Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:42 14.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема за НЗОКнови  
Автордeйзи (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 08:01



Здравейте,
сутринта чух нещо, което доста ме смути: от следващата година "GP"-тата ще проверяват в компютри редовността на пациентите при плащането на осигурителните вноски и, ако от 2000 г. насам (т.е. от началото на реформата) имат 3 и повече неплатени вноски, ще им отказват прегледи, направления и т.н.
Струва ми се страшно нелогично. За периода, за който не съм плащала, не съм и ползвала съответните услуги, дори нямах личен лекар, сега вече две години си плащам и то върху доста прилична за българската действителност заплата, и от 1 година понякога ползвам това, което мисля, че все пак ми се полага ... Сега какво?!?! Като отида следващия път и ще ми кажат: "Съжаляваме, но Вие не сте плащали през 2001 г. (по-точно до октомври) и не можем да Ви прегледаме"?!?! По тая логика един ден не би трябвало да получавам пенсия, защото примерно 1 година не съм плащала пенсионни осигуровки (тук да кажа причината - просто тогава беше някакъв преходен период 2000-та завърших висшето си образование, после цяла година не успях да си намеря подходяща работа)?!?! Просто ще получавам толкова, колкото съм си платила (друг е въпросът дали изобщо ще е така).
Може ли някой, който е по-навътре в тази страшна система, да ми обясни, да ме посъветва, абе изобщо да ми даде каквато и да е информация, защото има да си блъскам главата с непосилни за нея неща



Тема Не си само ти така.нови [re: дeйзи]  
Автор bira_more (минаващ)
Публикувано09.10.03 15:41



Системата е направена да е.. майката и на пациенти и на лекари.
И си разиграват коня както им е кеф защото нито лекарите лекари (имаме си "идеален" лекарски съюз) нито пациентите пациенти.
Докато не почнатда валят дела срещу касата - ще си прави каквото си иска.
В момента пациентите плащат а са единствените които не са представени при сключване на рамковия договор.



Тема Re: за НЗОК-наистина голяма простотиянови [re: дeйзи]  
Авторfemina (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 20:20



Наистина си правят каквото искат с хората. Ако имаш повече от 3 неплатени вноски за последните 3 години (от януари 2000) - изгаряш. Ако ще да си плащаш най-редовно в бъдеще осигуровките, нямаш шанс да ходиш безплатно при JP и специалисти. Освен ако не си платиш тези осигуровки със задна дата. Имаш право най-много на 3 неплатени. А ако продължаваш да не си плащаш, затъваш все повече.
Все едно зависи само от нашето желание дали ще си плащаме осигуровките или не. И всичко това го казват чак сега, а не още в началото на реформата. Абсолютен рекет. Аз съм лекар и не винаги съм имала работа през последните 3 години. Сега и аз (и много мои колеги) изпадаме в абсурдно положение.



Тема Re: за НЗОК-наистина голяма простотиянови [re: femina]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано09.10.03 21:45



стана ми интересно..... "Освен ако не си платиш тези осигуровки със задна дата"... На каква база се изчисляват тези осигуровки със задна дата,ако да речем си бил безработен или не си бил в страната?...Или има минимум здравна вноска за такива случаи? Не е ли процент от заплатата? И всъщност, не си ли гонят пациенти така? Или със здравната каса е лошо,ама без нея трижди? Логиката ми се губи.....
И другото....да речем хора без трудов стаж....по някви си техни причини....Те трябва 3 години да си вкарват осигуровките, изчислено незнайно как(ако са без работа или работят неосигурени), за да имат право след тези три години на Джи Пи?????

Life is only a transient transfection


Тема Re: за НЗОК-наистина голяма простотиянови [re: Meчo]  
Автордeйзи (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 22:03



ама то точно това е абсурдното и възмутителното: те знаят, че не могат да изгонят пациентите, защото тези пациенти НЯМАТ ИЗБОР !!! Длъжни са да плащат даже и да не го искат (защо да плащам като не мога да се възползвам от услугите им), не могат да отидат на друго място (въпреки, че има алтернативни компании, които предлагат медицински абонамент, но там трябва да си платиш отделно, т.е. плащаш два пъти) ....



Тема Re: за НЗОК-наистина голяма простотиянови [re: дeйзи]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано10.10.03 01:12



т.е. няма начин да се откажа от услугите на здравната каса?????
и докога ще е само една с тая политика?

Life is only a transient transfection


Тема Re: за НЗОК-наистина голяма простотиянови [re: Meчo]  
Автор Kpиcтинa (непознат )
Публикувано10.10.03 11:13



или докога ще съществува? Да не вземе да прибере парите на хората (и купи с тях сгради, коли и т.н.), а после - да фалира. После - ни пари, ни здравна каса... Ако знам, че ще върви напред и ще се подобрява всичко - бих си платила осигуровките за предишни месеци когато бях аспирантка, (но не и тези, когато бях безработна), обаче като гледам как вървят нещата... Как да хвърлиш парите си (и то с лихвите!) в бездънна яма???



Тема Re: за НЗОК [re: дeйзи]  
Автор Flash_ ()
Публикувано10.10.03 12:42



Точно по този повод ми плака майка ми преди 2-3 седмици. Върнали и протоколите за инсулина/тя е диабетичка/ защото 2000г не са и били плащани осигуровки. Досега си и даваха инсулин без проблеми ... Отде да и намеря инсулин!?...като по аптеките не продават!Кой знае колко ще и мотаят документите...



Тема Re: за НЗОКнови [re: Flash_]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано10.10.03 14:02



тия са zа съд

Life is only a transient transfection


Тема Re: за НЗОК [re: Flash_]  
Автордeйзи (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 14:35



Нямат право да я връщат до края на годината, защото това се въвежда от 1.януари 2004!!! Казаха го изрично като слушах тази дивотия по телевизията ... Не знам обаче как ще ги накараш да ги приемат и дадат инсулина, ако не искат




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.