Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 13.05.24 
Кучета
   >> Ротвайлер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ротвайлер възпитаниенови  
АвторDiavol4eto (Нерегистриран)
Публикувано03.12.06 17:58



Искам да задам няколко въпросчета,понеже имам известни проблеми с моя Ротвайлер.Така значи проблема е там че например ако аз му дам някаква храна предимно кокали и след това понеча да му я взема тои ми ръмжи и е готов да ми скочи , искам да знам как евентуално да преодолея това,също така много ме тревожи факта че е много страхлив и почти всякъкви кучета го бият дори и разни смешни хъскита и голдани,които са и по-малки на години,а забравих да кажа че моя е на годинка и 2 месеца.Та ако може да ми кажете на какво се дължи това и как да се справя с тия проблеми ще съм ви благодарен





Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Diavol4eto]  
Автор @MORlLМодератор (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано04.12.06 08:48



разгледай този линк. там ще получиш отговор на въпросите си:





Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Diavol4eto]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 18:34



Ако, аз посегна да ти взема твоита храна, да ли ще ти е приятно!
Това си е инстинкт.





Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Toни]  
Автор valenta (новак)
Публикувано02.02.07 23:04



А, бе, инстинкт- инстинкт, ама трябва да можеш да му вадиш каквото си поискаш от устата. Защото утре може без да искаш да му бутнеш купата и ще те гризне за крака. А да те гризне ротвайлер не е никак приятно.
Ние нашия го научихме да е по-"дащен" още на около 5-6 месеца - важно е да му покажеш, кой е водачът на глутницата. Аз на нашия хубавец мога да му вадя от купата и от устата каквото реша вече около 7 години (дай Боже още поне толкова да имам тази възможност). Е, случвало се е да изразява недоволство, ама проформа - да не му пада авторитетът, ротвайлер ли е или лукова глава...





Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: valenta]  
Автор maya111 (непознат )
Публикувано08.02.07 18:21



Аз пък не мога да разбера вие що за същества сте?Гледате в домовете си зверове,за да се фукате с тях и да си избивате комплексите.Осирате навсякъде и то с чуство,че ви е позволено.Водите кучетата си без намордник и целият свят трябва да се съобразява с вас и вашите псета.Отива човек да бяга на стадиона или парка,а там-осрано,опикано,навсякъде кучета.Вашите кучета ли плащат данъци,та аз да е мога да се придвижвам свободно и не през кучешки говна?Вие ,като си ги отглеждате тия кучета,не сте ли наясно,че има хора дето ги е страх,че бременна жена може да пометне,ако някое куче и излае внезапно?Особено такива зверове като ротвайлера.Ще кажете,че има и бездомни,нали?Това ви е най-великият аргумент:щом има бездомни,що и аз да не осера навсякъде? Блестяща логика. И за домовете ви се чудя,как живеете в косми и миризми,галите ги,целувате ги тия кучета,бърпшете им задниците,а съм чувала,че и други работи стават.Що се отнася до възпитанието им,ясно кво е,щом някои задават олигофренски въпроси.Ясно ми е колкое го озаптите това куче,ако скочи на някой.А,бе,кучкари. Впрочем вие месо ядете ли?



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Diavol4eto]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано08.02.07 22:10



Предполагам,че си успяла да намериш отговори на повечето си въпроси.И дано някой да те е светнал какво да правиш,защото ако разчиташ твоят ротвайлер да те научи,спукана ти е работата. Гледам ротвайлер от шест години и трябва да ти кажа,че е куче,което иска много здрава ръка.Не си позволявай да го биеш,но не го лигави.Да знае,че каквото кажеш,това е.Дръж го здраво-винаги на повод.Казваш,че не може да се бие.И моят беше така на 1 година.После като започна да се бие,направо съм ревала.Де що види да пълзи и да ходи,трябва да го убие.Добре, че съм силна и пак ме влачи като вестник. Обича хората,но да внимават с резките движения.Доста са непредсказуеми на моменти.Съветвам те да не си правиш експерименти и да му вадиш кокала от устата.Аз на моя му го вземам,но никога не знам какво ще му хрумне и ще остана без пръст.Все пак,животно е и то яко и агресивно.Освен това-много интелигентно.Имах немска овчарка ,но ротвайлерът я бие по съобразителност,бърза реакция и памет.И е много злопаметен.Дръж го далече от деца.Ако си в града,слагай намордник.Казвам ти всичко това,защото им знам вече и кътните зъбки.Да не ревеш...



