Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 21.05.24 
Кучета
   >> Доберман
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Проблем №3 - С какво да се храним?  
Автор JON_3_VOLTA (VOYAGE)
Публикувано13.01.03 20:54



"Проблем №3 - С какво да се храним?

Разбира се най-лесно е с Педигри Пал Джуниър, но това е удоволствие за най-финансово обезпечените от нас. За останалите рецептата се нарича БУЛАМАЧ, или поне на вас това ще ви изглежда така. Можете спокойно цял живот да храните кучето си с това и то ще бъде много доволно. Един възможен вариант. Купувате кокали, сварявате ги с повечко вода, нарежете вътре и каквито имате зеленчуци. Накиснете после хляб, забъркайте малко от готова кучешка консерва или гранулки суха храна. Ако имате останало нещо готвено сложете и него там, но ако не е силно подправено или люто /подправките са вредни за обонянието на кучето/. На малкото куче поне веднъж дневно правете млечна кухня – попарка, слагайте и по едно яйце на ден. При малкото куче сместа трябва да бъде хомогенна, дава се леко затоплена три-четири пъти дневно. За вече порасналото куче можете да изберете един “кокален” ден, в който да му се дават само кокали. Това определено ще внесе разнообразие в менюто, ще се хареса, пък и има медицинска полза – тъй като кокалите втвърдяват изпражненията, при изхождане кучето от напъна ще изчиства частично и аналните си жлези.

На малките кучета също се дават кокали и то по-големи. Малките са опасни, защото малкия сладур има голям шанс да се задави с тях. Пилешките кокали, по-точно тези от бутчетата изобщо ги забравете – това са тръбни кокали, които нямат хранителна стойност и са много остри и се забиват в хранопровода.

Какво правим, ако нашето куче няма насита. В никакъв случай не му угаждайте – ще развие “вълчи корем” и ще яде докато започне да повръща и после пак. Това е болестно състояние и е много вредно за кучето. Давайте определеното количество в определеното време и никакви допълнителни дажби! Нали не искате да имате вместо доберман плондир на четири клечки? Ако пък сме ужасно злояди и паничката ни е почти недокосната – никакви компромиси. Ще стои така докато малкия не изгладнее достатъчно и не си изяде даденото, защото ако отстъпите като порасне ще ви изяде и ушите.

Можем да разберем дали храним кученцето добре следейки изпражненията му:

като са светли и меки давате прекалено много хляб

ако са тъмни до черни, получава твърде много месо

ако са бели и трошливи – кокалите му са в повече

ако са кафяви и нормално оформени – значи се храни добре и правилно"

Tova koeto pi6e tuk sa palni gluposti.Nikoga ne si hranete ku4eto kakto e opisano tuk.Gorkomu na ku4eto i na negoviq stopanin, i dobre do6li pari za 4i4o doktor. Rqdko se sre6tat 4ak takiva biseri.
Vsekoi moje da gi pro4ete na





Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: JON_3_VOLTA]  
Автор CherepahaМодератор ()
Публикувано14.01.03 09:54



Как да разбере човек къде е истината. Суха храна викат някой... Дано да са прави. Така ми е най-лесно на мен. В момента сме само на суха храна и рагу чат-пат. Обаче в магазина от който пазарувам, ме убеждаваха, че сухата храна била абсолютен фураж и била вредна за бъбреците, че във разните бели дробове, шийки и т.н гадорийки имало много повече витамини. Ебаси. Къде е истината.... В сухата храна сигурно има всичко необходимо, ама в коя точно. Купувам Педигрий или Фрискас. Има ли по-добра и ако има къде се продава?

Редактирано от Cherepaha на 14.01.03 09:57.



Тема некомпетентно, но от опит...нови [re: Cherepaha]  
Автор lQ (predator)
Публикувано14.01.03 17:30



със сигурност мога да кажа само за шийките.
имах случай с познато хъски, което го хранеха само със шийки и фенери в продължение на 6 години. разви страхотни стомашни проблеми заради дребните прешленчета и ребра на кокошките, които дразнели лигавицата на стомаха и червата.

