Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:06 28.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Кокоши тръннови  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано05.06.02 15:46



Появи ми се един кокоши трън на стъпалото. И сега не знам какво да го правя. Много ме боли почти не мога да ходя. Малко е подут и твърд. От какво се появява всъщност и каква е процедурата за премахване? Моля да ме ориентирате, че не мога да ходя. МОже ли да изчезне от самосебе си?
Мерси

Omnia vincit amor


Тема Re: Кокоши тръннови [re: Лyничka]  
Авторkrisi (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 16:38



az si mahnah moite s prahan -durvesna guba zapalvash ia , tia tlee samo i gorish mazola malko po malko dokato turpish na bolka
i taka sled vreme shte se oroni sam.
inache predi prahana( a toi e ot receptite na Vanga) SA MI GI GORILI S TECHEN AZOT _ golemi bolki s kratkotraen efect



Тема Reнови [re: Лyничka]  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано05.06.02 18:30



И аз имам същия проблем, но не на стъпалото, а на ръцете.
Ходих при един лекар, и ми ги издълба. Появиха се други, на ново място.
Ходих при втори лекар, изгори ми ги с течен азот. Появиха се наново! Горяха ми ги повторно, и ето че сега пак се появиха! Няма лесно отърване от тези коварни трънчета явно. Иначе съм чувала за най-различни бабини рецепти, една от които е мазане със сок от смокиня. А наскоро дочух и рецепта със лимонтузу, и смятам сега след изпитите да пробвам и това.
Успех и на теб!



Тема Re: Reнови [re: CharmingW]  
АвторJust a girl (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 20:34



А може ли да кажеш каква е тази рецепта с лимонтузу?



Тема Re: Кокоши тръннови [re: krisi]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано05.06.02 21:05



А това нещо от къде се купува? От аптека, или от къде? И колко струва горе-долу. Поне да не ме болеше, че да мога да ходя

Omnia vincit amor


Тема разбира се!:)нови [re: Just a girl]  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано06.06.02 10:06



Най-добре е процедурата да се направи след баня, тогава когато мястото е омекнало след топлия душ. "Разчовърква" се трънчето и се слагат няколко зрънца лимонтузу на болното място, след това се обвива раничката с нещо, може и с лепенка за да не падне лимонтузуто. Колкото повече постои така, по-добре.
Пак казвам, аз лично не съм го пробвала, но съм чувала няколко човека така да си лекуват трънчетата, без да се появяват отново досадните ранички.
Успех!



Тема Re: Кокоши тръннови [re: Лyничka]  
Авторblabbermouth (Нерегистриран)
Публикувано06.06.02 14:53



Аз не знам какво е казала Ванга, но според мен, най-добре ще постъпиш, ако си купиш лепенки от аптеката - има специални за тази цел.
Иначе, доколкото знам, със сок от току-що откъснато листо от смокиня, се лекува брадавица - това ми се струва различно от кокоши трън, но аз не съм специалист, така че нищо чудно да е пенкилер.

Успех!



Тема Re: Кокоши тръннови [re: Лyничka]  
Авторdr Jo (Нерегистриран)
Публикувано06.06.02 19:36



Привет на всички !
Завърших медицина преди време,и научих много неща....включително и начини за лекуване на кокоши трън..... обаче това което научих е че пра дядо ми е знаел да лекува по добре тръните-кокоши без да е учил медицина.
Това става с една билка дето незнам как се казва но като я видя я познавам.Само тя ме отърва от трънчето на кракът ми... нито течен азот ... нито нищо...
Съжалявам но не й знам името.Развъдил съм си я в двора на къщата ми и който има нужда му помагам.
Дано да си решила вече проблема си но ако се закучи съм готов да помогна....



Тема Re: Кокоши тръннови [re: dr Jo]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано07.06.02 02:50



..pdam ot smyh..da ne se kazvash pensil?


kolkoto do kokoshi trun..toi e virus i koito go ima..moze naistina da mu izleze vtori , treti...

proveret v aptekata purvo, vizte GP



Тема т.нар. ДжиПинови [re: r]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано07.06.02 08:49



Да ходих и при него. Каза ми може да ти помогне течният азот, ама не е много сигурно. И ми каза, нямаш ли някоя баба да питаш? И ми каза, че не е болка за умиране. И аз си излезнах. Много й е на нея до моя кокоши трън, който вече ми скапва лятното настроение, защото не мога да отида едни сандали да си купя, защото ме боли проклетото трънче.

Omnia vincit amor



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.