Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 25.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Алергии към различни хранинови  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано21.11.02 23:10



Имам приятелка която има много странна алергия към някои храни. Особено шоколад. Също казва че не може да яде домати и краставици, тъй като били пълни с нитрати. Та известно време след като яде нещо такова й се появяват разни обриви по лицето и раменете. Не знам подробности де...просто това съм забелязал. Не знам и дали в тоя клуб му е мястото на това, ама все пак ако някой знае нещо...хапчета или знам ли кво...да каже




Тема Re: Алергии към различни хранинови [re: Jacket]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 17:48



ima edna qudesna kniga na naturopatik doctor Skye Weintraub= Allergies and holistic healing. Opitai se da i ia nabavish i prevedesh(ot angliiski)

good luck



Тема Re: Алергии към различни хранинови [re: Kalina]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано23.11.02 00:25



Мерси, ще потърся




Тема Re: Алергии към различни хранинови [re: Jacket]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано23.11.02 15:29



Az imam po4ti su6tiq problem (oba4e pri men obrivite sa po tsqloto tqlo).
Lekarkata mi izpisa claritin i dosta mi pomogna, oba4e nai-dobre e priqtelkata ti da si napravi izsledvaniq ot kakvo to4no e alergiqta i.



Тема Re: Алергии към различни хранинови [re: someone]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 02:51



sega kato proqetoh vtori pwt swobstenieto ti, reshi da ti napisha oste nesto. Pri alergiata kwm shokolad, ste triabva da prosledi dali ima alergia kwm mleqnite produkti swsto- krave mliako, maslo i t.n. Nai dobriat naqin da se razbere kwm kakvi hrani ima alergia, e da izpolzva sistemata na eleminaciata na edna hrana za edna sedmica, sled tova druga i t. n. dokato ustanovi koi hrani i davat alergia. Alergiite riadko se lekuvat, triabva da izbqgva alergentite- hranite ili ot kakvoto e alergiqna. Az swm alergiqna kwm zahar swsto, swsto i oriz. Sladko ne moga da iam, zastoto gwrloto mi se poduva, no moga da iam qeren shokolad, koito ne swdwrja goliamo koliqestvo zahar. Proiavi razbirane kwm priatelkata si. Alergiata ne oznaqava qe ne haresvame nesto, a qe organizama ni se razboliava ot nego.

good luck



Тема Re: Алергии към различни храни [re: someone]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано26.11.02 22:45



ами тоя кларитин пише, че е за сезонни алергии...




Тема Re: Алергии към различни хранинови [re: someone]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 03:04



Claritina e antihistamin i namaliava inflamaciata na organite ot alergiqnata reakcia a swsto taka normalizira adrenalina v tialoto. Tvoiata priatelka triabva da ima vinagi pod rwka antihistamin, claritin, benadryl ili kakwvto i da e drug.
Kakva e reakciata pri neia samo v obrivi, kojni reakcii li praavi ili se zadushava ot poglwstaneto na alergiqnata hrana?



Тема Re: Алергии към различни хранинови [re: Kalina]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано27.11.02 19:46



Само обриви получава. Не се задушава, но веднъж ми каза, че е повръщала след като е омела два шоколада...Личния и лекар и казал, че просто кожата и била чувствителна и й дал някакви мехлеми. Тя казва, че помагат донякъде, но миришат гадно...





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.