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: miata]  
Автор maya111 (непознат )
Публикувано09.02.07 00:17



Ясно,оказва се,че съм била права.Стопаните на тия зверове не могат да ги удържат.Интересно,кой и как ще поеме отговорността,ако куче убие човек?И изобщо,тази порода разрешена ли е за отглеждане в евросъюза? Учени хора,които разбират от психология разправят,че стопанинът се идентифицира с кучето,така че колкото по-агресивно е животното,толкова по-големи комплекси избива притежателят му.На стадина,на който бягам преди пускаха ротвайлери.Без каишки и намордници и изобщо не се съобразяваха,че наоколо има деца и хора,които изпитват страх.На кучкарите изобщо не им пука кой го е страх и кой-не,не им пука,че кучето им сере огромни говна ,върху които после играят децата ни.Добре,че една фирма взе стадиона и сега не пускат кучкари. Иначе,в блоковете кучкари колкото щеш;просто си принуден да слушаш денонощно кучешки лай,особено от кучета по балконите дето лаят срещу всичко,което шавне.Тва си е непрекъснат тормоз,миризми,кучешки косми,лайна,тении.Дано в евросъюза забранят подобна дивотия и отглеждането на агресивни породи.Който иска да си гледа куче,да си ходи в гората.Там да си го разхожда ,да си го лигави,квото иска...но далеко от хората.Еба си,сякаш всички сме длъжни да търпм кучешки лай,лайна,да не можем да минем свободно от където си поискаме,щото някакви кучкари си извели кучетата.Гнусна история.



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: maya111]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано09.02.07 15:41



Повечето неща,за които говориш,са верни,но всеки отговаря за себе си.Първо- когато искаш да си вземеш куче, трябва да се консултираш със специалист.Вясяка порода си има особености.Ако живееш в гарсониера, ако си кинта и петдесет,ако си 30 кила с мокрите дрехи, не може да гледаш голямо и силно куче,да неговорим пък, агресивно. Както казах вече, тези кучета трябва да се извеждат с намордник и на повод.Така е в "белите " страни. Ротвайлерът не е забранена порода. В някои страни са забранени питбулите. Бедата е,че много собственици на кучета не им слагат намордниците,защото знаят,че и другите кучета са без намордници и като стане меле, тяхното не може да се защити.Предполагам,че това е основният довод.Освен това си мислят,че кучето е добро,свикнало е с други хора и кучета и т.н. Най-опасни са разни комплексари и киселяци,дето гледат такова куче, за да си помпат самочувствието....Колкото до лайната,много е неприятно,но в Ница един пич си изкара кучето и то се изсра в центъра до един фонтан и баровецът си замина.Всеки човек гледа да мине метър,ако не го притиснеш я с глоба,я с нещо друго...Ние българите не сме единствени...който си има куче, си носи отговорността. Аз се оправям с моя ротвайлер и правя всичко възможно,за да не се случи нещо лошо.Чукам на дърво!
Гадно е да газиш кучешки лайна.Съчувствам ти,но казват,че е на пари! Майтап,не се ядосвай...Пежду другото, най-голямото лайно от всички е човекът.Пази се най-много от него!



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: miata]  
Автор maya111 (непознат )
Публикувано09.02.07 23:51



