Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 04.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема нерешим здравословен проблемнови  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано06.04.03 22:37



Здравейте

Имам проблем който не може да бъде решен с методите на традиционната медицина. Чувствам се постоянно отпаднал, спя по много и пак съм уморен. Ям само растителна храна (пълно вегетарианство), обаче само около 5-6 пълноценни храни и пия само един вид минерална вода. Не пия лекарства, кафе, кока кола алкохол. Спортувал съм и като чели изглежда че трябва да съм в топ здраве.
Имам непропорционално развито тяло - надоло от кръста мощни и яки крака, нагоре обаче слаборазвит гръден кош и слаби и рахитични мускули. Ето данни:
Обиколка на бедро: 55 см; обиколка на гръден кош 95 см; обиколка на ръка в областта на двуглавия/триглавия месничен мускул:28 см. Фактически тези здрави долни крайници предполагат нагоре и мускули на ръцете поне 37-38 см. Мерил съм на мои приятели и дори на такива пушачи- данните им са много по добри от моите. Направо имам комплекс за малоценност. И огромно желание за яки мускули. Почнах да тренирам фитнес и се изумих: вместо да напредвам аз вървя назад: Уж ям здрава белтъчна храна а резултат няма. Препоръчаха ми препарати на белтъчна основа но аз отказах - просто не вярвам на изкуствените храни.
Ръцете и долните ми крайници са постоянно студени дори е при топло време.
На 30 съм но изглеждам на 18. Кръвно: 115/62; Пулс: 39-44 уд./мин.Вече имам чувството, че при мен са налице симптоми на забавена обмяна на веществата и може би организма по някаква причина не усвоява белтъците от храната и затова не може да се изградят мускули въпреки зверските тренировки в продължение на медеци които пробвах.От тази нищожна скорост на обмяна на веществата май е налице силно забавяне на стареенето. Вече незнам какво да правя. От една страна искам да изглеждам все така свеж, но от друга страна не мога да се търпя толкова рахитичен и нехармонично развит. Кажете ми какво да правя?

Препоръчаха ми да отида на ирисодиагностик. Ходих на един и ми изреди 8 заболявания:
Едното око по слабо от другото
гастрит
силно натоварване на вегетативната нервна система
и др.

Сега даваха по телевизията една докторка д-р Кирчева ирисодиагностик от Плавдив от кв.Изгрев. Май този квартал има близост с друг който не е с добра р-я. Понеже не съм от Пловдив ако има някой който я знае нека да сподели дали тя може де помогне. От тел. разговор с ней става ясно че тя пита какво ще рекуваме, и при записване на час казва да си носим туба с вода а тя ще забърка билки, прегледа безплатен но билките не. Чудя се нали тя ще познае и диагностицира по очите защо пита какво ще лекува.
Въобще кажете ми дали ирисодиагностиката може да бъде достоверен показател за скрити болести и вече съществуващи такива, открити или не от традиционната медицина?

Хора едва ли някой в България има подобен трагичен проблем, това е сигурно уникален случай, моля Ви за съвет. Ще Ви бъда особено благодарен.



Тема Re: нерешим здравословен проблемнови [re: Пeтъp]  
АвторEлзa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 00:48



Здравей Петър,
за развиване на гръден кош много помага плуване.

Това дето пиеш само един вид минерална вода, а не сменяш в месца поне с още 1-вид да не кежа с 2 не е хубаво за организма ти.

За да качиш кг., и да вазбудиш апетита си, помага( и при анемия помага):
1 жълтък от прясно яйце (по възможност от домашна кокошка) се разбива на пяна с 6 с.л. захар и се приема 1 път дневно на веднъж. Усилва апетита и увеличава теглото.

Относно умората ти,
обърни внимание какво правят малките деца когато са превъзбудени. Просто разперват ръце хоризонтално в страни от тялото си и се въртят с разперени ръце по посока обратна на часовниковата стрелка. Защо ? - за да свалят излишната енергия която имат.
А какво правят когато са уморени и им се играе.
Нещо подобно правят и Суфите.
Разперват ръце в страни от тялото така че ръцете и рамената да образуват възможно близка до правата линия и се въртят по посока на часовниковата стрелка. Когато се заредят достатъчно спират. Опитай сам, но до тогава докато можеш да се въргиш, а не да ти се завие свят.

