Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 21.06.24 
Кучета
   >> Ротвайлер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема бебетанови  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано06.10.04 13:06



имам много лаишки въпрос.
ротвайлерът ми е с родословие (и двамата родители са известни в клуб ротвайлер), обучен е от човек от клуба, но не е минал цялата процедура картотекиране, записване или каквото там се прави, за да е регистриран в клуб ротвайлер.
преди 6 седмици стана татко. майката е никому неизвестна хубавица. наистина е красива млада ротвайлерка, кой знае защо с рязана опашка...

та питането ми е - колко могат да струват кученцата?
къде мога да търся стопани на малките бебета?

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: бебетанови [re: yanita]  
Автор63O (Нерегистриран)
Публикувано06.10.04 22:13



дай ,мейл търся си кученце-мъжко и красиво:)))))



Тема Re: бебета [re: 63O]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано07.10.04 09:51



мейла ми го има в профила. кученцата не са при мен, а при собственика на майката. аз тия дни ще отида да си взема едно - нали се полагало на таткото...

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: бебетанови [re: yanita]  
Автор @MORlLМодератор (ТВЪРДЕ ЯКОТО)
Публикувано07.10.04 10:08



вашият случай е класическата ситуация при която на бял свят се появяват някакви жълто-черни кученца които по смисъла на правилата за чистопородно развъждане не могат да бъдат смятани за кучета от породата ротвайлер (не че ви пука за което при положение че вече сте допуснали случилото се). такива кучета струват точно толкова колкото ви дадат и колкото би струвало всяко едно безпородно куче. стопани за кученцето най-лесно ще намерите чрез обява в някой ежедневник и ако не искате да ви обвиняват в измама обяснете че продавате просто мелез с вънчните белези на ротвайлер. поне аз така бих постъпил .

предварително моля да бъда извинен ако бъда грешно разбран ако изобщо ме разберете. пожелавам успех при намирането на добри стопани.


DUM SPIRO OTPORIL

Редактирано от @MORlL на 07.10.04 10:11.



Тема Re: бебетанови [re: @MORlL]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано07.10.04 11:55



еееееей, не мога да разбера защо в думите ти има такава високомерна неприязън! дали пък не е защото такива жълто-черни кученца се продават добре на цена много по-ниска от исканите от вас 600-700 евро на клубна бройка?

собственото ми куче е плод на въпросните правила за чистопородно развъждане. хора от клуба са го виждали на "стари години" и са го признали за "отличен екземпляр". обучено е от човек от клуба. просто реших, че не искам да го правя известно клубно куче, не на последно място и заради времето и средствата, които изисква това начинание.

за майката на кученцата не знам много. няма татуиран номер на ухото. но е красива, бих я нарекла дори елегантна (ама че определение за ротвайлерка!). помолиха ни да им заемем нашия хубавец (или хубостник) и сега той е щастлив татко. кученцето, което ще ни дадат, вече си има стопанин - и той е добре осведомен, че това, което получава, по смисъла на гореспоменатите правила е "мелез с външните белези на ротвайлер". няма да бъдем обвинени в измама.

попитах съвсем добронамерено. надявах се и на добронамерен отговор. става ясно обаче, че май питанката ми не е за чистокръвния клуб.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: бебетанови [re: yanita]  
Автор @MORlLМодератор (ТВЪРДЕ ЯКОТО)
Публикувано07.10.04 13:47



както вече казах не очаквах да бъда разбран. извиних се предварително и това че намираш тона ми за високомерен си е само твой проблем. опитах се да ти обясня защо питанката ти е точно за този *чистокръвен* клуб. което освен че сама много добре разбираш освен всичко друго и се опитваш да заобиколиш с многословното си обяснение на тема ЯД ВИ Е ГОСПОДА ТЪРГОВЦИ...в случая обаче си в крайна грешка. цените на кученцата в клуба варират от подарък до колкото поиска развъждащия според това какво е качеството на кучилото и дали бъдещия собственик ще извежда кучето по изложби или ще бъде някой теоретизиращ некомпетентно на тема расови кучета като теб. смятам че колкото и да си платила за онова куче у вас все ти е било малко. просто не заслужаваш труда на поколенията хора в чийто развъдници са се раждали расови кучета. за да могат накрая десетилетия усилия да отидат по дяволите. просто ей така. заради някоя си добронамерена янита. жива да си.


