Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:55 24.06.24 
Кучета
   >> Ротвайлер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Проблем с ротвайлер  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано23.11.05 20:17



Преди време бях искала съвет в клуб Кинология. Отзоваха се някои хора, но моят проблем си остана и много ме тормози.
Историята е такава - в съседство имаме мъжки ротвайлер, куче сериозно и доста едричко. Нямам желание да контактувам с него, след като един ден ни подгони и едва се спасихме зад вратата на блока, в която той буквално се разби. /Пояснение - аз имам мъжки фокстериер, винаги воден на каишка, поради упорития си и заядлив териерски нрав./ Опитах неколкократни разговори със собственика - нищо и половина - кучето се забавлява пуснато на свобода, а той е някъде между блоковете, неясно къде. Обяснено ми беше, че не нападал дребни породи /намерих обяснението за съкрушително/ и да съм била спокойна.
Да, но аз не съм. Точно обратното. Сутришната разходка се превърна в пълен ад - излизаме почти посреднощ, движим се крадешком, оглеждам се непрекъснато и като не ми издържат нервите на напрежението и дебненето, просто на десетата минута максимум се прибираме.
Посъветваха ме да купя спрей някакъв - купих, нося си го в джоба, но никак не мога да си представя, че ще напръскам което и да било животно с него. Даже съм убедена, че няма да го направя. Виж, собственика по-може, но той е винаги далеч от кучето си.
Та сега ви питам, вас, които познавате породата - как да постъпя? Не издържам повече - вече близо две години продължава този кошмар. Досега съм успявала да избягна срещата, щом ги видя - кучето под мишница и бегом... Но все някога ще се окажем нос в нос /те са в съседния вход/ и тогава?
Направо не се живее...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Проблемнови [re: anbra]  
Автор @MORlLМодератор (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано24.11.05 09:13



помня писаното. помня и някои от нелошите съвети които получи. аз специално имам въпрос - вярно ли разбирам че разхождаш кучето си МЕЖДУ блоковете? вярно ли разбирам че не можеш да проведеш разумен разговор със стопанина на кучето? (щото ГЛАВНО там е проблема и по-скоро иди да питаш в клуб ПОЛИЦИЯ какво да правиш.

Редактирано от @MORlL на 24.11.05 09:14.



Тема Re: Проблемнови [re: @MORlL]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано24.11.05 16:09



Силно казано МЕЖДУ - разхождам го ПРЕД блока, възможно най-близо до вратата... Там има полянка, където по принцип ходят и другите кучкари от квартала. За съжаление наблизо няма никаква градинка, или парк, камо ли място определено за разходка на кучета.
Вярно разбираш, че никакъв разговор не може да се проведе - става дума за спокоен, нормален и разумен. Човекът е убеден, че кучето му не може да причини зло никому - може и да е прав, но аз също съм права като не искам да се доближава това добро животно до нас /ако съм без моето куче, нямам нищо против и изобщо не се страхувам/ и то оставено без пряк надзор. Права съм и да не искам да ме гледа снизходително сякаш съм побъркана и на следващия ден отново да се повтаря същото. Права съм да искам всеки да си разхожда кучето на повод. Разбирам, също така, че за всеки стопанин неговото куче е мило и любимо, но разбирам , и че има хора, които се страхуват независимо от това. Аз си знам моят звяр каква драка е и си го държа до себе си, като по този начин пазя не само него, но и други кучета, коите евентуално не биха му се понравили - не мисля, че е нормално да се оставят да се сбият, поне на мен не ми е приятно такова развитие на нещата, колкото и естествено да изглежда някому.
Затова, не можейки да се оправя със стопанина, исках да зная как да се "разбера" с кучето му без насилие от моя страна /говоря за спрей, палки и не знам още какви средства, които ми бяха препоръчани/ - животното не е виновно за нищо, че да му причинявам дискомфорт, или болка.
Защото когато отново хукне към нас и евентуално ни настигне, сценарият е повече от ясен - аз ще съм грабнала фокса на ръце и ротвайлерът ще скочи върху мен заради него, а очевидно е по-силният... да не продължавам нататък, то е знайно какво ще стане, нужно ли е да се стиге дотам?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Проблем с ЧОВЕКнови [re: anbra]  
Автор @MORlLМодератор (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано25.11.05 09:35



за съжаление виждам че сама си си дала отговор на повечето от въпросите които задаваш. за съжаление също така не виждам НИКАКВА алтернатива на твоето поведение освен да използваш анти-кучешки средства при евентуално нападение. също жалба до полицията (впоследствие). също и разходки НЕ НА ТВОЯТА ПРЕДБЛОКОВА ПОЛЯНКА...това е. в случая само ти можеш да си помогнеш ама тва малко звучи като да те пратих при арменския поп.това е положението.аз щях да се справя с тази ситуация. явно ти си деликатен човек което в случая не е добродетел която да ти е от полза. съжалявам за откровенията ако са те изпонаранили.

пожелавам успех.


DUM SPIRO OTPORIL

Тема Re: Проблем с ЧОВЕКнови [re: @MORlL]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано25.11.05 09:42



Прав си, безкрайно си прав...
Колкото до полицията...да продължавам ли?
Готова съм да не ходя на нашата полянка, но нали трябва все пак да изляза от входа - то мизерията стана именно тогава - виждайки ни да излизаме, кучето се втурна от полянката към нас...
Ами то е ясно, колкото и теми да постна, все тая, наистина се оказва, че изход няма.
Благодаря ти за времето, което отдели и за вниманието.
Явно трябва да оставя проблема в ръцете на сина си - неговото поколение първо действа, после мисли... Досега съм го спирала всячески, но се принуждавам вече да го поощря.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Проблем с ЧОВЕКнови [re: anbra]  
Автор @MORlLМодератор (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано25.11.05 10:45



явно не са разбрали мълчанието ти ... натам се сещаш. нека младите се разберат помежду си по тоя повод!


DUM SPIRO OTPORIL


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.