Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:17 01.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ядрено Магнитен Резонанс в София - СПЕШНОнови  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 16:57



Знаете ли къде в София има ЯМГ който може да поеме тежък човек - 130кг
Тук могат само до 125кг а е спешно. Чух нещо за правителствена болница но там не знам как може да се влезе а и цените сигурно са кошмарни.
Ще съм много благодарен на информация за:
- цени в правителствена и телефони пак там
- други места където има ЯМГ не само в София. Предплагам че има и в Пловдив и Варна.
Има възможност утре да ми правят скенер(ако си платя защото през касата ше стане мнооого бавно). Посъветвайте ме да изчакам ли дали ще намеря ЯМГ или да отивам на скенер. Трябва да се изследва надбъбречна и хипофиза.

Благодаря много



Тема Re: Ядрено Магнитен Резонанс в София - СПЕШНОнови [re: TT]  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 17:17



ЯМР има в Медицинска академия (Александровкса болница), аз лично там си правих снимка, ама не знам до колко килограма побира. Цената е 250 лв, ако си с направление от здравната каса доста се чака - около месец, зависи как са им свободни часовете.

Доколкото знамам има и във Военно-медицинска академия.



Тема Re: do TT...нови [re: Aлekc]  
Автор gracioznata (umnica hubavica)
Публикувано09.04.02 18:01



S risk da stana dosadnan za kakvo sa ti tezi izsledvaniq?
Kakvo na hipofizata? Povi6en Prolaktin li? S kakvi stoinosti e pri izsledvaneto?

"Rolling stones gather no moss !!!"


Тема Re: Ядрено Магнитен Резонанс в София - СПЕШНОнови [re: Aлekc]  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 18:03



Благодаря, ще можеш ли да ми дадеш някакви телефони за да им звънна още сега.
В правителствена са казали, че може чак на 30април и е само 200лв което много ме учуди. Те пък се учудили от ограничението в теглото и са казали, че може да има проблем само дали ще влезе главата (толкова ли е тясно).



Тема Re: do TT...нови [re: gracioznata]  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 18:17



Дори не е изследван сега. През 94 (бил съм на 13 тогава) ми е правен последно и е бил 186.
Имам високо кръвно и виене на свят придружено с мощни вълни от главата. Започна да ми изстръпва дясната половина от тялото, глава, ръка,крак. Дясната половина на лицето ми става някак си отпусната. Днес отново ми стана така и почнах да се притеснявам да не направя инсулт или нещо подобно.
Това ми го предписа кардиолога заедно с очни дъна, кръвна захар и хормони които трябвало да се изследват само ако има открито нещо на ЯМР или скенер. Каза ми че скенер трябва да се прави в краен случай.
А аз също искам да се направи ЯМР защото дълго имах (а и още има но се мъча да го подтискам) тик с мърдане на главата много рязко назад. С него направих нещо но не знам какво.



Тема пояснениенови [re: TT]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано09.04.02 19:40



Ограничението за теглото е от значение, не само доколко ще влезе дадено тяло през гентрито / дупката/ , но най-вече за това, дали специалната маса, на която ляга пациента, и която се движи напред-назад е в състояние да понесе тази тежест и да я предвижи. Ограниченията се налагат от самите технически спецификации на апаратите. И то е логично - защото поправката на такава маса никак не е евтина.
Доколкото си спомням за КТ-скенера във Варна ограничението беше 150кг.
Но за МЯР - не знам... А бе, то персонала , ще измисли да приспособи нещо на място, стува ми се, особено ако става дума само за главата.
Не можах обаче да разбера - пациента мъж или жена е.../ пролактина е женски хормон, но от постинга пък друго се подразбира.../
При всички случаи е по-добре да се направи Магнитно ядрен вместо КТ, щом се касае за тези жлези. Но хормоналните изследвания са не по-малко решаващи за диагнозата.
Как е мастния профил / холестерол, треглицериди/?

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: do TT...нови [re: TT]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано09.04.02 19:47



napravi skener purvo..Po-lesno shte e i ako ima neshto znachitelno nenormalno shte se vidi na skenera.
I otidi na nevrolog.Kude si? V koi grad?
Ako e mnogo vajno da se napravi MRI-shte napraviat dori i da si 5 kila otgore....
Otidi na nevrolog...



Тема Re: Ядрено Магнитен Резонанс в София - СПЕШНОнови [re: TT]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано09.04.02 20:01



o da,tiasno e..i te hvashta klaustrofobia.Pone men me hvana..zatova stiskash ochi i ne mislish...



Тема Re: do TT... [re: doktorka]  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 20:16



W Burgas sym. Skoro na edna poznata i prawiha pyrwo skener i otkriha tumor a posle kato naprawiha IMR nqmalo nishto.
Ne znam, edna ot pi4inite e finansowa. Ako naprawq skener utre shte mi izleze kym 200lw a posle ako otida da prawq IMR i toj shte mi izleze kym 500lw. Stawa mnogo a towa nqma da sa edinstwenite mi razhodi.
Az sym mnogo obyrkan. Wseki koito pitam kazwa neshto razli4no.
Edna doktorka kaza 4e w Bylgariq imalo samo 3 IMR - 2 w Sofiq i edin w Bs no ne mi se wqrwa. Maj trqbwa da spra da tyrsq i da si prawq skenera. S Varna shteshe da mi stane naj-lesno zashtoto 6 chasa do Sofiq shte me pobyrkat trqbwa da gyltam hap4eta s shepi.
Za tiq 5kg nqma da se syglasqt i go kazaha mnogo qsno. Predi wreme se e razwalil i firmata koqto go e poprawila e kazala da ne ka4wat nishto powe4e ot 120 zashtoto nqma da im go oprawqt.



Тема Re: пояснениенови [re: Mama Netty]  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 20:22



E qwno w Prawitelstwena sa se sprawili s toq problem...nali znaesh kolko leki sa horata koito hodqt tam.
A prolaktina kak shte e venski hormon...venski ne beshe li pro***teron ili neshto takowa.
Shtom si ot Varna trqbwa da znaesh dali pone ima IMR i w koq bonica e (shte ti byda mnogo blagodaren ako mi kavesh).
Holesterol ne sym prawil. Utre shte otida do nqkoq ot 4astnite kliniki da si naprawq wsi4ko.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.