Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 27.05.24 
Кучета
   >> Ротвайлер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ротвайлер възпитание  
АвторDiavol4eto (Нерегистриран)
Публикувано03.12.06 17:58



Искам да задам няколко въпросчета,понеже имам известни проблеми с моя Ротвайлер.Така значи проблема е там че например ако аз му дам някаква храна предимно кокали и след това понеча да му я взема тои ми ръмжи и е готов да ми скочи , искам да знам как евентуално да преодолея това,също така много ме тревожи факта че е много страхлив и почти всякъкви кучета го бият дори и разни смешни хъскита и голдани,които са и по-малки на години,а забравих да кажа че моя е на годинка и 2 месеца.Та ако може да ми кажете на какво се дължи това и как да се справя с тия проблеми ще съм ви благодарен





Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Diavol4eto]  
Автор @MORlLМодератор (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано04.12.06 08:48



разгледай този линк. там ще получиш отговор на въпросите си:





Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Diavol4eto]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 18:34



Ако, аз посегна да ти взема твоита храна, да ли ще ти е приятно!
Това си е инстинкт.





Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Toни]  
Автор valenta (новак)
Публикувано02.02.07 23:04



А, бе, инстинкт- инстинкт, ама трябва да можеш да му вадиш каквото си поискаш от устата. Защото утре може без да искаш да му бутнеш купата и ще те гризне за крака. А да те гризне ротвайлер не е никак приятно.
Ние нашия го научихме да е по-"дащен" още на около 5-6 месеца - важно е да му покажеш, кой е водачът на глутницата. Аз на нашия хубавец мога да му вадя от купата и от устата каквото реша вече около 7 години (дай Боже още поне толкова да имам тази възможност). Е, случвало се е да изразява недоволство, ама проформа - да не му пада авторитетът, ротвайлер ли е или лукова глава...





Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: valenta]  
Автор maya111 (непознат )
Публикувано08.02.07 18:21



Аз пък не мога да разбера вие що за същества сте?Гледате в домовете си зверове,за да се фукате с тях и да си избивате комплексите.Осирате навсякъде и то с чуство,че ви е позволено.Водите кучетата си без намордник и целият свят трябва да се съобразява с вас и вашите псета.Отива човек да бяга на стадиона или парка,а там-осрано,опикано,навсякъде кучета.Вашите кучета ли плащат данъци,та аз да е мога да се придвижвам свободно и не през кучешки говна?Вие ,като си ги отглеждате тия кучета,не сте ли наясно,че има хора дето ги е страх,че бременна жена може да пометне,ако някое куче и излае внезапно?Особено такива зверове като ротвайлера.Ще кажете,че има и бездомни,нали?Това ви е най-великият аргумент:щом има бездомни,що и аз да не осера навсякъде? Блестяща логика. И за домовете ви се чудя,как живеете в косми и миризми,галите ги,целувате ги тия кучета,бърпшете им задниците,а съм чувала,че и други работи стават.Що се отнася до възпитанието им,ясно кво е,щом някои задават олигофренски въпроси.Ясно ми е колкое го озаптите това куче,ако скочи на някой.А,бе,кучкари. Впрочем вие месо ядете ли?



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Diavol4eto]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано08.02.07 22:10



Предполагам,че си успяла да намериш отговори на повечето си въпроси.И дано някой да те е светнал какво да правиш,защото ако разчиташ твоят ротвайлер да те научи,спукана ти е работата. Гледам ротвайлер от шест години и трябва да ти кажа,че е куче,което иска много здрава ръка.Не си позволявай да го биеш,но не го лигави.Да знае,че каквото кажеш,това е.Дръж го здраво-винаги на повод.Казваш,че не може да се бие.И моят беше така на 1 година.После като започна да се бие,направо съм ревала.Де що види да пълзи и да ходи,трябва да го убие.Добре, че съм силна и пак ме влачи като вестник. Обича хората,но да внимават с резките движения.Доста са непредсказуеми на моменти.Съветвам те да не си правиш експерименти и да му вадиш кокала от устата.Аз на моя му го вземам,но никога не знам какво ще му хрумне и ще остана без пръст.Все пак,животно е и то яко и агресивно.Освен това-много интелигентно.Имах немска овчарка ,но ротвайлерът я бие по съобразителност,бърза реакция и памет.И е много злопаметен.Дръж го далече от деца.Ако си в града,слагай намордник.Казвам ти всичко това,защото им знам вече и кътните зъбки.Да не ревеш...