DUM SPIRO OTPORIL

Редактирано от @MORlL на 07.10.04 13:49.



Тема Re: бебетанови [re: yanita]  
Автор ASSASSlN-1 (носещият дарове)
Публикувано07.10.04 14:35



Въпреки не добре формулирания упрек към вас от колегата Морил, който не се е съобразил с вашите чуства на стопани в общи линии е прав.Въобще не става дума за цена,а при чистопородното развъждане се избягват много наследствени и не желани заболявания и пороци от които страдат не само кучетата а и тяхните стопани.От такива несъобразени връзки никой не знае какво може да стане или ще се получи,и когато стане някъква беля за обществото това е ротвайлер кучето убиец.Главна цел на Национален клуб ротвайлер е производството на кучета които да отговарят на стандарта а именно:хармонично,здраво и силно,отговарящо на расовите белези куче- придружител,спортно и куче за работа с най- висока физическа и характерна производителност.Като характер той е любезен,миролюбив,много привързан,послушен,кротък и трудолюбив.Това се получава само със строга селекция и много работа и в случая цените от 600-700евро съвсем не покриват разходите,и това производство не е търговия а търсене и създаване на класни екземпляри които да радват развъдчиците и новите стопани.Всичкото това не може да се получи от случайни и не знайни връзки.Ако харесвате породата ротвайлер нищо не ви пречи да станете член на НКР,не зависимо какво куче притежавате даже не е необходимо да имате ротвайлер достатъчно е да обичате породата.Това ще ви е от голяма полза ще видите хубави кучета и ще научите още много за черно-кафявите красавци.Не са ви необходими кой знае какви средства и време,стига да имате желание.

ЗА ВСИЧКИ - ПО МНОГО

Редактирано от ASSASSlN-1 на 07.10.04 14:43.



Тема благодарянови [re: ASSASSlN-1]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано07.10.04 16:28



за възпитания отговор и проявеното уважение.

трябва да призная, че ми отне известно време да се убедя, че ротвайлерът е куче миролюбиво и кротко. всъщност, преди да се сдобия с моя ото изпитвах тих ужас от тази порода. сега разбира се знам колко нежни могат да бъдат, особено на фона на внушителната им маса и сила.

след като ото премина курс на обучение - треньорът идваше всеки ден у дома в продължение на няколко седмици - ни беше обяснено, че за да бъде картотекиран в клуба е необходимо да се извършат цял куп формалности, да се заплатят не знам какви такси и други суми, кучето да премине през тестове и оценки... съгласете се, че при семейство с дете в предучилищна възраст, новородено бебе и постоянно пътуващ съпруг просто няма нито време, нито пари за такива екстри.

а никой, ама никой не спомена за правилата за чистопородно развъждане и произтичащите от тях последствия. нито пък за някакво асоцииране към клуба, членство или каквото и да е там, без да са изпълнени горните процедури и финансови ангажименти.

и така, допринесохме на света да се появят 4 жълто-черни мелеза с непредсказуемо поведение. не от злонамереност към честата порода или към човечеството, а от липса на информация. виновни сме. сега какво? да ги удавим, докато са все още сравнително безопасни? затова попитах тук колко може да струва едно такова същество, ама те май се оказват не просто евтини, а направо нежелани...

и още една питанка - какво представлява реално членството в нкр?