доколкото знам и сухата храна не е особено добра за кучетата. повечето марки суха храна на сравнително достъпни цени се правели от соя и пшенични култури, а не съм чувала вълците и дивите кучета да пасат соя... много хвалят Eukanuba, но е адски скъпа. имам познати кучета, които се хранят само с нея - изглеждат страхотно, козината им е мека, а зъбите чисти. какво пък - казват, че скъпото излизало евтино... във всеки случай, готовите храни (скъпите готови храни) са направени така че да няма нужда от добавки - а когато се дават различни варени меса трябва винаги да се добавят витамини.

аз храня моите кучета с различни видове варено месо и слагам витамини SA37. когато нямам време да им сваря месо купувам суха храна, но те естествено се кумят. бяхме спечелили веднъж една кутия Eukanuba - нея я опоскаха за 0 време, но нямам възможност да купувам толкова скъпа храна.

най-много от всичко обичат черен дроб, но с него сме много внимателни, защото ако се даде прекалено много се продрискват, при това с рядки черни лайна. много си падат по човешка кухня, но никога не им давам, освен когато останат овесени ядки от закуска.

никога не обръщай гръб на хищник...


Тема Re: некомпетентно, но от опит...нови [re: lQ]  
Автор CherepahaМодератор ()
Публикувано14.01.03 18:00



Я ме светни нещо за SA37. И аз мойта я захранвам с тези витамини, ама не ми е ясна точната доза. На опаковката пише нещо много неясно за 10 кг маса. Какъв е порциона, по колко се дава?

PS: От черния дроб мойта поврща здраво

Редактирано от Cherepaha на 14.01.03 18:02.



Тема Re: SA37нови [re: Cherepaha]  
Автор lQ (predator)
Публикувано14.01.03 18:04



пише 1/4 лъжица на 10 кила, но това ми се струва доста относително.
понеже и аз се притеснявам от хипервитаминоза им давам от понеделник до петък, а в събота и неделя си почиват.
досега не съм имала проблеми с тези витамини, а ги ползвам откак почнаха да ги внасят.

никога не обръщай гръб на хищник...


Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: Cherepaha]  
Автор JON_3_VOLTA (VOYAGE)
Публикувано14.01.03 18:51



Aami "Istinta e nqkade tam."- kakto kazvaha v dosietata X.
Kato sa ti ubejdavali v mazin "че сухата храна била абсолютен фураж" izob6to ne sa te izlagli. Tova si e koncentriran foraj. Prosto v tova opisanie koeto be6e napraveno za hraneto na ku4eto v tozi sait e napravo absurdno. Suhata hrana naistina e nai-dobriq variat. Vqrnoe 4e po hubavite hrani sa po skapi, no vposledstie ti izliza po evtino za6toto ne dava6 pari za doktor. Az sa6to hranq moite ku4eta s suha hrana i mislq 4e tova e nai-dobriq varian, no razbirase ne i edinstven.Primerno IQ edal drug varian za hrane koito sa6to ne e lo6. Ama tva s vareneto na kokali i 6iiki si e natarvo anti hranene. Ai primera da se varqt zelen4ucite- ne e nujno ku4eto go qde i v surov vid. Ei to mai be6e i po polezno .
Prosto samo iskah da otbeleja 4e nemoje v saita na klub doberman da davat takiva saveti. I nali tofa e forum i na kinolojki klub Doberman, ta si kazah da otbeleja 4e tova si palna glupost(napisanoto za hraneto na ku4e), za6to vij nqkoi se e podlagal
Ami tva e za sega.



Тема проблем ви е незарасналата фунтанела!нови [re: JON_3_VOLTA]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано14.01.03 21:05



ако искате да имате пършив и зле изглеждащ пес хранете точно по описания от малоумниците в онзи сайт начин. баси кви неша стават все още. за сведение на лаици и идеоти: гранулираните храни са ПЪЛНОЦЕННИ храни а не някакви фуражи. айре. изнервихте ме сички баси и новобранската му работа.

...животът е занаЯтие самотно...