И йогите имат подобни упражнения и не само те, но напоследък на Запад излязоха практики с 21 завъртания точно за зареждане с енергия.

Желая ти всичко хубаво !
Късмет!



Тема Re: нерешим здравословен проблемнови [re: Пeтъp]  
Автор Tear (кучка)
Публикувано07.04.03 01:48



Имам непропорционално развито тяло - надоло от кръста мощни и яки крака, нагоре обаче слаборазвит гръден кош и слаби и рахитични мускули. - Незнайно защо така се получва, че тези които се хранят с повече месо са по-развита горна част на тялото и обратното....тези, които се хранят основно с зеленчуци и т.н. имат по-развита долна част. Попитай твоите приятели с какво се хранят.....100% съм сигурна, че определено конумират доста месо.
Почнах да тренирам фитнес и се изумих: вместо да напредвам аз вървя назад: Уж ям здрава белтъчна храна а резултат няма. Препоръчаха ми препарати на белтъчна основа но аз отказах - просто не вярвам на изкуствените храни. - здрава белтъчна храна от растителен произход!? Ако можеш напиши за какви точно белтъци говориш, защото аз такива не се сещам.
Вече имам чувството, че при мен са налице симптоми на забавена обмяна на веществата и може би организма по някаква причина не усвоява белтъците от храната и затова не може да се изградят мускули въпреки зверските тренировки в продължение на медеци които пробвах - не мисля, че става въпрос за забавена обмяна на веществата. Просто ти искаш взаимноизключващи се неща......искаш развита мускулатура, а в същото време не я "храниш".....мускулите искат белтъци - това е! С друго мускули не стават ако ще и 24 часа да тренираш. Ето ти нещо - Нуждите от белтъчини при силови максимални натоварвания са 35-45 грама на 1000 килокалории а при продължителни натоварвания с по-малка интензивност - 30-40 грама на 1000 килокалории. Приблизително 55% от белтъчините трябва да са от животински произход. - забележи, че става въпрос за белтъчини от животински произход......кво да се прави - човек не може да има всичко. Ето ти целият текст

. Ето и още малко за белтъчините Ако добре те разбирам това за пълното вегетарианство това означава, че ти не конкумираш дори сирене, кашкавал, яйца и т.н. Ако наистина е така просто забрави да постигнеш нещо с този фитнес......мускули няма да направиш. Погледни и за какво става въпрос.
Проблема ти, че не можеш да развиеш мусулите си не е здравословен. Просто не се храниш правилно. Или трябва да се храниш както трябва и да забравиш вегетарианството за да си изпълниш желанието за "яки мускули" или си оставаш вегетарианец, но забравяш за "яките мускули". Ти си решаваш
Това, че крайниците ти са студени постоянно май беше нещо свързано с оросяването. Пулса ти нещо ми се струва нисък обаче аз съм малко с изкривено отношение към него понеже аз рядко падам под 90-95 така, че за това май не съм аз човека, който трябва да говори.
Така, че спокойно - нищо особено не ти има! Просто трябва да си помислиш добре какво точно искаш и да го правиш както трябва.
Успех с избора

_____________

Veritas odium parit.
_______________

Тема Re: нерешим здравословен проблемнови [re: Пeтъp]  
Авторp (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 01:53



Niamash sila zashtot kruvnoto ti e mnogo nisko.Zabravi beltu4nite hrani - hrani se raznoobrazno, meso sushto, hrani bogati na jelqzo -moje da si anemi4en,za proporciite ti-ne se vmanq4avai ne vijdam nishto nenormalno - osven ako ne si reshil da stavash prfesionalen bodybuilder, na netradicionnata medicina ne samo ne viarvam no sum tvurdo protiv.
Vzemai tabletki s vitamini i minerali.Kafe i kola spokoino moje dasi piivash shte ti vdigne malko kruvnoto. Ne se prestaravai s trenirovkite -usileno fizi4esko natovarvane e mnogo opasno za niskoto kruvno - shte ti priloshava.Umereni trenirovki samo i natovarvaniq da nqmah...
Nqmash pri4ina za kompleksi-izglejdash dobre,sigurna sum.Hrani se po-4esto.Shtese opravih!!!Ne e fatalno - hora razli4ni ii vseki si ima svoq 4ar !



