Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:31 15.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Астмата -лечение?нови  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано12.02.03 16:38



Какъв е наборът от лекарства, без които не може болният от астма? В смисъл- изпробвано, най-добро. Инфо, моля.



Тема Re: Астмата -лечение?нови [re: kopche]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано14.02.03 00:26



bronhodilatatorite sa tova,bez koeto ne moje bolnia ot asthma...
narichame gi "life saving medicine"...
1.Albuterol.
2.Atrovent.
1 i 2 idvat kato Metered dose inhalers( malkite inhalatori deto se vdishvat ednokratno).Idvat i kato nebulizers..( takiva deto se slagat v mashinka i se praviat inhalacii)...
3.Xopenex-samo za mashinkata
4.Foradil-samo MDI
5.Serevent..dulgo deistvasht Albuterol( grubo kazano)
tova sa lekrastvata koito se davat kogato kashliash ili kogato imash pristup...

posle idvat steroidite...
1.Pulmicort-edinstvenia za mashinkata
2.Inhalacionnite steroidi sa razlichni imena...Steroidite sa "profilaktichni"..po-skoro Maintenance therapy..poddurjat nivoto na "vuzpalenie" v belite drobove po-slabo,taka che da ima po-malko obostriania...
3.steroidi na hapcehta...davat se pri obostriane,po sushtata prichina..Znae se che rabotia,,niama dve mnenia po vuprosa...

posle imunomodulatorite...
1.Singulair.
2.Accolate.
promeniat "reaktivnostta na belite drobove..namaliavat silata na otgovor kum drazniteli /alergeni...

tova se izpolzva tuk...i tova e samo grubo nahvurliano..zavisi kolko e seriozna ashtmata,kak e kontrolirana i pr...



Тема Re: Астмата -лечение?нови [re: doktorka]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 18:28



Tezi lekastva samo ste oblekchi,no ne i izlekuva.
Poveche vitamini i to usvoimi ot organizma.



Тема Re: Астмата -лечение?нови [re: @@@]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано16.02.03 08:07



ashtmata ne se "lekuva"...Tova e..niakude da sum pisala che se lekuva...?...A vitamini mogat da se piat i bez asthma...



Тема Re: Астмата -лечение?нови [re: kopche]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано17.02.03 13:58



Не зная защо те интересува?
Защото ще предложиш нещо или защото имаш проблем.

Астмата може и да не се лекува, но тя има причинител. И ако той се неутрализира положението ще е друго.

Виж, ако те интересува, защото имаш проблем ще ти разкажа една история. Тя е на една майка със син астматик. Но тя не е моята история. Зная я защото и моят син беше почти астматик, но не в такова тежко положение като нейният. А ще ти я разкажа, защото вярвам, че това което направи тя ще помогне и на теб. То помогна и на мен и моят син. Дай някакъв емайл или се свържи с мена по моя. Ако се разходиш им клуба ще го намериш.

Но историята не е моя и не мога да пиша за нея във форума без съгласието на титуляра.

Между другото - за това, че астмата не се лекува: има един страхотен филм с Мерил Стрийп в главната роля. Тя играе майката на едно дете болно от епилепсия. И тя не се лекува. Но филмът е заснет по действителен случай и се прилага специална диета. В неговият край се изброяват хората, които години наред след тази диета не са получавали нито един епилептичен пристъп. А иначе лекарите твърдят, че не се лекува и това наистина е така. Просто не се допускат причините за пристъпите.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Dino на 17.02.03 14:21.</EM></FONT></P>

Редактирано от Dino на 17.02.03 14:23.



Тема Re: Астмата -лечение?нови [re: Dino]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано17.02.03 18:57



suglasna sum..zabravih za "imunolechenieto"..s injekcii protiv alergia...zasujaleie tova e dobre izvestno i dokazano lechenie za alergichen rinit..ne raboti taka dobre za ashtma ,zashtoto ashtmata se opredelia ot mnog faktori..ne samo ot edin..
kolkoto do dietata..( toa e ketogennata dieta)..i viarno e che pomaga da ne se poluchavat pristupite..



Тема Re: Астмата -лечение?нови [re: kopche]  
Авторacтмaти4ka (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 00:00



Здравей,
зна4и преди 4 години заболях от астма.Казаха,4е при4ината е влагата,защото бях4-5години на един остров сьс наистина висок процент влага.Полу4их пьрвият пристьп след изпиването на един аналгин и до днес се 4удя как не умрях ,защото то си е било 4ист алерги4ен шок.Та запо4на ле4ението сьс тео-дур250мг-американско е,и аерозола-инхалатор.Да ама,аз продалзих да сам на острова и гьрдите ми си свирехааааааа,нямах сила за нищо и ми изписаха кортизона.Ефект имаше ама пораженията маи бяха пове4е.А и запо4нах да правя и други алерги4ни шокове от храни,лекарства.Направих тестовите и в Гьрция и в Бьлгария уж разбрах каде е при4ината ама пак продалжих сьс кортизона.Имам и машината за инхалаций сьс пулмикорта и атровена.
Смених острова сьс сухата Невада,ве4е сьм от 4 месеца тука и разбира се пьрвото несто което направих беше да отида на лекар за астмата.
Тука искам да кажа,4е нашите лекари са много добри и 100пьти ,по-добри от грьцките и може би и от американските ама нямат необходимите лекарства.Та тука вьв щатите ми изписаха ADVAIR-fluticasone propionate500mcg/salmeterol50mcg inhalation powder и Clarinex по едно хап4е на ден.Не мога и до сега да повярвам 4е не се нуждая от инхалаторите,кортизоните и т.н.Сега дазе сам на доза от 250 и може би ще отида на 100/50 .Не зная дали в БГ го има,но сьс сигурност помага.
Просто искам да допьлня,4е серевента,този сьс лилавия цвят,оранжевия и те са добри ,но това е наистина много добро.
Абе дано,никой не се разболява от тази болест-страшна е.




Тема Re: Астмата -лечение?нови [re: doktorka]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано24.02.03 13:20



Благодаря за изчерпателният отговор.
Значи да уточня -откриха какво ме мъчи и защо толкова на често и лесно правя бронхити- имам бронхиална астма. Но май не било толкова страшно-било начална форма.
Точно този Pulmicort ми изписаха и Ventolin -инхалера, но него само в случай на пристъп.
Но не ми казаха докога така. Или винаги. Нищо не знам. Не са много подробни.




Тема Re: Астмата -лечение?нови [re: Dino]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано24.02.03 13:45



както писах и по-горе -аз имам този проблем. Аз нищо не мога да предложа.
Можеш да ми оставиш бележка- ще ми бъде интересно да разкажеш или да ми пратиш mail (вж. профила ми).




Тема zа ле4ениетонови [re: acтмaти4ka]  
Автордezиpe (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 18:35



zдравейте вси4ки.Слу4айно се zа4етох и искам да ви предложа не6то , с което се е иzлекувала една англииска журналистка.Тя е страдала далги години от астма и тай като традиzионната медиzина не й е помогнала ,zапо4нала да пробва народни реzепти.Не zнама дали на някои от вас 6те помогне ,но според мен няма и да навреди. Пак и реzептата е беzкраино проста.
2седмиzи се спи сас сварена глава лук под ми6ниzите.
За справка вапросната журналистка се каzва Мери Бейт и е написала книга zа това как са се лекували хората в миналото.Мисля,4е книгата се каzва6е По следите на лековете,ама не zнам дали я има на балгарски.бадете zдрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.