Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 19.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема линфо моноклеозанови  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано17.03.02 20:17



Някой може ли, да ми даде повече инфо за това заболяване?



Тема Re: линфо моноклеозанови [re: MУTPA]  
Авторд-p H (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 10:33



Това е вирусно заболяване .Причинителят е вирусът на Ебщайн Бар.Протича с увеличени лимфни възли ,ангина и увеличени черен дроб и слезка.Лекува се с вливания и хепатопротектори и витаминна терапия,при по тежки случаи се включват кортикостероиди и антибиотик.Не се включват антибиотици от пеницилиновата група,защото те дават специфичен обрив .



Тема Re: линфо моноклеозанови [re: д-p H]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано18.03.02 10:56



Докторе, много благодаря за отговора.

Проблемът е, че синът ми има тази диагноза, но не са му предписали никакви лекарства. Това ми се струва много странно. За съжаление, в момента съм далеч и не мога да говоря с лекуващия лекар. За това те моля, да ми дадеш още инфо. Как протича болестта, как действат лекарствата, колко време, странични ефекти и въобще по-важните неща.

Жив и здрав



Тема Re: линфо моноклеозанови [re: MУTPA]  
Авторd-r N (Нерегистриран)
Публикувано19.03.02 15:38



Po chesto boleduvat mom4enca,naistina.Predava se virusa po vuzdu6no kapkov put.Niama specifi4no le4enie ,toest sre6tu samia virus.Davat se patogeneti4ni sredstva,toest takiva koito vliiaat vurhu simptomite,a ne vurhu pri4inata.Ako sa ostavili sina ti bez le4enie,moje da sa re6ili,4e e leka forma,no po princip se lekuva v stacionar.



Тема Re: линфо моноклеоза [re: MУTPA]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано20.03.02 14:39



Не съм медицинско лице, но брат ми изкара тази болест. Лежа петнадесетина дни в болница, изкара я доста тежко с температура и силни болки в гърлото, Подути му бяха и вси4ки лимфни възли. Лекуваха го с антибиотици и дълго време спазваше диета. Не консумираше неща като пържено, щоколад, мазно месо, подправки.....т.е. такива храни, които затрудняват 4ерния дроб. Направиха му и доста изследвания на кръвта. Общо взето кофти болест. Учудва ме, че не лекуват детето....може би както казва доктора е някаква лека форма. За успокоение мога да ти кажа, 4е се изгражда имунитет и пове4е от един път не можеш да се заразиш /ако това е утеха/. Според мен се консултирайте и с друг доктор. И дано скоро се оправи детенцето.





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.