Тема Re: нерешим здравословен проблемнови [re: p]  
Автор Tear (кучка)
Публикувано07.04.03 02:35



Да бе нямал сила защото кръвното му било ниско.....глупости! Аз като съм с кръвно 100/60 /понякога и по-ниско/ защо имам сила? Организма се "настройва" и ако за едни е нормално 120/80, то за други това си е високо кръвно. На мен при кръвно 120/80 например ми става зле, понеже за мен е високо.
И как става това хем да забравиш за белтъчните храни хем да трупаш мускулна маса? Понеже аз такова чудо досега не съм виждала......а и едва ли ще видя.
Човека има 28 ръка......мъж е, на 30год и се занимава с фитнес......и ти на това му викаш, че не виждаш нищо ненормалноТи представяш ли си колко е 28см ръка!? И то при положение, че тренира!? Въобще не е вманиачен даже. Много добре ги мисли тези неща.
Абе някой път сте ми много интересничовека ви пита защо не качва мускули и си казва, че иска да качва вие му обяснявате, че си е много добре така. Ами той може да си е добре ама да не иска да е точно така бе.
Храни се разнообразно.....това всеки го знае, че трябва да се храни разнообразно. Въпроса, е че едни храни са подходящи за една цел, а други за друга.

Нищо лично

_____________

Veritas odium parit.
_______________


Тема Za beltuchini i vegetarianstvoнови [re: Tear]  
Авторbira_more (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 18:49



Права си че с чисто вегетарианска диета много трудно може да си осигури необходимите белтъци (не е невъзможно но е много трудно - вкл разни неща от сорта на прорасла пшеница или нещо такова не помня).
Проблема е че храните от растителен произход не съдържат в достатъчни количества незаменими аминокиселини. Иначе има много растителни храни с високо белтъчно съдържание, ама не е пълноценно (боб соя и т.н.).

Иначе кръвното си му е идеално
Нормите са
горна граница 100 ...140 (за млади хора)
долна граница 60 ...85 (за млади хора)

ПП
Някой да е виждал йога с мерките на Арнолд Шварценегер :))



Тема Re: нерешим здравословен проблемнови [re: Пeтъp]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 01:50



Здравейте пак

Относно коментара на Елза:

"За да качиш кг., и да вазбудиш апетита си, помага( и при анемия помага):
1 жълтък от..." Да ти кажа имам много як апетит защо да го усилвам повече - и после не ям месо от 3-4 години, а от 5-6 месеца фактически абсолютно нищо животинско - мляко, производни, яйця, сладки, масло и т.н.
За малките деца - завъртях се 2 пъти по около 20 сек. след втория път ми прилоша - това май не действа на всеки...

Относно коментара на Tear:

"Ако можеш напиши за какви точно белтъци говориш, защото аз такива не се сещам..."
Ами соя - абсолютен заместител на месото, въпреки, че се твърди, че е по трудно усвояема и по този начин едва ли не по непълноценна;
боб - 1 аминокиселина по-малко;
леща;
орехи, бадеми, фъстъци;
пшеница.
Всичко разбира се по принципите на разделното хранене...
И никакви животински мазнини (богати на наситени мазнини) от които се натрупва само лош холестерол и токсични продукти, и в крайна сметка се стига до артеросклероза (старческо затъпяване).
Никаква сол - с изключение на тази в хляба - със съмнение за токсични вещества в нея поради съмнителен внос.
Освен това месото е по-радиоактивно (остатъчен Цезий 134, 137) от аварията в Чернобил отколкото други храни.
В пилешкото пък има съмнения за диоксини и фурани.
Но като погледне човек то и в софийско поле има много места с повишено ниво на радионуклеиди, а и Косово 99 допринесе...
В общи линии това са ми храните... Абе като влеза в един магазин с хиляди артикули аз просто не мога нищо да си харесам...

