Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 07.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Търся съвет за алергиянови  
Автор polenomrazka (ap4ihashta)
Публикувано08.05.03 10:55



Имам доказана алергия към полени. Изразява се в почти постоянна хрема, възпалена носоглътка, сърбеж в очите, понякога затруднено дишане. Пила съм хапчета, пробвах и с инжекции уж за привикване към алергените. нямаше голям ефект. Въпросът ми е някой знае ли някакъв ефикасен природен или хомеопатичен лек - не искам да се тъпча с химия. Гледам че рекламират някакъв мехлем на доктор Тайс...ще съм благодарна за съвет.



Тема Re: Търся съвет за алергиянови [re: polenomrazka]  
Автор MAN6 (______on)
Публикувано08.05.03 17:24



аз също съм с алергия. от малък ме зобят... и аз не се кефя да пия "химии", но на мен ми помагат... какво да се прави... м/у другото с годините симптомите отшумяват ама не напълно

Писна ми от педераси...


Тема Re: Търся съвет за алергиянови [re: MAN6]  
АвторGYG (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 17:38



I az imam senna hrema...dazhe vchera po TV chuh,che v Germany ima 20miliona hora sys senna hrema...Kato malka lekarstvata mi pomagaha,sega veche-nishto ne mi pomaga.Kato parcal se chuvstvam cial den.Pri men zapochva kraja na maj i prodylzhava do nachaloto na Juli.Koshmar e.Pila sym pone 7-8vida lekarstva.Nikakva polza.Livocab,Alegodil,Hismanal.Zyrtec,Claritine i t.n.Edinstvenoto,koeto mi pomaga e stoene vkyshti,zatvoreni vrati i prozorci ili v pomeshtenie s klimatik (tam se chuvstvam syvsem OK). tazi godina si kupih niakakvo homeopatichno lekarstvo,no oshte ne me e pochnala hremata i ne sym go probvala.Az sym gotova da vzemam himii samo i samo da mi pomognat,zashtoto pri men e mnogo zle polozhenieto-niakakyv ad.Ama uvi,nishto ne dava rezultat.Kazaha mi,che imalo efekt na privikvane i zatova edno vreme sa mi pomagali lekarstvata,a sega dori i 1% oblekchenie niama...



Тема Re: Търся съвет за алергиянови [re: polenomrazka]  
Автор dma (irq)
Публикувано09.05.03 14:40



Може ли да ми опише някой точното чувство при затрудненото дишане? От началото на май месец, през вечер ми става тежко да дишам. Сякаш нещо ми стяга гърдите и не чувствам въздуха как минава. Миналата година имах същото, но беше в началото на юни. Затова се и чудя, дали е алергия или нещо друго. Ще ходя скоро на лекар, но ми е интересно преди това, да знам дали е още една алергия или не.

Инъче.. пиейки лекарствата ми за другата алергия ми се отпускат и гърдите. Може да ги пробваш - Aerius. При мен действат прекрасно, а на бележката пише, че се използват предимно за поленни алергии, а аз ги пия за кожна и пак бачкат прекрасно.

За крема, който питаш, не съм чувала.



Тема Za dmaнови [re: dma]  
АвторGYG (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 17:01



Mozhesh li da mi kazhesh ot kyde si kupila Aerius?Kolko struva i kakvo sydyrzha (kato systavki)? Hapcheta li sa ili spray???



Тема Re: Za dmaнови [re: GYG]  
Автор dma (irq)
Публикувано09.05.03 23:55



Ами купих го от една аптека в Люксембург (17 евро- 30 хапчета). Би трябвало да го има навсякъде. Ако искаш мога да ти дам отделно и адреса на дистрибутора и производителя. Аз имам Aerius на хапчета. Не знам дали има във форма на спрей. По принцип ти трябва рецепта, за да го вземеш, така че е най-добре да попиташ алерголога ти за него.

Aerius е на базата на desloratadine.

Готиното на това лекарство е, че не успива. Почти никакво успиване няма, което за алергия като моята, която не зависи от сезоните, е велико.

В бележката, отново прочетох, пише, че помага при rhinite allergique. В това число и на сенната хрема.



Тема Re: Za dmaнови [re: dma]  
АвторGYG (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 01:48



Za tova te popitah ot kyde go vze,zashtoto v BG go niama tova lekarstvo:) Nikoj ne e chuval za nego...:) Taka,che ne moga da go nameria...:)Biah chuvala i predi za nego i kato napisa,che go vzemash i reshih,che go ima niakyde v BG...



Тема Re: Za dmaнови [re: GYG]  
Авторalergichna (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 16:35



напротив, в БГ Aerius го има, аз съм го пила в опаковки по 10 хапчета - около 10 лева. Помага най-вече за сенна хрема. Той е от групата на антихистамините, демек химия а аз не искам да пия химия. От два месеца се лекувам при хомеопат, който ми приготвя лекарствата. Но от началото на май,
със цъфтежите пак се чувствам зле - при мен проблема е най-голям със кашлицата и задушаването.
Ще се радвам ако найкой сподели хомеопатично или билково лечение



Тема Re: Za dmaнови [re: dma]  
Автор MAN6 (______on)
Публикувано10.05.03 17:07



TUKA W BG STRUWA 10LW I NQKOLKO STOTINKI ZA 10 HAPCHETA
NA OSNOWATA NA LORATADINE E
AZ GO PIQ OT 5 DENA
CHUSTWAM SE SUPER ZASEGA....
BQH MNOGO ZLE I SHTOM POCHNAH DA PIQ SUM PO-DOBRE... BAQ

Писна ми от педераси...


Тема Re: Za dmaнови [re: GYG]  
Автор MAN6 (______on)
Публикувано10.05.03 17:09



gluposti!!!!
az togawa kak go piq
nqmalo go w BG
leleeeeee
kazwa se Aerius, na bylgarski "ериус"
тичай в аптеката и питай пак...

Писна ми от педераси...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.