Здравей,Миата.Съгласна съм с думите ти,но проблемът е,че ти си една от малкото,които разсъждават по този начин.А констатацията ти,че най-голямото лайно е човекът е абсолютно точна.Най-вече човекът има нужда от намордник,не животното,което се подчинява на инстинктите и възпитанието.Жалкото е,че гадното мнозинство винаги гледа да остане безнаказано,и както казваш - да мине метър,когато е възможно.И наистина,трябва да се действа твърдо и безкомпромисно.Но кой? Нали тези,които трябва да следят за спазването на правилата са от същата безхаберна тълпа.Я ми кажи колко заведения са глобени щото не спазват наредбата за тютюнопушенето? Колко са глобени щото си хвърлят боклуците от балконите и т.нат.Виждала си данъчни и ХЕИ,дето ядат,пият ,вземат някой лев и ...чао.
Но за кучетата.На стадиона дето бягам идваха кучкари,някои още идват докато не ги изгонят от терена.Те вече не вървят по тревата а отстрани,където хората бягат.И един ден кактто си бягам и няма никой,гледам някаква патка с едно голямо куче.Гледам и че кучето се засилва към мен,поне от 50-60 метра.Аз не знам кучето какво иска ,но в такива моменти се разсъждава бързо.На десетина метра пред мен има едни доста големи камъни/колкото глава на дете/,аз се засилвам вземам камъка и хуквам срещу кучето.И в този момент стопанката ме вижда и му се разкрещя.След това започва да ме псува,че съм искала да ударя кучето.И аз щях да го прасна с всички сили,защото не знам какво ме очаква,просто се защитавам.След тоя случай започнах да ходя на стадиона с една палка и метален бокс,преди имах електрошок.Не,че ще помогнат срещу някой звяр,ама има и бездомни.Най-добре е с пистолет.Ако съм с детето си ,бих си купила един нелегално и изобщо не ми пука.По-добре да ме осъдят,отколкото някой звяр да разкъса мене и детето ми.Ти как мислиш?



Тема Re: Ротвайлер възпитание [re: maya111]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано10.02.07 14:19



Здравей! От думите ти разбирам,че положението в твоя квартал е много тежко.Права си да се страхуваш за детето си и за себе си.И аз бих взела всякакви мерки,за да се защитя. Кучкарка съм от 20 години,но винаги на първо място поставям сигурността на хората,независимо че много обичам кучето си.Както виждаш, в нашата страна няма никакъв контрол.Кой да го упражни? Тези,които имат власт за това, правят най-големите нарушения.За да бъдем европейци,трябва да мислим и да живеем по европейски, а ние сме едни балкански цървули.И дълго време ще бъдем такива. Няма какво да се заблуждаваме.Просто е нужно за всяко нарушение на реда да има драконовски мерки-яки глоби и никакви компромиси.Моето куче беше избягало миналата година подир една разгонена женска и се беше нахвърлило върху една жена,която минавала в този момент по пътя.За щастие й скъсало само панталона,но ми направиха акт и си го платих като поп.Сега внимавам още повече. Питам се дали не може да говорите със стопаните на големите кучета. Да ги помолите да ги държат по-изкъсо.Слабо вероятно е да ви разберат,но все пак...Ако някое куче ти се хвърли, пусни едно оплакване писмено срещу стопанина. Може и да го глобят и следващия път да си седне на задника. Ние кучкарите сме странно племе. В началото и аз много мразех, ако някой ми правеше забележка за моето куче.После разбрах,че никой не е длъжен да го харесва и да му търпи страшната физиономия. Бих те посъветвала да не размахваш палки и тояги,защото ще озвериш животното и наистина може да си изпатиш.Ако е помияр, може и да се уплаши,но една кавказка овчарка или друго чудовище не знам как ще реагира...Ако тръгне към теб,по-добре застани на едно място и не го гледай в очите.Дръж детето далече от кучетата. Разни хора казват,че кучетата обичали децата.Според мен това са глупости и го знам от опит.Децата правят много резки движения,тичат,викат,а това възбужда и дразни животните.Носи си в джоба някакъв флакон с газ за всеки случай. В предишното писмо ипишеше за тениите и разните паразити. Както знаеш, най- страшна за човека е тенията.
Домашните любимци обикновено са обезпаразитени.Опасни са помиярите.Уж нещо ги ловят и им дават лекарства,но кой знае...Ако в квартала ви гравитират едни и същи помияри,купете хапчета от ветеринарна аптека/евтини са/ и им хвърлете,като всяко хапче го сложите в залък салам.Така е сигурно,че ще го изядат.Едно хапче обикновено е за 10 кг. тегло.Малко елементарно звучи,но какво друго да се направи?!!Няма оправия!
Простащината е навсякъде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.