"Приблизително 55% от белтъчините трябва да са от животински произход."
Ето ти един адрес за да видиш реални "веги-културисти" -
http://ksteveh.tripod.com/veggiebodybuilder.html

Ами тва е в общи линии - вече загубих и приятелки и приятели щото взеха да ме взимат "на мезе" понеже като отида на заведение стоя като дърво понеже те си поръчат все неща от които се въздържам...

Май ще трябва да избирам или здравето или приятелите но не и двете... Това е за съжаление. Май книгите на лидия Ковачева, и Харви Даймънд са ми повлияли повече отколкото очаквах.
И в края на краищата това което изброих е само една частица от всичко което
промених. И май доста съм сбъркал...Имам усещането, че поради факта, че нашите родители, и дори прародители са консумирали месо и въпреки, че аз споделям схващането, че човек не е "месоядно животно" на нас ни е трудно без месо заради привикването (и приспособяването на организмакъм него).



Тема Re: нерешим здравословен проблемнови [re: Пeтъp]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 02:00



Моля Ви кажете ми как да поставя тук една снимка при положение, че на компа не е позволено използването на Java script.



Тема Re: нерешим здравословен проблемнови [re: Пeтъp]  
Автор mirage (постоянни)
Публикувано08.04.03 09:47



петърчо, петърчо,
тръпки ме побиват като чета какво си написал
имам един въпрос - КОЕ ТЕ НАКАРА ТАКА ДА СЕ ВМАНИЯЧИШ?

ето ти и моя съвет
Достатъчно време си се пречиствал, направо си стерилен. Полека лека внеси в диетата си млечни продукти (ниско маслени), яйца и риба. Те с нищо няма да увредят организма ти.
И този тип диета ще е достатъчно здровословна. Имаш си черен дроб, който знае как да се справя с ненужните му вещества. Абсолютните и лакто-ово-вегетарианците често страдат от дефицит на вит.В12, който се засилва с възрастта, така че се налага допълнително приемане. Изисква се и редовно излагане на слънце (вит. Д), както и понякога добавяне на калций, а и желязото понякога е проблем.

Възстанови си приятелите - НАЙ-СТРАШНОТО НА ТОЗИ СВЯТ Е ДА ЖИВЕЕШ САМ!
Спри да ходиш на диагностики и ще живееш точно толкова, колкото ако си омниворец или вегетарианец. Прекрасно е, че имаш желание за здравословен начин на живот, но това не е само "плод и зеленчук". По-добре отиди и се посъветвай с лекар-диетолог, мисля, че в Центъра по Хигиена има такава катедра.

Физическото здраве "пасти да яде" без психическото здраве.

Едно е вярно: с преминаването към вегетарианска диета се лекават (или поне облекчават) много заболявания, но и друго е вярно: тези заболявания не са само следствие от диетата (съгласна съм обаче, че диетата играе огромна роля).

И накрая, ако ти се чувстваш добре с този си начин на живот - следвай си го, но ако мислиш, че имаш проблеми и не се чувстваш пълноценен член на обществото - намери начин това да се промени.



Тема Re: нерешим здравословен проблемнови [re: Пeтъp]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано08.04.03 20:50



pak ne razbrah kakuv tochno ti e probelmut..
( kato izkliuchim, che si v sustoainie da povairvash na Elseto za vurteneto v posoka na chasovnikovata strelka!!! che i da go napravish daje!)

ta, osven che si osobeno podatliv( po kakvito i da sa prichini ) na vsikakvi vreli -nekipeli...,kakuv ti e problemut?//...Nesurazmerno tialo?..Ami moje da e gen,moito momche..niama nachin da promenish tova..moje da sa mnogo drugi neshta..moje da imash tialo s "ginekoidna" struktura..s goliamo dupe i kraka ,a s tesni ramenca...
Ia ne se vpraigai mnogo..a ako se vpariagash naisitna..trugni po lekari ,a oshte po-dobre po znahari...

sega seriozno..moje li da ima "zdravoslovemn problem"?..moje...Veroaitnostta e nishtojna obahce...
Mojesh li da imash "psihologichen problem"?..Iavno imash,ne samo moje...Ama zavisi kolko ti puka ot tova( niakoi po-gore vehce beshe pisal po vuprosa)
Hora vsiakakvi./..





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.