Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 30.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Въпрос към джипитата...нови  
Автор Haчko (филoфоб)
Публикувано12.07.02 22:21



...ако такива влизат тук.

Аз не съм ваш колега, но майка ми е. Обсъждаме с нея лайната, в които газят личните лекари и стигнахме до следната идея: след като пациентите имат права, записани по разни закони и правилници, и едно от въпросните права е да пожелаят смяна на личния си лекар (т.е - да се запишат при друг), защо не е в сила и обратното - лекарите имат право да отказват пациенти и да ги "изхвърлят" от списъците си. На путките от НЗОК тоя въпрос им прозвучал налудничаво, но си мисля, че далеч не е така.
Няма да обяснявам какви случки се случват на някои лекари заради немарливите им пациенти, които си въобразяват, че трябва да бъдат обслужени поне като членове на царската фамилия...

Понеже майка не е в час с "интернета", позволих си от нейно име да повдигна въпроса тук... с надеждата, че нещо може да се промени.

Вие какво ще кажете?

Медуметие - почивката между две метения.


Тема Re: Въпрос ...нови [re: Haчko]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано13.07.02 01:30



Кажи какво искаш да промениш ?
Аз на касата отдавна съм й хвхърлил мерака да я срина, ама все още се чудя дали да го направя, иначе технически не е проблем, с магия и по звездите можеш да ходиш



Тема Re: Въпрос към джипитата...нови [re: Haчko]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано13.07.02 13:01



Лекарят би трябвало да може да се отказва то някои пациенти, абсолютно съм съгласна. Особено в места където има голям избор на Джи-пита.

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Въпрос към джипитата...нови [re: Haчko]  
АвторCoфka (Нерегистриран)
Публикувано13.07.02 17:31



аз пък мисля, че всеки пациент трябва да има право да носи пушка при посещение при личния си лекар. Щото само така джипитата ще се научат да си гледат работата.



Тема Re: Въпрос към джипитата...нови [re: Coфka]  
Авторtita (Нерегистриран)
Публикувано13.07.02 20:44



absolutno ZA Pushka, ako triabva i gaubica da si nosi vseki pacient pri GP!!!!



Тема Re: Въпрос към джипитата...нови [re: Coфka]  
Автор Haчko (филoфоб)
Публикувано13.07.02 22:48



А може ли всеки пациент да си носи и пачка? Или да се научи да се държи възпитано? И да не звъни на пожар посред нощ, защото имал пъпка на гъза, която досега не бил забелязал?
И да не се обажда там, където не му е работата (в тази тема например)?
Мойто момиче, докато не се научиш да не поставяш всички под общ знаменател, няма да си в графата "нормални хора".

Междуметие - почивката между две метения.


Тема Re: Въпрос ...нови [re: Anuel]  
Автор Haчko (филoфоб)
Публикувано13.07.02 22:48



Доста тъпо изказване.
По него съдя, че си човек, който не ебава да се замисля много-много.
Аз все още вярвам, че някои неща могат да се оправят и без магия, за разлика от теб.

Междуметие - почивката между две метения.


Тема Re: Въпрос към джипитата...нови [re: Haчko]  
АвторZKsux (Нерегистриран)
Публикувано13.07.02 23:17



И здравната каса не струва и GP-тата да са мислили като са записвали по 4к пациенти.
Като си заговорихме за здравно осигоряване пресен случай с мен.
Получавам сърдечна криза през деня, кръвното ми бързо се повишава достига 180/120 и продължава. Лекарствата не действат аз вече не можех нито да се движа дори да си отварям устата, майка ми се шашна звъни на бърза помощ и ония най-спокойно почват да я разпитват и и казват да се обади на личната лекарка. На майка ми и се реве и им казва че положението е много сериозно аз не мога да се движа....ами съжаляваме нищо не можем да направим дори не звъняхме на личната защото пред кабинета и по това време е лудница и тя няма да си зареже пациентите за да дойде. Добре че някое от лекарствата - флурантрили, нифидипини, вече не помня какво друго вземах успя да го свали, че отидохме в ЧАСТЕН кабинет за да ми обърнат внимание.
Това е НЗОК и БП в БГ



Тема Re: Въпрос към джипитата...нови [re: Haчko]  
Авторalexa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.02 23:54



"Vseki pacient da se nauchi da si nosi PACHKA?!?!?Ili "da se durgi vuzpitano"?!?Znachi,koito ne nosi vuprosnata PACHKA,tryabva pone da se durgi VUZPITANO...aha-a-a-a...razbiram.Shte mu bude po bezbolezneno oprostena lipsata i.Ili shte bude ostaven na mira,bez lekarski ehidni podmjatania,posle prepraten v treta gluha,za da si pravi kakvoto iska s bolkata.Po izbor-moge da si umre,kakto si izbere.No zadulgitelno-umiraneto da stava kolkoto se moge po-vuzpitano i nestresirashto krehkata PACHKOLJUBIVA lekarska dusha.!Pravilno.Vsichki normalni hora sme na tova mnenie.Ostanalite sa nenormalni.Nali taka,D-re?



Тема Re: Въпрос към джипитата...нови [re: Haчko]  
Авторpacient (Нерегистриран)
Публикувано14.07.02 05:05



Това са пълни глупости. На който пациент не му се обърне достатъчно внимание ще си смени лекаря, накрая който лекар остане без пациенти ще си остане без работа. На този принцип си работи НЗОК. Какво има да се променя?То остана и лекарите да почнат да си харесват пациентите ЕГАТИ наглостта!!!!
Аз никога няма да накрам GP-то да ми да дойде тука ако не е нещо много сериозно пък ако е нещо много сериозно за къв дявол ми е общопрактикуващ доктор. Основно работата им се свежда до даване на направления и писане на рецепти и събиране по левче - малко ама сигурно "абонамент".
Не забравяй, това е държавна работа и не си придавай чак такива важности. Като майка ти е толкова отворена що не работи на частно???? Дали щото знае колко пациенти ще има. Всяко GP си има 3-4хил пациента сигурни и им прибира левчето пък той пациента ще не ще все някога опира до него. На частно обаче лекаря трябва да се доказва постоянно за да взима 20лв че и повече за преглед и не на всеки ще му е пълен графика.
Тъй че стига са се ревали, че да не взмеме да изревем всички заедно.
Тръгнал един да събира по 1лв за безплатните здравни книжки и при положение че има 4 хил пациента ето ги 4 бонки чисто в джоба.
Друг докато си чаках за прегледа от съседната стая се разкрещя щото жената, която чакала повече от час за медеицинско на дъщеря си попита най-кротко ще може ли да стане скоро.
За тва ли да ви уважаваме? И това са само дребни неща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.