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: miata]  
Автор maya111 (непознат )
Публикувано09.02.07 00:17



Ясно,оказва се,че съм била права.Стопаните на тия зверове не могат да ги удържат.Интересно,кой и как ще поеме отговорността,ако куче убие човек?И изобщо,тази порода разрешена ли е за отглеждане в евросъюза? Учени хора,които разбират от психология разправят,че стопанинът се идентифицира с кучето,така че колкото по-агресивно е животното,толкова по-големи комплекси избива притежателят му.На стадина,на който бягам преди пускаха ротвайлери.Без каишки и намордници и изобщо не се съобразяваха,че наоколо има деца и хора,които изпитват страх.На кучкарите изобщо не им пука кой го е страх и кой-не,не им пука,че кучето им сере огромни говна ,върху които после играят децата ни.Добре,че една фирма взе стадиона и сега не пускат кучкари. Иначе,в блоковете кучкари колкото щеш;просто си принуден да слушаш денонощно кучешки лай,особено от кучета по балконите дето лаят срещу всичко,което шавне.Тва си е непрекъснат тормоз,миризми,кучешки косми,лайна,тении.Дано в евросъюза забранят подобна дивотия и отглеждането на агресивни породи.Който иска да си гледа куче,да си ходи в гората.Там да си го разхожда ,да си го лигави,квото иска...но далеко от хората.Еба си,сякаш всички сме длъжни да търпм кучешки лай,лайна,да не можем да минем свободно от където си поискаме,щото някакви кучкари си извели кучетата.Гнусна история.



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: maya111]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано09.02.07 15:41



Повечето неща,за които говориш,са верни,но всеки отговаря за себе си.Първо- когато искаш да си вземеш куче, трябва да се консултираш със специалист.Вясяка порода си има особености.Ако живееш в гарсониера, ако си кинта и петдесет,ако си 30 кила с мокрите дрехи, не може да гледаш голямо и силно куче,да неговорим пък, агресивно. Както казах вече, тези кучета трябва да се извеждат с намордник и на повод.Така е в "белите " страни. Ротвайлерът не е забранена порода. В някои страни са забранени питбулите. Бедата е,че много собственици на кучета не им слагат намордниците,защото знаят,че и другите кучета са без намордници и като стане меле, тяхното не може да се защити.Предполагам,че това е основният довод.Освен това си мислят,че кучето е добро,свикнало е с други хора и кучета и т.н. Най-опасни са разни комплексари и киселяци,дето гледат такова куче, за да си помпат самочувствието....Колкото до лайната,много е неприятно,но в Ница един пич си изкара кучето и то се изсра в центъра до един фонтан и баровецът си замина.Всеки човек гледа да мине метър,ако не го притиснеш я с глоба,я с нещо друго...Ние българите не сме единствени...който си има куче, си носи отговорността. Аз се оправям с моя ротвайлер и правя всичко възможно,за да не се случи нещо лошо.Чукам на дърво!
Гадно е да газиш кучешки лайна.Съчувствам ти,но казват,че е на пари! Майтап,не се ядосвай...Пежду другото, най-голямото лайно от всички е човекът.Пази се най-много от него!



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: miata]  
Автор maya111 (непознат )
Публикувано09.02.07 23:51



