслабнах кой знае колко,а и диетата не беше тежка,но това ми показа пътя към успокояване на к-ните и болки в стомаха.Затова смятам да опитам още 1 седмица,може би следващата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.