Тема Re: проблем ви е незарасналата фунтанела!нови [re: @PORlL]  
Автор JON_3_VOLTA (VOYAGE)
Публикувано14.01.03 21:13



HA ti znae6 li kakvo ozna4ava furaj bre.
Q vzemi da pro4ete6. Kakvo si misli6 4e e granuliranata hranata bre. A? A ili ti si misli6 4e furaja e ne6to gadno. haaaaaaaaaaaaaaaa



Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: JON_3_VOLTA]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано16.01.03 20:19



зависи какви зеленчуци се дават на кучето-ако са домати/без семките/,краставици-може и сурови,но морковите,например трябва да се бланшират.Кучешката храносмилателна сиситема определено не е пригодена за растителна храна.Кучетата "пасат" трева само когато искат да си прочистят стомаха,да си видял диво куче или вьлк да ядат зеленчуци?
Сега така и не разбрах-според вас кокали вьобще не трябва да се дават,така ли?



Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: golden]  
Автор JON_3_VOLTA (VOYAGE)
Публикувано16.01.03 21:38



да си видял диво куче или вьлк да ядат зеленчуци?
A tova ne6to v stomaha na "dive4a" kakvo misli6, 4e e? e ne sa zelen4uci, no e rastitelna hrana, taka, 4e ... ima6 o6te da 4ete6 i gleda6 film4eta za "divata priroda". . a za trevite, koito qdat - podbirat samo neotrovni rasteniq (instinkt, koito pri doma6nite ku4eta e iz4eznal) Tezi vsi4kite ne6ta deto gi pi6a a napisani i v naj-tankata knijka za jivotni
И за кокалите - небива основното меню да е от тях и разбира се не всички кокали са подходящи (птичите са най-опасни)



Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: JON_3_VOLTA]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано16.01.03 23:12



само че в стомаха на девеча тези вьпросни растения са преработени в някаква степане,надали стоят и чакат вьлкьт да ги изяде с пресни треви в стомаха!А по отношение на книжките и филмчетата -точно в тях се казва че зеленчуците,които са богати на целулоза не трябва да се дават сурови.Не казвам да се разварят,а да се БЛАНШИРАТ/ако ти пьк не знаеш този термин гледай малко кулинарни предавания/
Между другото не мисля,че ще ти е много трудно ако се понапьнеш и започнеш да пишеш на кирилица
Може да си обменим информация за полезни книжки и филмчета за "дижата природа"



Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: golden]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано17.01.03 10:07



аз па искам да си обменя с теб информация за *някаква степане* ... ако е удобно де. и да не забравя: мойте кучета категорично отказват да ядат доматите без семките...хихихи. абе вие двамата що не сте станали едни диетолози ай?

...животът е занаЯтие самотно...


Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: golden]  
Автор JON_3_VOLTA (VOYAGE)
Публикувано17.01.03 10:35



Moga samo da govorq na kilica



Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: @PORlL]  
Автор JON_3_VOLTA (VOYAGE)
Публикувано17.01.03 10:38



Da ne tarsi6 dietolozi a?Za teb ili za tvoite ku4eta. Za ku4etata moje da pomognem no za teb nqma spasenie.



Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: JON_3_VOLTA]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано17.01.03 14:14



на КИЛИЦА?

...животът е занаЯтие самотно...


Тема на жонкатанови [re: JON_3_VOLTA]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано17.01.03 14:13



оргинално. жон. тръволта. ти да не си танцор некой бе?

...животът е занаЯтие самотно...


Тема на спеца по фуражитенови [re: JON_3_VOLTA]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано17.01.03 14:20



фураж е онова дето ти шумоли из главата малкия. айре. цунки.

...животът е занаЯтие самотно...


Тема Re: на жонкатанови [re: @PORlL]  
Автор JON_3_VOLTA (VOYAGE)
Публикувано17.01.03 15:05



Ne, prosto misli za men kato tvoq ko6mar



Тема Re: на жонкатанови [re: JON_3_VOLTA]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано17.01.03 17:03



сън в лятна нощ само можеш да си ми ти новобранецо. айре.

...животът е занаЯтие самотно...