Здравей,Миата.Съгласна съм с думите ти,но проблемът е,че ти си една от малкото,които разсъждават по този начин.А констатацията ти,че най-голямото лайно е човекът е абсолютно точна.Най-вече човекът има нужда от намордник,не животното,което се подчинява на инстинктите и възпитанието.Жалкото е,че гадното мнозинство винаги гледа да остане безнаказано,и както казваш - да мине метър,когато е възможно.И наистина,трябва да се действа твърдо и безкомпромисно.Но кой? Нали тези,които трябва да следят за спазването на правилата са от същата безхаберна тълпа.Я ми кажи колко заведения са глобени щото не спазват наредбата за тютюнопушенето? Колко са глобени щото си хвърлят боклуците от балконите и т.нат.Виждала си данъчни и ХЕИ,дето ядат,пият ,вземат някой лев и ...чао.
Но за кучетата.На стадиона дето бягам идваха кучкари,някои още идват докато не ги изгонят от терена.Те вече не вървят по тревата а отстрани,където хората бягат.И един ден кактто си бягам и няма никой,гледам някаква патка с едно голямо куче.Гледам и че кучето се засилва към мен,поне от 50-60 метра.Аз не знам кучето какво иска ,но в такива моменти се разсъждава бързо.На десетина метра пред мен има едни доста големи камъни/колкото глава на дете/,аз се засилвам вземам камъка и хуквам срещу кучето.И в този момент стопанката ме вижда и му се разкрещя.След това започва да ме псува,че съм искала да ударя кучето.И аз щях да го прасна с всички сили,защото не знам какво ме очаква,просто се защитавам.След тоя случай започнах да ходя на стадиона с една палка и метален бокс,преди имах електрошок.Не,че ще помогнат срещу някой звяр,ама има и бездомни.Най-добре е с пистолет.Ако съм с детето си ,бих си купила един нелегално и изобщо не ми пука.По-добре да ме осъдят,отколкото някой звяр да разкъса мене и детето ми.Ти как мислиш?



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: maya111]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано10.02.07 14:19



Здравей! От думите ти разбирам,че положението в твоя квартал е много тежко.Права си да се страхуваш за детето си и за себе си.И аз бих взела всякакви мерки,за да се защитя. Кучкарка съм от 20 години,но винаги на първо място поставям сигурността на хората,независимо че много обичам кучето си.Както виждаш, в нашата страна няма никакъв контрол.Кой да го упражни? Тези,които имат власт за това, правят най-големите нарушения.За да бъдем европейци,трябва да мислим и да живеем по европейски, а ние сме едни балкански цървули.И дълго време ще бъдем такива. Няма какво да се заблуждаваме.Просто е нужно за всяко нарушение на реда да има драконовски мерки-яки глоби и никакви компромиси.Моето куче беше избягало миналата година подир една разгонена женска и се беше нахвърлило върху една жена,която минавала в този момент по пътя.За щастие й скъсало само панталона,но ми направиха акт и си го платих като поп.Сега внимавам още повече. Питам се дали не може да говорите със стопаните на големите кучета. Да ги помолите да ги държат по-изкъсо.Слабо вероятно е да ви разберат,но все пак...Ако някое куче ти се хвърли, пусни едно оплакване писмено срещу стопанина. Може и да го глобят и следващия път да си седне на задника. Ние кучкарите сме странно племе. В началото и аз много мразех, ако някой ми правеше забележка за моето куче.После разбрах,че никой не е длъжен да го харесва и да му търпи страшната физиономия. Бих те посъветвала да не размахваш палки и тояги,защото ще озвериш животното и наистина може да си изпатиш.Ако е помияр, може и да се уплаши,но една кавказка овчарка или друго чудовище не знам как ще реагира...Ако тръгне към теб,по-добре застани на едно място и не го гледай в очите.Дръж детето далече от кучетата. Разни хора казват,че кучетата обичали децата.Според мен това са глупости и го знам от опит.Децата правят много резки движения,тичат,викат,а това възбужда и дразни животните.Носи си в джоба някакъв флакон с газ за всеки случай. В предишното писмо ипишеше за тениите и разните паразити. Както знаеш, най- страшна за човека е тенията.
Домашните любимци обикновено са обезпаразитени.Опасни са помиярите.Уж нещо ги ловят и им дават лекарства,но кой знае...Ако в квартала ви гравитират едни и същи помияри,купете хапчета от ветеринарна аптека/евтини са/ и им хвърлете,като всяко хапче го сложите в залък салам.Така е сигурно,че ще го изядат.Едно хапче обикновено е за 10 кг. тегло.Малко елементарно звучи,но какво друго да се направи?!!Няма оправия!
Простащината е навсякъде.



