Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 19.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема koksartrozaнови  
Авторvioleta (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 23:06



Kakwo e tova zaboliavane,simptomi,lechenie,prognoza i t. n.?



Тема Re: koksartrozaнови [re: violeta]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано02.06.03 00:18



.

To find riches is a beggar's dream, but to find love is the dream of kings.

Тема Re: koksartrozaнови [re: violeta]  
Автор Elsa (непознат )
Публикувано02.06.03 14:22



Zhdravei Violeta,

Vizdam ce Shedans vece ti e podala informatsia otnosno koksartrozhata.

Samo ste spomena ce zhaboliavaneto e lecimo, i s narodna meditsina.
Ako proiavaiavsh interes kym takava retsepta, kazhi zha da ti ja postna.

Zelaia ti vsicko hubavo Violeta !



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
Авторgarami (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 13:08



здравей Елза.
Ти ми отговори на постинга от 17 май (препоръ4а ми рецепта за коксартроза), благодаря ти. Но при нас не расте люляк. Все пак ще съм ти много благодарна да видя рецептата ти и ми разкажи вси4ко което знаеш за болестта и ле4ението и (вклю4ително и за хранителен режим, ако се налага такъв)
Предварително ти благодаря.
бъди здрава!



Тема Re: koksartrozaнови [re: garami]  
Автор Elsa (непознат )
Публикувано03.06.03 15:53



Zhdravei Garami,
mi nezhnam kyde si, stoto v Bylgaria ima liuliak. Azh systo ne sym v Bylgaria, no ima liuliak i naslagah zha edin kup narod.E, malko mi beshe tyrudno da otkia blial, no otkrih edno dryvce, nicia sobstvenost i go opasoh miloto ostanaha mu samo 5-6 grozhda stsvetove. Deza sega na 25 triabva da pretsedia tinkrurata i da ja pribera na tymno.
Ako imash koj da ti go napravi v Balgaria i da ti go pribere ili da ti go prati .

Nisto po razhlicno ot tova koeto sym ti pisala na 17.05. I nacina na priemane si e systia. Izhbiagva se samo svinsko. Inak nisto osobeno.

Defakto ne dietata , a samata tinktura opravia polozenieto. Moia blizhka beshe pensioner pyrva grupa zha tova i ja biaha otpusali. Tova j pomogna i tia raboti posle ne samo do pensia normalna, a i dylgi godini sled pensia. Smiataj ce togava e bila kym 49, sega e pone kym74 g. I sym ubedena, ce tezhi deto j kazhah ce niama da ja byde i ce e nelecimo sa ja prevarili v trapa, no...... Mnogo j pomogna tocno tazhi retsepta. Tova ja vdigna na kraka otnovo.

Ako imash nesto da pitash davaj.
Zelaia ti vsicko hubavo !



Тема Re: koksartroza [re: Elsa]  
Авторgarami (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 17:36



Здравей Елза,
всъщност предния път (17.05) спомена 4е има лековита рецепта, но понеже не ти отговорих, то не я и полу4их. Та затова ако имаш възможност ми я пусни тук или на емаил: ahlam2611@hotmail.com
Живея много дале4 от БГ и тук люляк не расте (много малко растения виреят на този ужасен климат), но имам роднини в БГ да свършат зада4ата. А облек4ението ми трябва за съпруга ми.
благодаря

П.С: Ако искаш да ти е по-лесно писането можеш да пишеш на български. Когато пишеш отговор погледни горе вдясно иам един надпис "KREDOR", а до него малко синьо прозор4е кликни върху него и си избери дали да пишеш ма фонети4ен български или Б.Е. по БДС



Тема Re: koksartrozaнови [re: garami]  
Автор Elsa (непознат )
Публикувано03.06.03 23:37



Zhdrasti Garami,
izhvinivaj, no ostanh s vpecatlenie ce sym ja pusnala. zhnam ce sym ja puskala pone dva pyti,no ne me pitaj v koj ot klubovete
vece nepomnnia
Nima i zhnacenie ste ti ja pusna oste sega.
Samo predi tova da ti kaza kyde moze bi ima vse oste liuliak( po tecenieto na reka Ropotamo, predi 2g. beshe pylno s bila Liuliak, sega nadiavam se da na sa go izhsekli.

Eto retseptata tia na kiriltsa:

Коксартроза

Набави си 40 грозда от разцъфнал БЯЛ люляк
орони цветовете и ги постави в буркани или стъклено шише, хубаво да се натъпчат цветовете в съдинката. Заливат се за предпочитане с домашна ракия, но ако няма домашна може с мед.спирт 70° или поне водка ако ще да е най-дървената марка. Залива се със спирта или алкохола, захлупва се плътно и се оставя на слънчев прозорец за 2 седмици. Прецежда се и отново се залива с алкохол или спирт(каквото имаш под ръка). Извлека е силен и се взема на гладно всяка сутрин по 1 супена лъжица, така докато се изконсумира първия екстракт. Резултата се забелязва след около 10-тина дни от започването на консумацията на екстракта. Вторият извлек е по-слабичък като действие, и трябва да стои така в съдинката без да се отстранява. При привършване на втория извлек, сместа от люляковите съцветия не се хвърля, а с нея се намазват(не се резтрива!) места където има болки. На моя близка това помогна много, още не беше употребила целия първи извлек, но не го спря а си го употреби.

satava samo s bial liuliak!!!


Blagodaria zha syveta Garami,
no men me byrka klaviaturata,
stototo s foneticnata sym svinala s angliskata,
a nemskata ne vryzhva systata foneticna(abe po uybrani sym im mestata),
to da moze da sym backala 10g. na kompitur s anl. i da se prehvyrlia na nemska klaviatura, e......
myka ama adjde da ne se oplakvam ce ne got......
pyk azh nimam mnogo vreme da proveriavam posle da ne izhlezhe
" edna gasta pliava"




Zalai ti vsicko hubavo Garami !

P.P.Ako nesto ne e iasno pitaj !



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
Авторgarami (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 11:03



Thanks a lot.
have a nice day Elza



Тема Re: koksartrozaнови [re: garami]  
Автор Elsa (непознат )
Публикувано05.06.03 17:51



Niama zha koeto!

Uspeh !



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
АвторDANl (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 16:19



Моля , напишете рецептата защото ми е необходима за една моя близка
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.