Тема Re: на жонкатанови [re: @PORlL]  
Автор JON_3_VOLTA (VOYAGE)
Публикувано17.01.03 18:44



Ha hem star hem letni hani6ta smen. DA ne si GEY bre



Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: JON_3_VOLTA]  
Автор Гpaxчe (дзън-дзън)
Публикувано20.01.03 10:28



виж, с гранулираната храна нещата са малко като с корнфлейките
адски са вкусни, много хранителни, пълни в витамини, но ако всеки ден те блъскат само с тях ще ти се доповръща много скоро ...
ако искаш все пак кучето ти да се храни с удоволствие, не го забатачвай в пълно еднообразие ... нека има истинска храна, да има да хапне бульонче, да хапне млечице, сиренце, истинско месце - разбира се сухата храна е важна и удобна, но съвсем не е толкова вкусна като "истинското" нещо.

пилешките кокали са опасно и подло нещо. Може да ги заместим например с телешки опашки. Значително по-добри са а цената име е напълно нормална.

грахче под снега се гуши а пък дяволите пушат
сякаш ангелите бели са им го ...


Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: Гpaxчe]  
Автор JON_3_VOLTA (VOYAGE)
Публикувано20.01.03 13:42



Q opitai primerno ROYAL CANIN(nesam siguren dali taka se izpisva6e)
No ne tova e nai-vajnoto vzemi preraboti malko statiqta, 4e 4ovek koito neznae moje lesno da se zabludi. V ne6tat koiti si napisal razbirase ima nqkoi verni raboti, no pak kazvam ako 4ovek neznae lesno moje da se podvede.



Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: JON_3_VOLTA]  
Автор Гpaxчe (дзън-дзън)
Публикувано20.01.03 16:27



да, прав си ... трябва да се пренапише защото текстът е съвременник на добермана ми. ще намеря време за това, но определено след като ми свърши сесията.

грахче под снега се гуши а пък дяволите пушат
сякаш ангелите бели са им го ...


Тема хо-хо-хонови [re: Гpaxчe]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано20.01.03 16:37



сиренце, а? ... нещо не се сещам как така СИРЕНЦЕТО стана ИСТИНСКОТО нещо...за всички които искат да имат здраво куче - не слушайте тази многознаеща жена щото за пътя към ада сигурно знАете вече...

...животът е занаЯтие самотно...

Редактирано от @PORlL на 20.01.03 16:38.



Тема Re: хо-хо-хонови [re: @PORlL]  
Автор JON_3_VOLTA (VOYAGE)
Публикувано20.01.03 18:58



Mnogo to4no i qsno kazano.



Тема Държите се сякаш току що сте опитомили вълка :)нови [re: JON_3_VOLTA]  
Автор Roheryn ()
Публикувано02.02.03 11:36



Всеки е донякъде прав :)
Почвам така, защото си представям какво може да се излее по мой адрес после :)

Като приближавате кучето толкова към вълка, защо не го храните със сурово месо? И от време на време му давайте и някое живо или поне с пълен стомах и черва, та да си набави и растителни вещества.

За толкова много векове, кучето е било хранено предимно с буламачи, т.е. останки от храната на човека. Вярно, че сега има цяла индустрия, която набива в главите на всички колко е хубаво да забравите всичко до сега и да го храните "съвременно". Излиза, че едва напоследък човека е започнал да гледа кучето истински :)

Сухите храни ги наричат пълноценни, защото вътре има всички съставки, които са сметнати за необходими. Но това се и просто чиста химия. При хората е същото - смятате ли, че е по-добре да пиете хапчета, отколкото да ядете плодове?