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: maya111]  
Автор BenyB (Вятърничава)
Публикувано10.02.07 15:57



Ами...кво ще си играеш с пистолети-направо една ръчна граната вземи



идиоти има за жалост навсякъде-и сред кучкарите,и сред тези дето ги мразят.Нормално е човекът,отговорен за кучето да се държи адекватно и да не пречи на останалите.Съответно не знам дали ти се струва много нормално и това да "праснеш с всички сили" някакво куче ей така щото те е страх от него.
Зверовете,които ние гледаме(поне повечето от тези, които пишат тук) са се явявали на изпит за куче-придружител-съответно сме се погрижили поведението им в града е такова,че да не застрашава околните.И лайна не си позволяваме да оставяме след тях...така че-не виждам причина да изливаш омразата и лошото си настроение точно тук...
приятен ден и леко с нервите




Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: BenyB]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано10.02.07 17:54



Недей да се нервиш.И аз мисля,че стопаните знаят как да се грижат за кучетата си,но май безотговорните са повече от отговорните.Преди две години една кавказка овчарка ми разпори прасеца,както си вървях.Бях сама.Оттогава не мога да сложа пола...Това кученце 120-килограмово ме гледаше мило и кротко и просто реши да ме дегустира...Едва ли съм излъчвала адреналин,защото хич не ме е страх от кучета.На никого не пожелавам това,което преживях. Все пак,не обвинявам животното. Сигурно стопанинът му е отсъствал на някой от уроците " Как се гледа куче". Колкото до лайната,не съм виждала човек да се наведе и да прибере изпражнението на любимеца си. Ако го правиш,браво на теб! Влизаме в Европа! Този красавец на снимката твой ли е? Колко е голям? Цункай го от мен.



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: BenyB]  
Автор maya111 (новак)
Публикувано10.02.07 23:09



Аз пък се чудя ти не четеш ли български.Казах ли,че съм искала да го прасна САМО защото ме е страх.То се затича срещу мен.Ако срещу теб или детето ти хукне куче и ти си сама,какво ще направиш?Явявала се била на изпит и следователно аз трябва да го знам.Интересно.А ако изпитвам естествен страх от кучето ти,нещо виновна ли съм?Или щото ти си излязла да го разходиш ,селият свят трябва да ти направи място?А тва,че не оставяш лайна...хи,хи,това го чувам от всички кучкари, а навсякъде осрано и всеки момент може да видиш някой стопанин ,който чака кучето му да се изсере и да си тръгне.И за каква омраза говориш?Аз съм вегетарианка и буболечка не убивам,ти лапаш мърша,трупове на убити животни,а на мен говориш за омраза.Ама,че си пунда.



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: miata]  
Автор maya111 (новак)
Публикувано10.02.07 23:23



Миата,здравей.както и досега,съгласна съм с всяка твоя дума.И аз досега не съм виждала някой да се наведе и да си изчисти лайната на кучето.Ако видя такъв,ще го поздравя и ще му стисна ръката.Съжалявам за ухапването,но не се притеснявай да носиш пола.Аз постъпих още по-глупаво.Пред един склад клекнах и се опитах да погаля един ...мисля,че се казва мастиф/мноооого голямо и грозно/.Онова скочи ,ама добре че беше вързано.Пробвала със се да повторя бързината и скока ,с които реагирах тогава.Е,не успях. Аз обичам животните,вегетарианка съм по морални подбуди,галя всяко куче и котка на улицата,радвам им се,но мнозинството от кучкарите са гадно племе.Не се съобразяват с нищо.мен ,ако питаш,най -много обичам питбули,това е едно от малкото кучета,които не ми вдъхват страх.имам познат с два питбула;като ме видят,откачат от радост,скачат върху мене /гледам да съм близо до дивана/ и настава луда игра.Имах друг познат,който гледаше питбули за битки.Колко съм го молила да не пуска в бой горките животни;гледала съм бой на питбули,имаше едни дето се държаха повече от два часа,кръвта на едното капеше в гърлото на другото,едвам ги разделиха.имаше един тигров питбул,Тигър се казваше,гледаше ме с такива тъжни очи и имаше толкова много белези.Много го исках,но не ми го даде.Тигър беше добър боец.
Такива работи;хората имат нужда от намордници.



