Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 22.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кажете качествен метод против диариянови  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано08.07.03 10:02



Луда станах, ама на беба 2г.1мес. от 4 дена не мога да й спра диарията. Смекта, ентерол и узара ги редувам, оставих я на диета...говорят ми разни бабешки рецепти за дренки, йод!!!, гюзум и кво ли още не, ама вече ме е страх да й разбутвам още корема.
И гентамицин през устата й давах, обаче ефет - нулев.
Дайте някой ценен съвет, че ако пак ни вкарат в болница... не знам кой няма да го преживее (най-верочтно аз).



Тема Re: Кажете качествен метод против диариянови [re: Smile]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано08.07.03 15:56



Не те облазявам ,преживяла съм го същото и затова проявих интерес ,знам много ефикасно лекарство ,но не съм го пробвала на деца -казва се Бисмутаналбин -пиеш едно ,две и забравяш за проблема . Питай лекар дали можеш да дадеш на детето .През това време трябва наистина да сте на диета-свари му оризова вода и моркови /разбити на каша с миксер/ Много хубаво за стомаха действа чай от мента Опитай Успех



Тема Re: Кажете качествен метод против диариянови [re: dara]  
Автортoмoв (Нерегистриран)
Публикувано08.07.03 16:13



Не пишете какво е самочувствието на детето - ако е добре, няма температура, го наблюдавайте, давайте картофено пюре -високите температури са причина за тези аномалии през лятото при децата. В противен случай заведете детето на лекар - възможно е да има някаква токсикоинфекция.



Тема Re: Кажете качествен метод против диариянови [re: Smile]  
Автор PPP (една)
Публикувано08.07.03 16:39



Ние в къщи имаме безотказен метод за това - активен въглен. Малко е гадно на вкус, но пресича всичко.
Не знам обаче дали е подходящо за бебета.

Най-хубавото се вижда само със сърцето!


Тема Re: Кажете качествен метод против диариянови [re: Smile]  
Автор gramadata(ludata glava) ( (luda glava))
Публикувано08.07.03 18:12



извинявай, 4е така "нахлувам "тука,но на мен като бях малка ми даваха "оризова вода".аз имах също такива проблеми!...оба4е-не е добра за твоята дъщеря да я подлагаш дълго време на "разни и разнообразни"рецепти....
...няма ли педиатри в тая държава,та да предпишат сносна рецепта,да не се "мъ4ите" така?!
...другото нещо ,което знам е ,4е помага и компота от дренки(но на малко дете -не знам дали е редно да се дава!)...



Тема Re: Кажете качествен метод против диариянови [re: Smile]  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано08.07.03 22:34



Prosto opitaj s nastargano indiisko orehche 1/4 orehche prez 6 chasa i taka 2 pati. spira diariata vednaga



Тема Re: Кажете качествен метод против диариянови [re: Smile]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано09.07.03 00:02



1 detska lajichka brashno raztvorena v chasha voda(3 pati na den)



Тема Явно аз не попадам [re: gramadata(ludata gla]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.07.03 08:44



на качествен педиатър. Изписаха ни гореспоменатото лечение и сега чакаме да подейства.
Преид половин година така си чакахме (тогава с възпаление на бъбреците) докато не влязохме в болницата.
Консултирах се с двама педиатри - единодушни са.



Тема Назначен енови [re: тoмoв]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.07.03 08:47



Аугментин, защото тя прави температура до 39.9 и има зачервено гърло. Според педиатърката това е вирусно, а антибиотика го дава заради очакваната ангина
Аз все си мисля, че антибиотика допълнително отежнява положението, но както ми се натвърди, не съм лекар и не мога да давам компетентно мение.
Абе ще взема да завърша една педиатрия



Тема Re: Кажете качествен метод против диариянови [re: ivan]  
Автор mirage (постоянни)
Публикувано11.07.03 16:58



обелени, настъргани, пасирани ябълки
изстискваш максимално много сок през марля
сока изпиваш ти , а сухото вещество даваш на детето по малко по малко да го изяде цялото

после с мъка ще ака барабонки




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.