Гледах преди време едно от предаванията за животни, май "Любимци" беше, и там благонадежден чичко-ветеринар ми обясняваше, че трябва да си храня кучето само с гранулирани храни, щото иначе леле-мале. И за да не е голословен показа нагледно - ротвайлер с излкючително гадни зъби и немска овчарка със зъби-мечта. И бе обяснено за неразбралите, че ротвайлера е хранен с кокали и други такива самопроизволия, а овчарката - само с качествена храна, т.е. гранулирана (тече реклама отдолу на роял канин). Това, че овчарката беше младо куче е отделен въпрос :) И какво излиза? Вярвам оттогава, че никой от вас не е виждал куче, хранено "по домашно му", което да е останало със здрави съби след втората си година :)

Разбирате ли какво искам да кажа? 85 % от истерията с храненето е чиста реклама. Та нали ако не разбере народа, че това е единствената храна за кучатата му, цялата тази огромна индустрия какво ще прави?
Стар номер. Когато мокетите, като по-евтини, практични и без строго определен размер, заплашили сериозно производителите на килими, в пресата се появили статии като "Мокетите са канцерогенни? Учени започват изследвания.". Чиста лъжа, но имало ефект - индустрията била спасена, домакините панически искали да спасят бебчетата си и се втурнали да купуват килими.

Естествено, да го храниш само с кокали също не е работа.
А ако искате, хранете ги само с месо. И без това ще е по-евтино, отколкото да купувате скъпите храни. А ако не може да измислите как да му давате другите вещества, има много добавки, които не са на кой знае каква цена.

Не ме разбирайте погрешно, аз също давам суха храна. Но не защото е полезна, за разлика от другата :), а защото е по-удобно, иначе ми е трудно да им смогна.

Исках само да кажа (а то какво излезе :), че не бива да се вманиячаваме толкова. Света няма да свърши (нито кучето), ако дадете варени кокали/месо със зеленчуци и хляб. Не сте ли виждали разкошно изглеждащи кучета, хранени и по единия и по-другия начин?

Май е време да спра, а? :)



Тема Re: Държите се сякаш току що сте опитомили вълка :)нови [re: Roheryn]  
Автор JON 3 VOLTA (VOYAGE)
Публикувано02.02.03 12:04



Q vzemi pro4eti postingite otnovo i togava pak pi6.



Тема Ок, но...нови [re: JON 3 VOLTA]  
Автор Roheryn ()
Публикувано02.02.03 12:20



Кажи кой прави безсмислен моя :))))
Кажи кой точно да прочета 3-ти път.

Нямам нищо против да бъркам и ти да ми кажеш, че е така, ок?



Тема Re: Ок, но...нови [re: Roheryn]  
Автор JON 3 VOLTA (VOYAGE)
Публикувано02.02.03 13:14



"Като приближавате кучето толкова към вълка, защо не го храните със сурово месо? И от време на време му давайте и някое живо или поне с пълен стомах и черва, та да си набави и растителни вещества."

Eto ti primer. Tova koeto spomenava6 za nqkoe jivo jivotno: Do kolkoto pomnq a az ponq mnogo stva6e duma 4e valkat(za6to ku4eto be6e sravneno s valk) kak si nabavq razni vitamini i t.n. s edna duma varnise na toq posting.

Hraneneto s razni pile6ki glavi, 6iiki i razni tem podobni 4e ne e pravilno.(hraneneto po tozi na4in)Sega ako ti si vijdal predimno hranene s bolama4i e drugo. Nai-prostiq primer- kak hraqnt primerno ku4etat koito izpolzvat po granicata, predi o6te da sa navlezli suhite hrani u nas. Ami dobra dajba imat i povqrvaimi ne e bolama4 ili ne6to podobno. 6toli li gi hranqt taka q se zamisli? Ami ostatacite ot hrana(4ove6ka)- podravki, ami te ne sa polezni ne6to z ku4eta i t.n.
Spored men gleda6 ot nqkakav razli4en agal. Govorim za pravilno hranene a prosto za hranene na ku4e.No nali razni hora zrazni ideali(kakto be6e kazal A. Konstantinov-ako ne barkam)



Тема :)нови [re: JON 3 VOLTA]  
Автор Roheryn ()
Публикувано02.02.03 14:38



Ама с теб говорим за едно и също :)

Исках да кажа, че доброто хранене на кучетата не е измислено заедно със сухите храни.

В никакъв случай не казвам, че хранене с остатъци е приемливо, пази Боже. А за подправките и идиот може да се сети, и то не само заради обонянието (което нямам представа до колко е вярно, признавам, така пише).