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: благодарянови [re: yanita]  
Автор ASSASSlN-1 (носещият дарове)
Публикувано07.10.04 18:05



Това че вие и други хора не знаете и нямате информация не сте виновни,виновни сме ние като клуб че не знаем как да общуваме с хората които обичат нашата порода и не правим нищо за да ги привлечем и осветлим по въпроса,от което губим всички.Но се надявам че в много скоро време ще се променим.Не е необходимо вашето куче да минава никакви тестове и отценки,вие ставате член на НКР а не кучето ви.Става се член на НКР след като имате 3 препоръки от клубни членове(считайте че ги имате )годишната членска вноска е 30 лева и след гласуване на общо събрание.Ползата за вас е че ще разберете и научите много за породата,ще видите класни кучета и ако ви завладее спортна страст можете да участвате и на изложби.Ще получите много съвети,има възможност да се взима по евтино качествена храна за любимеца като клубни членове и много други. Единствения съвет който мога да ви дам за вашите малки ротвайлерчета е да им намерите добри стопани,които ще ги въспитат като добри и весели кучета.Ако ви интересува още нещо това са мойте данни тел.0887824349 или 9542330 Георги Ефтимов.

ЗА ВСИЧКИ - ПО МНОГО



Тема Re: един отговорнови [re: yanita]  
Автор BenyB (Вятърничава)
Публикувано07.10.04 18:16



и от мен-човек,който до скоро беше стопанин само на едно наподобяващо куче същество,прекарващо животът си в спане под леглото.
аз също имам семейство и дете в първи клас.както и не особено печеливша професия.
в момента имам ротвайлерка на 20 месеца,която изпълни всички условия на клуба,за да може един ден нейните деца да имат редовни документи и да знаят техните стопани,че си взимат ротвайлер,а не нещо такова.
казвам ти това,за да видиш,че не е трудно дори за един доскорешен лаик като мен да изпълни условията.в какво се състои цялата философия?
първо подаваш молба за членство в клуба и плащаш встъпителен членски внос,който беше нещо около 40 лв.
отиваш поне 2 пъти на изложба-не боли-само се виси малко и после се бяга в един ринг с кучетодаже е забавно,защото има вълнения от сорта на конкуренция и прочие.таксата за изложба струва около 15 лв.
правиш рентгенови снимки на кучето,за да се види дали то няма тазобедрена и лакътна дисплазия,която освен че е много опасна се предава генетично.това е най-скъпото-може да ти излезе малко над 100 лв с разчитането на снимките,което става само в определена от клуба клиника за всички кучета.
освен това трябва кучето да се социализира и да го обучиш-ти си се погрижила за това,за което те поздравявам.аз се занимавах с тази работа цяло лято,следвайки съветите на хора,които разбират повече от мен.регламента на Изпита за Развъдна Годност го има подробно в сайта на клуба.не е толкова страшно,колкото изглежда-на практика трябва да се види,че кучето не е агресивно,няма страх от изстрел,който се предава генетично и те слуша-тоест няма да изяде хората по улицитесамият изпит струва 10тина лв.на него се прави и прецизна екстериорна оценка,за да може след това да се подбира партньор,който няма да има малките дефекти,които има да речем твоето куче и да се роди поколение по-добро от предишното.
това е всичко.после ти остава като собственик на мъжко да очакваш някой собственик на женска да хареса твоето куче,за да реши,че го иска за татко.
клубът не те ангажира с никаква задължителна дейност освен да спазваш правилниците му -сиреч да не заплождаш с кучета,които не са покрили този минимум.и да отидеш на едно Общо събрание в годината и то ако желаеш да вземеш отношение относно дейността на клуба.

естествено има хора с по-големи амбиции и възможности,които водят кучетата си на много повече от изискваните 2 изложби,но това вече си е лично тяхно решение.за лаиците и това стига


п.ц. за модератора-разказвам всичко така подробно,за да види жената,че всъщност не е толкова страшно,защото продължавам да си мисля,че липсата на информация е най-големият бич в нашето общество.ако сметнеш за неуместно,просто изтрий цените,които съм посочила след като тя ги прочете.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.