Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 19.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема anketa otnosno kampaniqta za rak na gardataнови  
Авторdoc (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 05:30



Zdraveite
Tazi godina mesec oktomvri beshe obqven za mesec na borba s raka na mle4nata jleza tazi kovarna bolest zasqga dosta golqm procent jeni v celiq sviat.Taka reshih da pusna edna anketa na koqto bih se radval da mi otgovorqt vse pove4e jeni na vaprosite koito sam zadal.
1 Na kolko ste godini?
2 Obrastate li vnimanie na zdraveto na gardite si?
3 Na kakva vazrast za 1 pat si napravihte profilakti4en pregled na gardite pri lekar?
4 Prilagate li metoda na samoislevane na gardite si vseki mesec?
5 V semeistvoto vi ima li slu4ai na zabolqvaniq na gardite?
6 Predi kolko vreme ste pravili posleden profilakti4en pregled na gardite si pri lekar?
7 Imate li oplakvaniq svarzani s gardite si?
8 Izlojeni li ste na nqkoi ot riskovite faktori za zabolqvane a mislq 4e golqma 4ast ot riskovite faktori sa poznati.
Bih se radval kolkoto se moje pove4e jeni da otgovarqt na tezi vaprosi za da se dobie predstava dali se otdelq dostata4no vnimanie na tozi problem i na vsi4ki zabolqvaniq na jenskata garda.
s uvajenie doc



Тема Re: anketa otnosno kampaniqta za rak na gardataнови [re: doc]  
Авторron (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 09:08



Ne boleduvat samo edna ili druga garda, a celiat chovek



Тема Re: anketa otnosno kampaniqta za rak na gardataнови [re: doc]  
Автор дивoтия (любопитна)
Публикувано03.11.03 13:47



Прости ми за невежия въпрос, но ме интересува каква е разликата между тумор, киста, фиброаденом и рак? Благодаря!
Колкото до въпросите:
1. 29
2. До момента, в който случайно не отидох на преглед и ми откриха бучка не бях се замисляла
3. на същата
4. правила съм го 1-2 пъти, но не открих нищо ( възможно ли е тази бучка да се формира за 2-3 месеца? )
5. не
6. месец
7. имам, би трябвало да се оперирам, ама още се ослушвам
8. никога не съм приемала противозачатъчни или някакви хормонални препарати, редовни секс контакти, цикълът- също, не пуша.



Тема Re: anketa otnosno kampaniqta za rak na gardataнови [re: doc]  
Автор Flash_ ()
Публикувано03.11.03 14:26



Ето моите отговори:
1. почти 35
2. по-скоро НЕ
3. никога не ми е правен такъв преглед
4. да - не откривам нищо
5. да - майка ми има 'бучка' но не желае да отиде на лекар
6. -
7. от известно време насам да - болят ме при натиск, също както в началото на бременност например - такова е усещането...
8. май не знам точно кои са тези фактори, но - пушачка съм, никога не съм пила противозачатъчни/ползвах спирала/, имам 2 раждания '89 и '01г, редовен сексуален живот, на гинеколог ходя редовно, нормално телосложение....
Статиите в 24часа на тема рака на гърдата обаче ме стреснаха и съм си взела час за мамологичен кабинет. В четвъртък /6.11/ съм там...и умирам от страх!



Тема Re: anketa otnosno kampaniqta za rak na gardataнови [re: doc]  
Авторmelissa (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 19:05



1. 25
2. Досега не обръщах, но миналия ноември откриха на майка ми тумор на гърдата (с два засегнати лимфни възела), мина лъчетерапия, химиотерапия, сега ще си взема нужните хормони 5 години (все им забравям името), а ние ще се молим в тия 5 години, а и след това, коварната болест да не се завърне.
3. Тази година се прегледах за пръв път профилактично, имах някакви болки, но докторът каза, че са по-скоро от стреса поради болния вкъщи, и все пак посъветва да му се вестявам веднъж годишно.
4. Опитвам се да го прилагам, но още изучавам най-правилния начин, все чета някакви описания из Нета и все не ги сейв-вам. Някой може ли да го разпише това подробно и на български?
5. Виж въпрос 2.
6. Юни месец ходих, тази година.
7. Нямам, доста са напрегнати преди цикъл, но предполагам, че е нормално.
8. За майка ми споменах, дядо ми (по другата линия) почина от рак на простатата, но това предполагам не се брои, не пуша, не смятам да раждам преди 28-29 години, обаче;
И няколко думи накрая към другите дами във форума: не можете да си представите, а дано не ви се и налага да виждате, освен при профилактичен преглед, колко е претъпкана Онкологията в Дървеница, София. Жените с онкологични заболявания, поне на гърдата, ги оперират и ги изписват точно след една седмица, защото идват други, и следващи, и следващи. Бройката оперирани там на ден надхвърля 10 и се увеличава непрекъснато. В същото време държа да отбележа, че Онкологията е една невероятно добре оборудвана болница, в сравнение със средното ниво на бг болниците (не толкова като условия за пациентите, колкото като апаратура, операционни зали и т. н.), по закон там не се плаща НИЩО (говори се за плащания под масата, но в никакъв случай не е в мащаба на АГ, примерно), най-добрите лекари-онколози определено са там (само да не се налага да си им пациент, разбира се) и, ПОДЧЕРТАВАМ, И ПРИ НАЙ-МАЛКОТО СЪМНЕНИЕ ТРЯБВА ДА СЕ ИДЕ ТАМ, ПОНЕ ХОРАТА ОТ СОФИЯ, А И ТЕЗИ ОТ СТРАНАТА ТРЯБВА ДА НАПРАВЯТ ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО ПОНЕ ЗА КОНСУЛТАЦИЯ ТАМ.
И за да завърша съвсем, малко като лозунг от скорошната кампания, ракът на гърдата е лечим на достатъчно ранен стадий. Не мога да приведа в момента научни аргументи, но искам да вярвам, че е така, и се моля. Всеки ден.



Тема Re: anketa otnosno kampaniqta za rak na gardataнови [re: doc]  
Авторwast (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 11:33



Искам да ви кажа, че в Кърджали мамографа работи един ден, след което се "счупи", та който успя да мине безплатно успя, а другите ще плащат по 30 лева за пълен преглед.



Тема Re: anketa otnosno kampaniqta za rak na gardata [re: wast]  
Автор Flash_ ()
Публикувано04.11.03 13:04



Хм...тук във Варна в онкологията прегледите са безплатни цялата година и не е необходимо направление от личен лекар.



Тема Re: anketa otnosno kampaniqta za rak na gardataнови [re: doc]  
АвторБилka (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 14:55



1. 36
2. Да
3. 25
4. Не
5. Да - майка, починала от рак на гърдата
6. Преди 11 месеца - с ехограф
7. Не
8. Генетичен, пушене



Тема Re: anketa otnosno kampaniqta za rak na gardataнови [re: doc]  
Автор Megan (драка)
Публикувано04.11.03 20:56



1. 25
2. относително
3. 19
4. да
5. не
6. 2 години
7. да
8 не мога да преценя



Тема Re: anketa otnosno kampaniqta za rak na gardataнови [re: doc]  
Автор Rouzi_ ()
Публикувано05.11.03 14:54



1. На 25г.
2. По-скоро НЕ
3. Все още не съм правила но се чудя дали вече не е време.
4. Опитвам се.
5. Доколкото ми е известно няма.
6. -
7. Не нямам.
8. Ами мисля, че не.

Важно е онова, което научаваш, след като вече знаеш всичко.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.