И другото беше, че качествените (или тези, които казват, че са качествени, защото аз не мога да преценя) са около 7 лв. килото. А тогава защо да не хранят с месо. Какво по-естествено и вкусно. (аз и това не разбирам, защото не обичам нито едното нито другото :).

А, и още нещо, че подозирам, че има повече икономика отколкото диетология (или както се казва) в сухите храни.

Но това е мнение само.
Благодаря ти за добрия тон, наистина :)

П.П. Онова с приближаването на кучето към вълка може и като заяждане за привличане на внимание да се приеме. Имат нужда от вещества, които ги няма в месото и наистина въпросът е как да се набавят най-подходящо. Не това е начина :)



Тема Re: :)нови [re: Roheryn]  
Автор JON 3 VOLTA (VOYAGE)
Публикувано02.02.03 16:04



E nai nakraq se razbrahme



Тема ниц де анти-рекламисте!нови [re: Roheryn]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано02.02.03 17:24



я ми кажи кое ХУБАВО МЕСО е по-евтино от ДОБРА гранулирана храна специалисте?



Тема Re: :) ama drug pytнови [re: Roheryn]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано02.02.03 17:29



7 лева килото може да е за такива разбирачи като тебе. Аз храня с Royal Canin *CC*- формула по 2.5 лв za килограм. айре бегай се надбегвай другаде.



Тема не можеш ли да се спреш?нови [re: @PORlL]  
Автор Roheryn ()
Публикувано02.02.03 18:24



Ти си удоволствие за душата ми!
С теб се общува така леко и приятно!
Като пролетен дъждец си!

Да, беше на Royal Canin и струваше 7.50, беше нещо за подсилване с мноооого вещества и тиро-лиро. Както и да е, не смятам да се оправдавам защото не лъжа.

Ама има ли смисъл да ти отговарям? (питам отговаряйки :)
Да си видял да пиша, че съм разбирач?
Щастие ще ме полази, ако имам увереност, че си щастлив такъв какъвто си, а не се давиш в собствената си злоба (или злобни думи, както предпочиташ).

И не ми отговаряй, моля те!

Със сигурност имаш много нещо в главата си, но то едва ли може да компенсира държанието ти.



Тема а ти да не си чедо на рекламитенови [re: @PORlL]  
Автор Roheryn ()
Публикувано02.02.03 18:54



Какво общо има моето мение за рекламата с това колко струват месото и сухата храна?! :)))))))

Кое е хубаво месо, ти ще кажеш.
Коя гранулирана храна е хубава не знам, затова се доверих на специалисти, когато ми трябваше.

Ако се пробваш да поръчаш по инернет, ето какво можеш да получиш:
Свински бут с кости 4.20 лв.
Свински бут без кост 5.20 лв.
Свински шол разфасовка 5.70 лв.
Свински котлет 4.40 лв.
Свинска пържола 5.20 лв.
Свински врат с кост 4.10 лв.
Свински врат без кост 6.40 лв.
Свинска плешка с кост 3.80 лв.
Свинска плешка без кост 4.70 лв.
Свински гърди 3.80 лв.
Свински ребра за скара 4.80 лв.
Свински ребра сурово-пушени 4.50 лв.
Свински джолан заден - специална заготовка 3.00 лв.
Свинско филе външно (каре) 8.20 лв.
Свинско филе вътрешно (бон) 7.20 лв.

Дори бон-филето е по-евтино от храната, за която ти говорих.



Тема Re: не можеш ли да се спреш?нови [re: Roheryn]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано03.02.03 21:45



да се държа??? аз да не съм на коктейл бе...тъка е СВоБОДЕН и ДЕМОКРАТИЧЕН ПО ВОЛЯТА НА ЧЕРЕПАХА форум! за главата ми... бла-бла-бла. имам само вагърци в главата. издържалите теста обикновено плескат с ръце и смотоляват нещо от сорта - не си ЧАК таа свиня за която те мислехме...понекога си даже и ПО-ГОЛЕМА!

пъ.съ.

