Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 03.06.24 
Кучета
   >> Доберман
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Доберманите - ловци на мишки?нови  
АвторДorи (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 16:36



Привет на всички! Не мога да се отърва от един проблем: Големият ми доберман е луд по мишките и когато го разхождам из полето се забива на някоя дупка, започва да копае и "оглушава" за моите повиквания. Аз продължавам разходката сама, а той не идва докато не открие мишката. Налага се да го разхождам вързан. Лошото е, че малката му дъщеря копира всичко от него - вече и тя копае дупки. Малката все още ме следва. По-често се случва той да копае, а тя да ги улавя като изскачат отстрани. Как да ги отуча от този вреден навик? Имате ли идеи? За съжаление нямам много време да се занимавам с възпитание и двамата са големи диваци!



Тема Re: Доберманите - ловци на мишки?нови [re: Дorи]  
Автор CherepahaМодератор ()
Публикувано13.01.03 17:18



Това "оглушаване" е кофти. Без значение с какво се занимава песа ....



Тема Re: Доберманите - ловци на мишки?нови [re: Cherepaha]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано13.01.03 22:22



добра констатация. звучи като умен съвет. браво. да се у заядливеца!

...животът е занаЯтие самотно...


Тема Re: Доберманите - ловци на мишки?нови [re: Дorи]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано13.01.03 22:24



колко даваш да ти отуча стоките да мишкуват?

...животът е занаЯтие самотно...


Тема Re: Доберманите - ловци на мишки?нови [re: @PORlL]  
Автор CherepahaМодератор ()
Публикувано14.01.03 09:46



Муахахахахахахаха. Изрод. Колегите ме гледат тъпо, що се хиля като идиот.... Абе имаш попадения, признава ти се .....



Тема Re: Доберманите - ловци на мишки?нови [re: Дorи]  
Автор Гpaxчe (дзън-дзън)
Публикувано20.01.03 10:49



здравей Доги ... радвам се да те видя,
като за първо време - преставаш да ги водиш там където има дупки на мишки, това е най-лесното решение.
другото за което се сещам е да му отвлечеш вниманието с друго, с игра -някаква търкаляща се играчка може да замести мишката.

мисля да ти се обадя днес или утре, отдавна не сме си говорили...

грахче под снега се гуши а пък дяволите пушат
сякаш ангелите бели са им го ...


Тема Re: Доберманите - ловци на мишки?нови [re: Дorи]  
Авторdog lover (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 08:56



moyat sushto e taka.obicha da lovuva vsichko.



Тема Re: Доберманите - ловци на мишки? [re: dog lover]  
Авторdogi (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 16:40



Големият ми доберман съм го научила да не напада птици. С котките съм имала няколко успешни опита да го отуча да ги гони, но вече съм занемарила упражненията. Имаше време, когато при команда "НЕ!" спираше да преследва котката и се връщаше...
Към Порила: Не давам на никого да обучава кучетата ми!



Тема Re: Доберманите - ловци на мишки и таралежи?нови [re: dogi]  
Автор Mad_Max (непознат )
Публикувано05.07.05 12:04



Moito divane e na godina i dva meseca i mu e golqm kef da kopae! vednaj nameri mi6ka i s bqsna skorost izfucha pokrai men gordo vdignal glava ( da se izfuka - toi mnogo obicha ) za shtastie go nastignah i mu q vzeh... dori i da kopae, chuva kato go vikam i se vryshta! може би проблема е времето което прекарвате заедно... аз съм постоянно с него - ИМАМ ПРЕДВИД ВСЕКИ ЕДИН МИГ, КОЙТО ОТКРАДНА! И хайде мишките - МИШКИ, ама моят е луд по ТАРАЛЕЖИ! Отиваме в гората и по някое време ГАЗЕТО се връща с окървавена уста, в устата му таралеж, а той - горд със себе си. И не мога да го накарам да пусне таралежа. С него се прибираме вкъщи и чак тогава като го остави, за да си хапне го вземам и ходя да го връщам там, където сме го намерили... Ето ни на что не похожа!!! Наскоро си взех и кускумриики - ГОЛЯМ ИНТЕРЕС! Ходи при тях, лае ги закачливо, подканва ги да играят, голяма е скица... И не ми дава аз да ходя при тях - РЕВНУВА, диването... много смях с него...



Тема Re: Доберманите - ловци на мишки и таралежи?нови [re: Mad_Max]  
Автор @MORlL (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано11.07.05 15:25



кускумрийки???


DUM SPIRO OTPORIL



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.