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: maya111]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано11.02.07 10:10



Maya, здрасти. Честно ти казвам, ако видя ,че някой насъсква кучето си да се бие с друго,готова съм този "мил" човечец да го убия и да го излежа.Какви са тия комплексари и садисти?! Преди три години намерих на улицата една питбулка,цялата беше в белези,бяха я шили и въобще приличаше на изпаднал фронтовак.Казаха ми,че такива кучета ги изхвърляли или ги давали на някой да ги гледа,защото вече не можели да участват в гладиаторски борби.Аз я прибрах къщи и я гледах една седмица.Беше страхотна сладурана и с моя много се спогодиха.На нея не й се чуваше гласа. Където я оставиш,там седи.Адски дружелюбна,направо се влюбих в нея.После едно момче дойде и си я взе.Каза,че е негова/ познах по реакцията й/. И аз като теб обичам всички животни и ужасно страдам,когато се мъчат. Наблизо до нас има едни мутанти.Кучката им живее на двора,оградата им е кофти и на всяко разгонване това клето животно ражда.Досега вече е родила сигурно около 50 кученца.Като станат на месец стопаните ги изхвърлят на улицата.Просто озверявам от отчаяние.Тия кученца гладуват,умират, разнасят зарази.Опитвам се да ги храня,обезпаразитявам ги,колкото мога...Абе,мъка... Дори често прибирам при себе си по 1-2 и ги гледам,докато намеря кандидати за тях. Моето куче се отнася много джентълменски към малките,прави му чест.Когато обаче съзреят полово,нещо започва да ги тормози и затова ги раздавам.Ако имахме читави кучешки приюти,да се обадиш да ги приберат.Обаче като знам какво е там и каква касапница е...Имаше един ужасен филм за приютите.Косата ми настръхна.Трябва да ги съдят тия хора,дето се отнасят така с животните.Или да ги затворят там и да ги мъчат по същия начин.Дано сега,когато вече сме в Европа, да се променят нещата.



Тема за мая111нови [re: maya111]  
Автор @MORlLМодератор (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано11.02.07 11:34



че стопанинът се идентифицира с кучето,така че колкото по-агресивно е животното,толкова по-големи комплекси избива притежателят му.На стадина,на който бягам преди пускаха ротвайлери.Без каишки и намордници и изобщо не се съобразяваха,че наоколо има деца и хора,които изпитват страх.На кучкарите изобщо не им пука кой го е страх и кой-не,не им пука,че кучето им сере огромни говна ,върху които после играят децата ни.Добре,че една фирма взе стадиона и сега не пускат кучкари. Иначе,в блоковете кучкари колкото щеш;просто си принуден да слушаш денонощно кучешки лай,особено от кучета по балконите дето лаят срещу всичко,което шавне.Тва си е непрекъснат тормоз,миризми,кучешки косми,лайна,тении.Дано в евросъюза забранят подобна дивотия и отглеждането на агресивни породи.Който иска да си гледа куче,да си ходи в гората.Там да си го разхожда ,да си го лигави,квото иска...но далеко от хората.Еба си,сякаш всички сме длъжни да търпм кучешки лай,лайна,да не можем да минем свободно от където си поискаме,щото някакви кучкари си извели кучетата.Гнусна история.




ако не можеш да се въздържаш от използване на обидни епитети и квалификации ще бъда принуден да те разкарам от форума. тук е място където ЛЮБИТЕЛИТЕ на породата могат да си кажат нещо по темата...наслушали сме се на такива вегетарианки като теб.

за себе си имам принцип: НЕ ПРАВИ НА ДРУГИТЕ ОНОВА КОЕТО НЕ ИСКАШ ТЕ ДА ПРАВЯТ НА ТЕБ. толкоз.

аз не се оплаквам че детето ти крещи сере цапа и какво ли още не. всеки знае себе си. аз своите кучета контролирам и никак...ама никак не ми е приятно да ме слагат под една черта с многото безотговорни и за съжаление - често нищо не отбиращи от дресура и социализация собственици на кучета.

пожелавам хубав ден и последвай съвета на някои хора тук: леко с нервите. има клетки които не се възстановяват никога.



