Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 17.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лимфаденитнови  
Автор Бeзcъннa (светулка)
Публикувано25.10.01 06:51



Дано съм дошла на вярното място, привет!

Утре ще давам кръв за изследване, но не ми се чака, а изражението на лекарката ми никак не беше оптимистично. Може да е било за друго, но сега нямам търпение да разбера за какво става въпрос. Думата я чувам за пръв път, така че бихте ли ми казали какво е това лимфаденит? Аз и лошите неща обичам да знам, така че да не ме пощадите случайно!




Тема Re: Лимфаденитнови [re: Бeзcъннa]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано25.10.01 17:57



Увеличение на лимфните възли.
Най-типичния случай - е увеличение на надключичните /и изобщо на шийните/ възли. Други "любими" места са подмишечните ямки и ингвиналните гънки. За да е увелечен възелът трябва да е с диаметър поне над15мм. За по-сигурно -20мм.
А лошият поглед на лекарката го разбирам - твърде много и лоши диагнози могат да се скрият зад този симптом. Дай подробности!

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Лимфаденитнови [re: Mama Netty]  
Автор Бeзcъннa (светулка)
Публикувано25.10.01 23:14



Значи - което видя лекарката ми, е в гънката над бедрото, още е там, но спря да ме боли. А от вчера си имам такъв възел и зад едното ухо, вече е 2см. Боли постоянно, уф!

Има ли такова нещо като "запушване на мастни жлези"? Преди 7-8 години след уж безобидна бучка си ходих доста време с дупка на гърба и всичко, което поне малко прилича на тоя случай, ме притеснява.

Да не те занимавам излишно сега, по-добре утре следобед като ми излязат резултатите, да ти напиша има ли нещо.

Благодаря!



Тема Ясно!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано26.10.01 23:07



Това, че те болят е добър признак - показва, че най-вероятно лимфаденита е свързан с инфекция. Имаш ли температура, някакви обриви или други болки по тялото?

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Ясно!нови [re: Mama Netty]  
Автор Бeзcъннa (светулка)
Публикувано27.10.01 00:13



Не можах по-рано да напиша, май ще живея!

На бегло четене по телефон казаха, че резултатите ми не са като за лимфаденит. Имаш ли нещо против да ти напиша бележка?



Тема Re: Ясно!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано27.10.01 00:21



О. К. Че ако не е лимфаденит - странно какво ще е това 2см. -ово нещо, дето боли...Някоя подробност ми се изплъзва...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Ясно!нови [re: Mama Netty]  
Автор Бeзcъннa (светулка)
Публикувано27.10.01 01:26



Ти да не мислиш, че аз знам?
Надявам се, е ясно, че питах за заболяването само за да науча какво представлява, не разчитам да разбереш какво става. Знам къде е поликлиниката ми. Real.



Тема Значи -нови [re: Mama Netty]  
Автор Бeзcъннa (светулка)
Публикувано28.10.01 15:56



увеличените ми лимфни възли били в резултат на някаква вторична инфекция. "Някаква"!? Аз нали ползвам за личен лекар педиатъра на дъщеря ми... та отидох при друг. Сега съм на ципрофлоксацин. За това нещо зад ухото ще ходя на хирург, за да го отвори (евентуално) и да вземе проба - последния път (с онова, което споменах, че беше на гърба ми) ми казаха да изследвам следващото, ако се появи, защото тогава така и не се разбра какво е точно.

С другите болежки ще се занимавам друг път.

Поздрави!



Тема Re: Значи -нови [re: Бeзcъннa]  
Автор mirage (постоянни)
Публикувано28.10.01 18:31



добра информация можеш да получиш от този саит

http://www.aafp.org/afp/981015ap/ferrer.html

непременно намери начин да си го преведеш



Тема Re: Значи -нови [re: mirage]  
Автор Бeзcъннa (светулка)
Публикувано29.10.01 03:35



Превеждам си аз и думата "биопсия" не ме притесняваше особено, докато не стигнах до "рак" и "злокачествено"... На какъв лекар се ходи за такива неща?

Май да не бях питала, че сега време и за доктори ще ми трябва...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.