и само щото обичаш пролетния дъждец: започни да идваш на полянката и за теб ще има тиру-лиру по 2.50 килото бедняко. айре. ... и ти не ми отговаряй щото кой знае кво ше излезе от целата работа. ааай.



Тема чедо съмнови [re: Roheryn]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано03.02.03 21:52



това че си жертва на некой търговец който за теб е освен сичко и специалист не прави нещата никак по-различни. както казах вече - храня с роял канин. по 2.50 килото. и са ми едни мършави кучетата да знаеш. и и авитаминоза ги гони. направо ме е срам да ги покажа. псссссссссс. има една наука наречена ВИКТИМОЛОГИЯ. там става въпрос за такива като теб:)))))))))

пъ.съ.
не само ЧЕДО ами и ЖЕРТВА на рекламите съм. и ми е хоби да се заяждам освен да отглеждам расови кучета. така че не се напрегай и не се занимавай с възпитанието и наклона на бамбука ми! и НЕ - НЕ МОГА ДА СЕ СПРА!:))))))



Тема Re: чедо съмнови [re: @PORlL]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано03.02.03 23:55



PORIL,наистина Роял канин си е скьпа по магазините-около 7лв.Ти да не мислиш,че ако мога да я намеря по 2,5лв. няма да си храня кучката с нея?Направо чувал бих си купила,ама няма......Повечето хора са като мен-ако искат суха храна ,отиват в магазина,а там тя/роял канин/ е скьпа!
От твоите думи едва ли не излиза,че е супер лесно да си намериш евтина,ХУБАВА суха храна ,но аз не си давам зор да намеря?
И аз сега като не сьм от София и не мога да дойда на поляната,какво да направя?
П.С.Какво ще кажеш за правописа?Скоро не сьм писала седна рька...



Тема Re: тоо панови [re: golden]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано04.02.03 17:52



wie se organizirajte tam i си направете клуб пък остави на мен да ви уредя и вас с клубна формула. да. лесно е. стига да не си търговец и стига некой като мен да ви препоръча. айре. и е добре като за една ръка.



Тема Re: тоо панови [re: @PORlL]  
Автор BenyB (Невероятна)
Публикувано04.02.03 20:10



аз па чакам да ми обясниш как да си го направим.сериозно.може и в другия клуб,да не дразним Черепаха тук.измисли го как да стане и кого да вземем да ни учи,че без това не може и имаш мелба.и тогаз даже и клон на клуба за завери може да спретнем та да станете национален



Тема Re: тоо панови [re: BenyB]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано08.02.03 09:12



организирате се 5 човека и си правите сдружение по смисъла на закона за чридическите лица с нестопанска цел. дали ще е по порода, дали за дресура дали с цел защита на животните...вие си решавате. после правите общо събрание после в съда и после в държавен вестник и готово.



Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: Cherepaha]  
АвторDogi (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 15:21



Сухата храна съдържа всичко необходимо за кучетата, но разбира се трябва да се търси храна на добра фирма. В световен мащаб най-добри са Еукануба и Роял Канин, но те са и страшно скъпи. По-добро съотношение между качество и цена има Пурина Доко - кучетата я харесват и има добро съдържание. Педигри е общо взето лошокачествена храна, продавана само по супермаркетите на Запад. В Русия също предпочитат гранулираните тези храни от тези фирми.
А това с варенето на кости... Кучетата имат нужда от протеини, а в костите няма такива. Мазен бульон със зеленчуци и хляб не може да покрие нуждите им от пълноценни белтъчини. Отдавна съм престанала да давам кости на кучетата си, особено големи, защото ги повръщат и освен това зъбите им се рушат. Това е от мен.





Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: Dogi]  
Автор JON 3 VOLTA (VOYAGE)
Публикувано14.02.03 17:40



Q kaji im cenite 4e nesam mnogo siguren 4e Royal Cannin e tolkova skapa kakto kazva6



Тема Re: Проблем №3 - С какво да се храним?нови [re: Dogi]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано15.02.03 15:16



ПЕДИГРИ е прекрасна храна. а това че се продава по супермаркетите е въпрос на маркетинг отворке.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.