Тема Re: за мая111нови [re: @MORlL]  
Автор maya111 (новак)
Публикувано11.02.07 13:27



Морилчо,Морилчо,това ли е най-голямата ти храброст-да ме разкараш ,щото си казвам мнението.Разкарай ме,дреме ми от такива примитиви като тебе.Но аз не видях нито един разумен аргумент срещу написаното от мен,освен това,че търпиш детето ми дето сере,цапа и реве.Точно така,да разкараме децата и да оставиме кучетата.Незнам дали твоето дете сере по улиците и реве денонощно на балкона,дали носи тении и други армагани,но че ти си изключително тъп-това е очевидно.То не е обида, а факт.Като не можа да намериш аргументи срещу думите ми,просто реши да ме "разкараш".Ти и с жена си и с децата си ли така правиш,бе мъжкар?Незнам кво отбираш от социализация на кучета,ама ти самият не си социализиран.С тия реакции дето ги имаш,ако някой на улицата те ядоса,просто ще кажеш на любимеца си :"Дръж!"Точно за такива като теб говорих,неуравновесени типове,които гледат неуравновесени зверове и се идентифицират с тях.
Интересно,все пак,къде точно в думите ми видя обиди? Това което говоря аз,често го говорят по медиите и мисля,че дори съм доста въздържана. Иначе,само между мене и тебе,мога да ти кажа,че ако трябва да те обиждам,ще вложа много фантазия.Впрочем,ти не си заслужаваш.Гледай си кученцето там..хи,хи. И кажи кога се наслуша на вегетарианки?Ти едва ли познаваш такива.И как ,като майка ти е тлъста стринка,дето лапа пръжки с лук и се умилява на животните.Хи,кви сте смешни."Любители" на животни с мас по брадата.
Хайде сега,разкарай ме,смелчаго.Тва ще е най-смелата ти постъпка,нали?





Тема Re: за мая111нови [re: maya111]  
Автор @MORlLМодератор (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано13.02.07 17:20



надявам се да ти е олекнало...тлъста стринке. препоръчвам горещо да посетиш курорта "Нареченски бани" ... за такива като теб е ...





Тема Re: за мая111нови [re: @MORlL]  
Автор maya111 (новак)
Публикувано13.02.07 21:00



Да ми е олекнало? От какво? Та аз съм има -няма 50 кг.Или да ми олекне фекално? Та аз не ям месо и нямам запек и газове дето вонят на разложение.Или от това,че съм ти казала какво мисля? Та аз винаги ис всички така правя,това за мен не е като твоето сране- да се напъвам,че да го правя.
Все пак,по изключение -дай някакъв аргумент срещу думите ми за кучкарите;не ми препоръчвай курорти.Аз съм шеф на балнеология/сега му викат уелнес център/,така,че споко.Впрочем,майка ти на тия бани ли е била?



Тема Re: за мая111нови [re: maya111]  
Автор @MORlLМодератор (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано19.02.07 09:28



изприказва много думи. и все типични за един телесно и духовно чист човек. благодаря ти и за анално - фекалната тема която успя така тъничко да вмъкнеш в иначе достойното си представяне тук при нас в клуба ...все пак е добре да знаем че на гости ни е нам си ква шефка на УЕЛНЕС - пръц-пръц център. сериозното ти представяне по темата за мощта и достоинствата на вегетарианския ти стомашно - чревен тракт ми дава основания да допускам че си издълбоко запозната с темата "кучкари" ... моят личен съвет е да ползваш обтриване с хладен пешкир и умерени токови удари за успокоение на чревно-флоровото съдържимо на тъй деликатното ти израсло без месо тяло...и също така ти благодаря сърдечно за милите думи по адрес на майка ми. тя също ти праща поздрави ... а и щото мина на семейна тематика не че особено ме интересува: ТАТКО ТИ ДАЛИ ТЕ Е ПРЕГРЪЩАЛ КАТО МАЛКА?



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: maya111]  
АвторTaт (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 20:16



Ех тази Мая! Близо две години не съм влизала да чета този форум и гледай какво съм пропуснала!!! Чак си зарязах работата да чета. "Осирали сме" били навсякъде! Що за глупости!!!! Живея в Пловдив, водим се район "Централен". Е, срещу блока ни има поляна, която е минирана от ЧОВЕШКИ изпражнения, освен боклуците, които се изхвърлят от терасите. Е, аз длъжна ли съм да търпя това!?! Като стана дума за данъци - плащаме си като поп и за апартамента, и за кучето - и какво от това. Около блока ни ... няма да се повтарям. И защо, след като си плащам данъка за кучето, няма кучешки площадки във всеки район, нека да се плаща допълнително такса за ползването им. Навсякъде има само табели, че е забранено за кучета. Целували сме били кучетата си и сме им бършели задниците - ами ти, Мая, не целуваш ли детето си и не му ли бършеш задника!?!? Повярвай ми, същото е, имам дете! Да завърша позитивно. Руснаците имат една много хубава фраза: "Който казва, че щастието не се купува, той не си е купувал кученце"



Тема Re: за мая111нови [re: @MORlL]  
Авторkuchkarka (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 16:35



ne sum vijdala jena da se durji po-prostashki ot teb,sujalqvam ako si imala gaden incident s kuche ama dosta prekalqvash.a i s iztukvaneto ti che si vegetarqnka,shte ti kaja che bez meso sigurno polovinata ot mozuchnite kletki ne se razvivat normalno,v mesoto se sudurjat nai vajnite vitamini i moga da ti kaja che ne "psetata"sa vinovni, a maloumnicite koito ne mogat da se opravqt s tqh!Az imam rotvailer ot 5 godini i e nai-miloto sushtestvo za men!Nikoga ne e bil navun bez namornik i vinagi e izvejdan samo v gorata okolo grada v koito jiveq(ima dosta takiva "goristi"mesta).Mnogo hubavo che ima hora kato teb da si izrazqvat mnenieto,a ne da sa apatichni,no tova ne e nachina s obidi i psuvni,ima mnogo neshta koito ne znaesh qvno,taka che broi do deset predi da kajesh ili napishesh neshto

nishto lichno kum teb,az sushto izrazqvam mnenie



Тема Re: за мая111нови [re: kuchkarka]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано22.05.08 21:15



jena ne moje da e vegetarianka.inache ybiva histnia si instikt i priroda,stava po-iznervena,ne moje da se nasladi na jenstvenostta si..moje li jena i bez meso???!



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Diavol4eto]  
Автор crazydora (непознат )
Публикувано21.02.09 11:06



az iskam da popitam ima li nqkoi koito da znae kak i ot kade moga da si zakupa elektroshokova kaishka za kucheto mi ?



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: miata]  
Автор crazydora (непознат )
Публикувано21.02.09 11:09



moje li da popitam nqkoi koito znae ima li ot kade da si kupq elektroshokova kaishka za moito kuche.znachi problema mi e sledniqt imam rotvailer koito nalita da hape vseki i vsichko koeto minava pokrai men .tq e samo na 6 meseca i ima takava sila che veche neznam kakvo da pravq kato q biq tq voobshte ne useshta i pochva da se gushka i da si igrae.moje li sashto da mi kajesh nqkoi saveti kak da q darja po stegnato i da ne e takava ligla ????





Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: maya111]  
Автор @MORlLМодератор (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано31.03.09 20:27



да бе да...ти си пунда. даже пунда и половина...



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: crazydora]  
Авторpetur (Нерегистриран)
Публикувано01.04.09 17:29



do kolkoto razbrah skoro ste otvori edin nov zoomagazin S/M. tam shte ima sus sigyrnost.



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: petur]  
Автор @MORlLМодератор (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано17.04.09 09:12



това са само слухове...



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Diavol4eto]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано30.09.09 08:34



Здравейте :) приятеля ми иска да си вземе ротвайлер нямам нищо против обичам животните обаче ме натовари със задачата да се поинтересувам за отглеждането им тъй като аз ще го гледам май а той само ще му се радва.Искам да не мъча животно с моята некомпетентност спрямо отглеждането му все пак не е вещ а ще бъде моето бебче.Ако някой е така добър да ми помогне с някой друг линк относно възпитание и дресиране ще бъда мн благодарна



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Diavol4eto]  
Авторcerber (Нерегистриран)
Публикувано29.03.12 16:53



аз не съм кучкар но мисля да стана. но според мен всичко е до въспитанието на кучето било то ротвайлер или булонка. чета коментари слушам и не вярвам на очите си какъвто стопанина такова и кучето. вярно е че това са животни с характер ама все пак. поправете ме ако греша



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Diavol4eto]  
АвторSara (Нерегистриран)
Публикувано09.04.12 16:36



някой може ли да ми обясни защо моят ротвайлер постоянно разнася цветята и ги къса.Как мога да го отуча от тожа



Тема Re: Ротвайлер възпитаниенови [re: Sara]  
Автор PORIL-29489Модератор (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано18.06.14 10:45



Просто обича цветята. Нищо неразбираемо. Кучетата и те като хората ... всяко със своите си особености...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.